Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom "nem tud felnőni" anyós...

Párom "nem tud felnőni" anyós mellett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párom egész nap dolgozik, ezért a dolgait anyós intézi helyette, pl. hivatalos ügyek, ajándékvásárlás. (Anyós nem dolgozik) Ezzel még nem is lenne gond, ezt a részét értem, de néha olyan dolgokat is vele csináltat, amire simán ráérne, tehát csak lustaságból. Néha velem is próbálkozik, de én megmondom, hogy neki is ugyanannyi idő megcsinálni, mint nekem. (Sajnos) azt szokta meg, hogy ki van készítve a ruhája, a kajája, mindene el van rakva, ő csak hazaér és pihen, vagy megcsinálja a "férfiaknak való" munkát.

Az is a gond, hogy anyós eléggé túlaggódja a dolgokat, ha megyünk valahova, fel kell hívni, hogy odaértünk. Múltkor kicsit meg is sértődött, mert este programunk volt, és neki kellett (este 11-kor) felhívni a páromat, mert Ő egész este nem kereste volna...

Szerencsére úgy alakult, hogy tudtam venni egy házat, és szeretném, ha felújítás után az a mi közös otthonunk legyen, viszont kicsit félek, hogy mi lenne ebből a dologból. Én nem szeretném, hogy utána is anyós intézze, mert akkor már jó lenne külön "kis családnak" lenni. Anyós sokszor mondja, hogy "látod fiam nem lesz ilyen jó dolgod ha elköltözöl itthonról", és félek, hogy ezzel kicsit megijeszti. Néha az is szóba kerül, hogy majd Ő küld nekünk kaját, ha nem főzök, meg átjön takarítani stb. Szerintem az lenne a természetes hogy onnantól a párom besegít olyanokban is, amiket otthon soha nem csinált. Persze, tisztában vagyok a női és férfi szerepekkel, de amíg nekem is dolgoznom kell, addig azt is elvárom, hogy az én dolgaimba is segítsen be. (a szennyeseit szedje össze, mosogasson el néha, esetleg mosson fel vagy porszívózzon) Sajnos kinézem belőle, hogy munka után az anyjához menne vacsorázni, vagy esetleg tényleg áthívná, mert nem volt időm valamit rendbe rakni, ami nekem eléggé kellemetlen lenne.

Már mondtam neki, hogy örülnék neki, ha kicsit önállóbb legyen, de nem akarom megsérteni. Próbálom minél többet dicsérni, ha valamit magának csinál meg.

Félreértés ne essék, nagyon jó a viszonyom anyóssal, gyakran megyek vele ide-oda, de elég nehezen fogadja el, hogy a kisfia felnő(ne)..

Szerintetek jogosak az aggodalmaim? Mivel tudnám finoman rávenni, hogy önállóbb legyen?



2016. okt. 13. 09:32
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
91%
Nyugodtan költözz vele össze, akkor majd látod, hogy működik az ilyesmi élőben, és sikítva fogod kidobni. Látod, mennyien leírták előttem, hogy nem fog változni, te nem hiszel nekik, hát senki se tiltja, hogy a saját bőrödön tapasztald meg.
2016. okt. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
37%
Én menekülnék a helyedben. Nálunk is az van, hogy a párom dolgozik, az anyja nem, és több dolgot is megcsinál helyette, de azért nem ilyen szinten.. Plusz ha épp nem ér rá, akkor a párom magától, egy rossz szó nélkül megcsinálja, tökéletesen életképes.... Ez alap lenne...
2016. okt. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
92%

Egyik baratnom pont ezzel a problemaval kuzdott meg es jelentem sikeresen. De persze a ferj valtozni akarasa is kell, mert anelkul aztan lehet probalkozni, de nem lesz belole semmi.

Szoval a pasi ugyanez az elkenyeztetett kisfiu volt, osszekoltoztek es termeszetesen a notol varta az anyuka szerep tovabbvitelet. Megegyeztek, hogy a pasi egy napig vegigcsinalja ugyanazt amit a notol elvar. Elment dolgozni, munka utan kocsi nelkul a boltba, hazacipekedett, megfozott, elmosogatott, kozben mosast inditott, teregetett, osszekeszitette a masnapi reggelit, ebedet amit visznek, kivasalta mindkettejuk ingjet es kikeszitette a teljes szettet maguknak amiben majd mennek. Aztan furdes, osszedobott par szendot vacsira. Ez ido alatt a no feltett labakkal tv-t nezett.

Azota minden nap elosztjak az otthoni teendoket es jut ido egymasra is.

2016. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Én alapból nem jöttem volna össze egy életképtelen emberrel. (És azért nem férfit írok, mert nem az.) Többre értékeltem mindig is magam, jobbat érdemeltem és kaptam is. A selejttel az emberek miért foglalkoznak?
2016. okt. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
44%

Miért kéne "megváltozni"? Gondolom nem úgy volt a dolog, hogy megismerkedtetek, majd másnap összeköltöztetek. Úgy voltál vele együtt, hogy ezeket a dolgokat már tudtad, nem zsákbamcska. Valakit megváltoztatni, görcsösen változásra kényszeríteni sose eredményez jót. Ha szereted, így szereted, és el kellene fogadnod. Ha meg nem tudod elfogadni, akkor valószínűleg nem is őt szereted, hanem azt a kialakított "képet" róla, amilyenné formálni szeretnéd.

Én elfogadtam páromat olyannak, amilyen, és ő is engem (még ha ez sokszor vitákat is szül) mert így szerettünk egymásba. Ő is tudta az én nyavajáimat, nyűgeimet, és sokszor elviselhetetlen dolgaimat, és én is az övéit. Kicsit rossz hasonlat, de ha megveszel egy autót, és az eladó megmondja, hogy össze volt törve az eleje, akkor ne vidd neki vissza azzal a panasszal, hogy valamerre húz, nem fut egyenesen. Tudál a hibáiról, mégis megvetted. Ugyanez a srác is. Tudtál, tudsz a hibáiról, mégis vele maradtál, és össze akarsz vele költözni. Vele, és nem a vele szembe támasztott elvárásokkal.

2016. okt. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

" Persze, tisztában vagyok a női és férfi szerepekkel,"


Bocs, ezen megakadtam. A terhességen, szülésen és szoptatáson kívül mi az, amit kizárólag nő tud elvégezni?


"Férfimunkának" meg tényleg nem tudok mást elképzelni, mint egy hűtő felcipelését a hatodikra. De ezt sem feltétlenül, mert gyengébb fizikumú férfi is lehet valaki.

Szóval, ami nem biológiailag meghatározott (testi erő, méh, stb), az nem férfi-női feladat.



És mélységesen egyetértek az előttem szólókkal, hogy a leírt módszereid a gyereknevelésben nagyon jók, de felnőttnél nem használnak, max. kárt csinálnak. Ugyanis egy felnőtt-gyerek játszmába szorítják be (Eric Berne, olvass utána), amivel pont abban a gyerekszerepben tartod benne, amivel most gondod van.

2016. okt. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Megdicserni? Ez aranyos. Ezzel is csak azt erosited benne, hogy vmi extra dolgot csinal.


Nem fog megvaltozni, ezt ne is vard, mert csalodni fogsz hosszu tavon.


Ezert ket lehetoseged van: 1. Keresel "jobbat".


2. Te alkalmazkodsz es kinyalod a segget, kulonben nem fogja jol erezni magat es teged fog hibaztatni (ha nem is mondja).


Tobb olyan pasit is ismerek, aki csak azert van adott novel, mert szo szerint semmit nem kell csinalnia. Forditott helyzetet is lattam mar, de nem az a tipikus szerintem.

2016. okt. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Kicsit elszomorított, hogy a legtöbb válasznak a lényege, hogy hagyjam el. (Ha azt írtam volna, hogy lusta a gyerekem, akkor őt is ki kellene raknom..? :D) Szeretem őt, és megbízok benne, tudom, hogy menni fog neki, csak a hogyanban szerettem volna egy kis segítséget. :)
2016. okt. 17. 13:46
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Felnott embert nem fogsz "ujraszocializalni", de ahogy latom te is egyike vagy azoknak a noknek, akik azt hiszik, hogy majd ertuk/miattuk emberek gyokeresen megvaltoznak. Nem fognak, plane nem ilyen "mamuci" kezelese utan. 2-3 gyerek utan, majd nehezebb lesz lepned sajnos, de erre majd csak akkor fogsz rajonni ugyis, mikor x gyerek alsoja utan a parodet is elo kell kesziteni reggel, mert magatol nem kepes ra. Csak a rozsaszinkod elmultaval ez egyre nehezebb lesz.
2016. okt. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
78%

A gyerek dolgot ne keverjük ide. Mellette köteles vagy kiállni mindig.

Amit írnak sokan hogy hagyd el, az hülyeség. Ha így ismerted meg, együtt maradtál vele, akkor viszont el kellene fogadnod. Sose eredményez jót, ha formálni akarja valaki a párját, főleg ha drasztikusan. Meg kell beszélnetek nyugodtan, ninketten meghallgatva a másikat. Ez a legegyenesebb módja.

2016. okt. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!