Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyóssal nagyon megromlott a...

Anyóssal nagyon megromlott a viszony. Nagyon messze lakik,300 km-re. Én nem mehetek hozzá, viszont azt elvárja, hogy a férjem elvigye hozzá. Én ezt nem akarom engedni. Megtehetem?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, a gyerek sem akar menni, de a férjem, meg anyja szerint azért, mert ellene nevelem. Ez nem így van, csak keveset találkoztak és nem alakult ki kötődés. A nagy távolság miatt csak úgy tudnának találkozni, hogy én napokig nem látom a fiam. Nekem ez büntetés, amire nem szolgáltam rá. Úgy gondolom, ha anyós látni akarja, jöjjön ide ő. Én nem kötök bele, ha ő viselkedik, én is. Most gyámüggyel,meg bírósággal fenyeget. Van esélye ellenem? Ja, a férjemmel még együtt vagyunk, bár az anyós kitartó aknamunkájának köszönhetően sokat veszekszünk,szóval lehet, hogy már nem sokáig..
2016. okt. 2. 09:15
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
68%
Nem írtad, min vesztetek ennyire össze, hogy kitiltott a házából, de ezek után ne csodálkozzon, hogy az unkáját nem látja, ha ő sem megy hozzátok, ha mehetne. Teljesen mindegy, mi a konfliktusotok oka, irreális az elvárása, hogy egy 3 éves kisgyerek, akinek ő szinte idegen, majd napokig ellesz vele, meg az apjával, miközben az anyja otthon marad, mert fúj rá a nagyi. Persze, hogy a gyerek nem akar hozzá menni, mert érzi a köztetek lévő feszültséget. Sajnos vagy sem, aki nagymama, annak tudomásul kell vennie, hogy a kicsi gyerek unokához, az anyján - és nem az apján - keresztül vezet az út. Ha most nem enged, akkor később már a gyerekkel nem lesz olyan a viszony, hogy amikor jobban ellenne az anyja nélkül, akkor menjen hozzá. Ha nagyon látni akarná a gyereket, lenne megoldás, csak nem annyira kényelmes neki. Akkor meg ne pattogjon, pláne, ha egy ilyen puhapöts a fia. Ha meg szétaknázza a házasságotokat, még ennyit se fogja látni az unokát. Miért jó ez neki?
2016. okt. 3. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
49%
A kulcskérdés az, hogy min vesztetetek össze, miért nem enged be a házába? Ezek szerint nem egy debil , elhülyült anyósról van szó. Valószinű, hogy neked is lenne teendőd a viszony rendezése érdekében. Bár a kérdésfeltevésedből úgy tűnik, hogy te is annyira utálod az anyósodat, hogy akár a férjed is mehet amerre lát... te meg leszel egyedülálló anya és cirkuszolni fogsz, h a férjed látni akarja a gyerekét...? Itt nem lehet tanácsot adni.
2016. okt. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
55%

#42, de egy elhülyült anyósról van szó.... szerintem jól kijönnél vele.

Ha esetleg olvasnál is....


"Neki az volna jó, ha a férjem itthagyna, és hazaköltözne hozzá mert mi az osztrák határnál lakunk ő meg a szerbnél. Gyűlöl, amiért ilyen messze jött tőle a fia. És ezen nem tudok segíteni." ( #14)

2016. okt. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
59%

43-ra:

Ez a meny (a kérdező) interpretációja.

Jó lenne (de itt nincs lehetőség) a másik felet (anyóst) is meghallgatni.


Kíváncsi volnék arra is, hogy a férj hogyan vélekedik a kettőjük közötti háborúról.

Nem tudjuk azt sem, honnan indultak: a feleség lakóhelyére költözött a férj, vagy együtt költöztek (pl. állás miatt) ilyen messzire a férj édesanyjától. A messzire költözést hogyan kommunikálta a férj az édesanyjával.

Nem tudjuk, élnek-e a kérdező szülei, ők milyen távolságban vannak, velük milyen a viszony.

Nem tudjuk, a férj apja él-e még, együtt él-e a férj anyjával és ha igen, ővele milyen a viszony.


Ezek mind árnyalnák a képet.


Azt viszont butaságnak tartom, hogy egy 3 éves ne lehetne pár napig édesanyja nélkül. Sőt, akár édesanyja ÉS édesapja nélkül (olyan rokonnál, akivel már sokszor volt). Természetesen, ha anyuka eddig ügyesen magához láncolta a kisfiát (pl. vele alszik, nem a férjével), akkor ez nehezebben megy.

Viszont egy normális apa-anya-fia viszony esetén apával simán el kéne lennie egy hétvégét anya nélkül. A szoptatás befejeződésével az apa mindent ugyanúgy meg tud csinálni a gyerekkel, mint az anyja. Normális esetben foglalkozott is vele, és a gyerek szeret is vele lenni.


Árulkodó az a mondat, hogy a kérdező büntetésnek éli meg, ha pár napig nem látja a fiát. 20-25 év múlva könnyen lehet, hogy ő is ugyanúgy utálni fogja a menyét, aki messzire vinné tőle a fiacskáját, és miatta nem láthatná elég gyakran.

2016. okt. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem itt annak nincs jelentősége, hogy te miért nem mész. Nem mész és kész, bizonyára van oka. Itt azt kell nézni véleményem szerint, hogy a gyerek nem akar menni. Nem kell belekényszeríteni abba, amit nem akar. Meg kell mondani anyósnak ezt és azt, hogy ha látni akarja az unokáját, akkor ő jöjjön. Később aztán lehet, hogy változik a gyerek hozzáállása is. Nem tudom, hogy ellene hangoltad-e, ha igen, akkor ezt változtasd meg, mert neked nem kell szeretni anyósodat, de a gyerek meg majd eldönti, hogy szereti-e a nagyit, szívesen megy-e hozzá vagy nem.
2016. okt. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
60%
Mondjuk nekem ez a "gyerek nem akarja" érv kicsit ellentmondásos. 3 éves, az enyém ennyi idősen nem akart oviba menni, fogat mosni, játékot elpakolni, gyógyszert bevenni... Értem, hogy ez így nagyon jó a kérdezőnek, de a férjének és az anyósának nem. Egy kis kompromisszum talán beleférne.
2016. okt. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
76%
Nem birod azt mondani anyósnak hogy persze elvisszük a gyereket 3-ASBAN !?
2016. okt. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
62%
Ha neked nem veszi fel a telefont, kérd meg a férjed, hogy hívja fel az anyukáját, mert szeretnél vele beszélni. Ekkor meghívhatod magatokhoz vagy előadhatod, hogy szívesen meglátogatjátok hárman. Még jobb, ha mindezt a férjed beszéli meg az anyjával és ki is hangosítjátok a telefont. Így nincs mellébeszélés, mindenki hall mindent. A férjed is hallja, hogy és mit reagál anyós. Ha pedig együtt vagytok anyóssal, javaslom ne légy vele négyszemközt, így nem szól be neked vagy ha igen, a férjed is tanúja lesz.
2016. okt. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
72%

44 a "20-25 év múlva könnyen lehet"- nem egy erős érv. Nincs arra szabály, hogy a kor előrehaladtával butulni is kell, két gyerekem már "kirepült" - mi mindenfelé hiszti nélkül csináljuk.

úgy is lehet.

2016. okt. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
38%

49-re:

Semmiféle butulásról nincs szó.

De ha a 3 éves gyerekétől való pár nap távollétet büntetésként él meg, akkor irreálisan rácsimpaszkodik. És borítékolható, hogy ha felnő a gyereke, akkor ugyanúgy rossz néven veszi, ha egy nő miatt elköltözik 300 km-re.

Szóval a kérdező nagyon hasonló az anyósához. Ami nem is csoda, hisz közismert, hogy általában olyan párt választunk, amilyen az ellenkező nemű szülőnk.

2016. okt. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!