Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom "nem tud felnőni" anyós...

Párom "nem tud felnőni" anyós mellett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párom egész nap dolgozik, ezért a dolgait anyós intézi helyette, pl. hivatalos ügyek, ajándékvásárlás. (Anyós nem dolgozik) Ezzel még nem is lenne gond, ezt a részét értem, de néha olyan dolgokat is vele csináltat, amire simán ráérne, tehát csak lustaságból. Néha velem is próbálkozik, de én megmondom, hogy neki is ugyanannyi idő megcsinálni, mint nekem. (Sajnos) azt szokta meg, hogy ki van készítve a ruhája, a kajája, mindene el van rakva, ő csak hazaér és pihen, vagy megcsinálja a "férfiaknak való" munkát.

Az is a gond, hogy anyós eléggé túlaggódja a dolgokat, ha megyünk valahova, fel kell hívni, hogy odaértünk. Múltkor kicsit meg is sértődött, mert este programunk volt, és neki kellett (este 11-kor) felhívni a páromat, mert Ő egész este nem kereste volna...

Szerencsére úgy alakult, hogy tudtam venni egy házat, és szeretném, ha felújítás után az a mi közös otthonunk legyen, viszont kicsit félek, hogy mi lenne ebből a dologból. Én nem szeretném, hogy utána is anyós intézze, mert akkor már jó lenne külön "kis családnak" lenni. Anyós sokszor mondja, hogy "látod fiam nem lesz ilyen jó dolgod ha elköltözöl itthonról", és félek, hogy ezzel kicsit megijeszti. Néha az is szóba kerül, hogy majd Ő küld nekünk kaját, ha nem főzök, meg átjön takarítani stb. Szerintem az lenne a természetes hogy onnantól a párom besegít olyanokban is, amiket otthon soha nem csinált. Persze, tisztában vagyok a női és férfi szerepekkel, de amíg nekem is dolgoznom kell, addig azt is elvárom, hogy az én dolgaimba is segítsen be. (a szennyeseit szedje össze, mosogasson el néha, esetleg mosson fel vagy porszívózzon) Sajnos kinézem belőle, hogy munka után az anyjához menne vacsorázni, vagy esetleg tényleg áthívná, mert nem volt időm valamit rendbe rakni, ami nekem eléggé kellemetlen lenne.

Már mondtam neki, hogy örülnék neki, ha kicsit önállóbb legyen, de nem akarom megsérteni. Próbálom minél többet dicsérni, ha valamit magának csinál meg.

Félreértés ne essék, nagyon jó a viszonyom anyóssal, gyakran megyek vele ide-oda, de elég nehezen fogadja el, hogy a kisfia felnő(ne)..

Szerintetek jogosak az aggodalmaim? Mivel tudnám finoman rávenni, hogy önállóbb legyen?



2016. okt. 13. 09:32
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Elég bonyolult ez tulajdonképpen az én VOLT párom is ilyen volt annyi különbséggel,hogy én az akkori anyósomat nem ismertem mert sajnos korán elhunyt de ilyesmi lehetett mint a tied..Sztem meg kell próbálni a külön élést de az nem butaság,hogy ugyanazt elfogja sajnos tőled is várni amit anyucitól..hiába dolgozol az őt nem fogja érdekelni, még jó a kapcsolatotok de ezekből a dolgokból sűrű viták lesznek aztán a munka után a beled majd kilóg,hogy megcsináld még azokat is amiket anyuci megcsinált neki és előbb utóbb azt mondod hogy itt a vége eleged van . Tulajdonképpen kényelmes ember abból amit itt leírtál dolgozik meg minden oké , de azon kivűl túl sokat nem csinál itt nem azt értem hogy semmit hanem hogy nem sok mindent...Itt az a kérdés ,hogy egy kisfiúnak akarsz az anyukája lenni? Valakinek a cselédje? vagy esetleg egy normális párkapcsolatban élni. Nem riogatlak nem ismerlek de én tapasztalatból mondom,hogy ha ez huzamosabb ideje így megy akkor nem fogtok sokáig együtt maradni,hozzá teszem ne legyen igazam!!
2016. okt. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
48%
Mint pasi irom neked, hogyha magad mellett mashoz szoktatod az embert, akkor melletted mas lesz mint az anyja mellett. Mint amikor egy osztaly az erelytelen, nem erdekesen tanito tanarnal zsibong, a felkeszultebb, talan erelyesebb kovetkezetesebb tanarnal meg normalisan viselkedik. Nezd meg a youtube-on a supernanny magyarul reszeit. Ha a pasid osszekoltozes utan megkapja a szexet, mint a pincsikutya ugy megcsinal majd mindent. Persze, hogy eluldogel az anyja mellett ha kikeszitik a ruhait. Miert ne?! Ha toled mashoz szokik az lesz a termeszetes!
2016. nov. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!