Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom "nem tud felnőni" anyós...

Párom "nem tud felnőni" anyós mellett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párom egész nap dolgozik, ezért a dolgait anyós intézi helyette, pl. hivatalos ügyek, ajándékvásárlás. (Anyós nem dolgozik) Ezzel még nem is lenne gond, ezt a részét értem, de néha olyan dolgokat is vele csináltat, amire simán ráérne, tehát csak lustaságból. Néha velem is próbálkozik, de én megmondom, hogy neki is ugyanannyi idő megcsinálni, mint nekem. (Sajnos) azt szokta meg, hogy ki van készítve a ruhája, a kajája, mindene el van rakva, ő csak hazaér és pihen, vagy megcsinálja a "férfiaknak való" munkát.

Az is a gond, hogy anyós eléggé túlaggódja a dolgokat, ha megyünk valahova, fel kell hívni, hogy odaértünk. Múltkor kicsit meg is sértődött, mert este programunk volt, és neki kellett (este 11-kor) felhívni a páromat, mert Ő egész este nem kereste volna...

Szerencsére úgy alakult, hogy tudtam venni egy házat, és szeretném, ha felújítás után az a mi közös otthonunk legyen, viszont kicsit félek, hogy mi lenne ebből a dologból. Én nem szeretném, hogy utána is anyós intézze, mert akkor már jó lenne külön "kis családnak" lenni. Anyós sokszor mondja, hogy "látod fiam nem lesz ilyen jó dolgod ha elköltözöl itthonról", és félek, hogy ezzel kicsit megijeszti. Néha az is szóba kerül, hogy majd Ő küld nekünk kaját, ha nem főzök, meg átjön takarítani stb. Szerintem az lenne a természetes hogy onnantól a párom besegít olyanokban is, amiket otthon soha nem csinált. Persze, tisztában vagyok a női és férfi szerepekkel, de amíg nekem is dolgoznom kell, addig azt is elvárom, hogy az én dolgaimba is segítsen be. (a szennyeseit szedje össze, mosogasson el néha, esetleg mosson fel vagy porszívózzon) Sajnos kinézem belőle, hogy munka után az anyjához menne vacsorázni, vagy esetleg tényleg áthívná, mert nem volt időm valamit rendbe rakni, ami nekem eléggé kellemetlen lenne.

Már mondtam neki, hogy örülnék neki, ha kicsit önállóbb legyen, de nem akarom megsérteni. Próbálom minél többet dicsérni, ha valamit magának csinál meg.

Félreértés ne essék, nagyon jó a viszonyom anyóssal, gyakran megyek vele ide-oda, de elég nehezen fogadja el, hogy a kisfia felnő(ne)..

Szerintetek jogosak az aggodalmaim? Mivel tudnám finoman rávenni, hogy önállóbb legyen?



2016. okt. 13. 09:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
66%

Még nem költöztetek össze? Ha nem, és megteszitek, akkor fog majd változni a dolog, feltéve ha nem tolsz türelmetlenül mindent a feneke alá, hanem elmeséled neki, hogy vagy ő megcsinálja, vagy hoppon marad. Be fog jönni, ha nem is 100%-osan, de fejlődni fog. Nyilván ha minden meg volt csinálva helyette, akkor nem fogja erőltetni, de ha rájön, hogy nincs aki helyette megcsinálja, akkor meg fogja tenni a kért dolgokat.


Ha már együtt éltek, akkor keményebb dió. Ha beleképzelem magam a helyedbe, én biztos leülnék a barátommal, és elmondanám, hogy ezt megcsinálom, de erre és erre a dologra már nincs kapacitásom, legyen szíves ő megcsinálni. Ami nagyon fontos, hogy tisztázzátok, hogy ti ezzel már külön család(kezdemény) vagytok, nem pedig különlakó, felnőttet játszó gyerekek, és ennek következményei is vannak. Szerintem ezt meg kell beszélni egy vacsora közben kettesben.


(Sokan olyan egyszerűen beleugrasztanák ebben a témakörben a szakításba a párokat, hogy az hihetetlen. Van kompromisszum is a világon, normális ember nem ugrál félévente pasiról pasira vagy nőről nőre, mert valami nem tetszik...)

2016. okt. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
16%

Az a röhej, hogy azt a pasit keményen lepontoztátok, aki odateszi magát a házimunkában. (10-es)


Van sapkája, nincs sapkája...

juszt is az férjek és anyuk a hibásak mindenért! Mi lenne velünk nélkülük, kiken lehetne veszekednünk? (Mert ugye mi nők, tökéletesen vagyunk- pontosabban csak addig amíg a fiunk meg nem nősül)

Ki érti ezt? :D

2016. okt. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
81%

10-es vagyok.

Nem azt mondom, hogy mindig "odateszem magam" a házimunkában, de amit kell, azt megcsinálom. Hogy miért? Mert ha ráérek, akkor miért ne? Nem rabszolgának van párom, szimplán csak jólesik, ha a melóból fáradtan hazaérve egy viszonylag rendbe rakott lakás vár (sose vártam el a "légy is seggre esik" rendet, csak ne essek orra mindenben, és ha inni akarok egy kávét meló után, akkor legyen tiszta csésze, szerintem ez nem nagy elvárás)

2016. okt. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
46%
Hány éves a párod? Mert egy öt éves is önálóbb. Neked kedves kérdező, nagyon jó és értékes természeted van. ezt kevesen bírnák! És akkor még nem is mondtam, hogy össze sem házasodtatok!!!Sztem csak rosszabb lesz!! Finoman megmondani???Neked kötélből vannak az idegeid!!
2016. okt. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
22%

Kedves kérdező! Itt csak olyan tanácsot tudnak adni neked, hogy keress másik társat (szinonimája a költözz el tanácsnak). Javarészt nulla életapasztalattal rendelkező tinik írogatják ezt, és el vannak telva magukkal, mert képtelenek felfogni, hogy nem az a megoldás, hogy elmenekülnek a problémák elől.


A kérdésre: az aggodalmaidnem bizzos, hogy jogosak. Az idő ad majd választ, de meg tudod előzni a dolgot. Ha valamit önállóan megold, dicsérd meg érte, ez nagyon fontos. Ha kérésre csinálta, köszönd meg. Legyezd a hiúságát, a férfiakra azon keresztül lehet a legjobban hatni, hidd el!

2016. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó: a férfiak sem idomított ölebek, hogy praktikákkal meg dicsérgetéssel kell puhítgatni őket. És a nők sem alárendeltek, hogy ilyen alantas dolgokhoz folyamodjanak.

Csak ők dolgozzanak a kapcsolatért praktikákkal, dicsérgetésekkel meg nem tudom, milyen nevetséges dolgokkal?


Hol van itt az egyenrangú kapcsolat?

Hol az őszinte kommunikáció, ami minden funkcionális kapcsolat alapja?

Hol az 50-50%-os partneri viszony?

Hogyan lehetne egy életet alapozni valakivel, akivel meg sem lehet egy ilyen triviális dolgot sem beszélni, felnőtt ember módjára?

Hol itt a felnőttség?

Hol itt a funkcionáló kapcsolat?


Nem csodálom, hogy ennyi a válás manapság, ha a korrekt kommunikáció helyett még mindig a cuncizást, hízelkedést, megalkuvást, dicsérgetést ajánlják megoldás gyanánt. Nevetséges.

2016. okt. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
89%
16-os minden egyes szavával egyetértek. Érdemes elgondolkodnod ezeken a kérdéseken, kérdező..
2016. okt. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
94%
"Próbálom minél többet dicsérni, ha valamit magának csinál meg."-pont így nevelem a két éves gyerekemet is.
2016. okt. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
87%
"Próbálom minél többet dicsérni, ha valamit magának csinál meg." - ezt kb. a rozsaszin kod elmultaval fogod megunni, amikor az ezredik szennyes gatyajat fogod osszeszedni a foldrol mialatt o anyucinak panaszkodik hogy nincs a harcsapaprikas az asztalon idore ma (sem). Felnott emberek ujraszocializalast meg felejtsuk mar el. Nem letezo fogalom. Vagy elfogadod, hogy o mindig a babusgatni valo kisgyerek szerepere valo, es keptelen felvenni az onallo, felnott ferfi szerepet (ez lesz az igazi kihivas amugy.. ferfikent nezni ra ilyen viselkedessel a kapcsolat 10.eveben is akar) vagy veszekedsz egesz eletedben. Vagy otthagyod meg most es keresel egy ferfit, aki kepes kirakni maganak a masnapi tiszta alsot.
2016. okt. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
11%

16-os Csak azt nem értem, hogy ha egyesek ennyire magabiztosan tudják, hogy hogy is kellene élni, akkor mi a frásznak vannak egy párkapcsolatban hónapokig, évekig, amíg borítják a bilit. Talán még egy kérdést hozzá kellene tenni a listádhoz:

Nem azért randizol vele, hogy megismerd, mielőtt összebútorozol vele?

2016. okt. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!