Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyóssal nagyon megromlott a...

Anyóssal nagyon megromlott a viszony. Nagyon messze lakik,300 km-re. Én nem mehetek hozzá, viszont azt elvárja, hogy a férjem elvigye hozzá. Én ezt nem akarom engedni. Megtehetem?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, a gyerek sem akar menni, de a férjem, meg anyja szerint azért, mert ellene nevelem. Ez nem így van, csak keveset találkoztak és nem alakult ki kötődés. A nagy távolság miatt csak úgy tudnának találkozni, hogy én napokig nem látom a fiam. Nekem ez büntetés, amire nem szolgáltam rá. Úgy gondolom, ha anyós látni akarja, jöjjön ide ő. Én nem kötök bele, ha ő viselkedik, én is. Most gyámüggyel,meg bírósággal fenyeget. Van esélye ellenem? Ja, a férjemmel még együtt vagyunk, bár az anyós kitartó aknamunkájának köszönhetően sokat veszekszünk,szóval lehet, hogy már nem sokáig..
2016. okt. 2. 09:15
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
52%
Goldmund, te mindig nagyon bölcseket mondasz. Irigylem a bölcsességedet!
2016. okt. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
53%

#50, hm... neked hány gyereked házasodott már meg?


"És borítékolható, hogy ha felnő a gyereke, akkor ugyanúgy rossz néven veszi, ha egy nő miatt elköltözik 300 km-re. "


Ez nem egy logikai játék, ha valaki nem tudja elfogadni, hogy a felnőtt gyerek az egy másik felnőtt ember a saját életével, az bizony buta. Lehet, nem elbutult az idők folyamán, hanem már úgy született, de az meg mindegy.


Az is nagyon buta, aki előírná egy másik családnak, hogy a látogatáskor a család egyik része jöhet, a másik meg nem. Ezt ismerem az én életemből... hát 10 éve nemigen láttuk egymást, szerintem erre ez az egyetlen normális reakció.

2016. okt. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
36%

51-re:

Kösz! :-) Egészen elpirultam. :-)


52-re:

"... elfogadni, hogy a felnőtt gyerek az egy másik felnőtt ember..."


Csakhogy a leválás nem a gyerek felnőtté válásakor pillanatszerűen következik be!

A leválás egy folyamat, ami (az anya esetében) a születéskor (!!!) megkezdődik. A születéséig benned volt, szó szerint egy test voltatok, minden rezdülését érezted. Utána hónapokig saját testedből táplálod, de már tőled külön van, és így tovább. 3 éves korban az volna a normális, ha időnként az anyja nélkül töltene teljes napot, sőt éjszakát is. Először nyilván az apjával, majd lehetne úgy is, hogy a szülők KETTESBEN EGYÜTT elutaznak egy hétvégére (1-2 éjszaka) és addig a jól ismert rokon (pl. nagyszülő) van a gyerekkel.

Én a kérdező szavaiból úgy érzem, hogy ő irreálisan csimpaszkodik a kisgyerekbe. Ha nem változik (persze 15-20 év alatt változhat), akkor később is irreálisan fog csimpaszkodni. Ami azt vetíti előre, amit korábban leírtam. Önmagában attól, hogy a gyereke 18 éves lett, vagy dolgozni kezd, nem fog az anya észbe kapni, hogy másképp kéne viszonyulnia a gyerekhez.


És még valami: a gyerek nélkül kettesben töltött délutánra, egész napra, netán hétvégére a házaspárnak is szüksége van. Hogy CSAK EGYMÁSSAL foglalkozzanak egy kis ideig. A nyitókérdésben kérdező céloz arra, hogy sokat veszekszenek. Erős a gyanúm, hogy nagyon ritkán és rövid ideig szakítanak erre időt (ha egyáltalán szakítanak) és ez is oka lehet a házassági problémáiknak.

2016. okt. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
44%

53, "Én a kérdező szavaiból úgy érzem, hogy ő irreálisan csimpaszkodik a kisgyerekbe" - azért ezt a felét hangsúlyozod, mert a te a jó GYK szokást követve a Kérdezőt akarod fikázni.

Az anyós volt képtelen menedzselni a fia életét, ami a leválások folyamatos sorozata.

Ő már most hülye, a kérdező esetleg majd lesz.

2016. okt. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!