Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos lenne a számonkérés?

Jogos lenne a számonkérés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet a következő: párommal az ő szüleinél lakunk, de már nagyon szeretnénk külön költözni. Párom ezért külföldön dolgozik. Először az én szüleimről: segítőkészek, de kis lakásban laknak, sok hitelük van még, de minden hónapban félre tesznek egy keveset nekünk, hogy majd tudjanak kicsivel segíteni. Párom szülei: nincs hitelük, új építésű, hatalmas ház. Most eladták a másik házukat, amit párom gondozott és én hirdettem, alapból szívesen segítettem, de azt mondták, ha eladják, fognak kicsit segíteni. Ígérték nekem is, mindenki előtt mondták. Most annyit mondott párom kérdésére após, hogy: annyit ad majd, amennyit az én szüleim... Azóta fel sem hozták, nem akarnak segíteni. Úgy viselkednek, mintha nem lenne semmijük. Látják, hogy szenvedünk, én is tisztességesen dolgozom. Mindent megteszünk, részemről nem elvárás, hogy nekik segíteni kéne, de párom csinál meg mindent a ház körül, és látszik, hogy rosszul esik neki. A lényeg: mivel az én szemembe mondta anyósom, ha segítünk nekik, ők is segíteni fognak, most jogosan kérdezhetek rá, mire számíthatunk akkor, vagy ez csak páromra és rájuk tartozik?

Bocsánat, ha hosszú lett!

Köszönöm!

27 N



2017. jún. 27. 09:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 A kérdező kommentje:
Nos, kedves utolsó, ez is egy lehetőség, valóban. Ezt viszont megint erőltetésnek érezném. Bár, ők mondták.
2017. jún. 27. 10:30
 22/82 anonim ***** válasza:
77%

Tényleg, kérdező, hogy áll a szüleid gyűjtése, arról miért nem írsz, hogy ott mennyi pénz vár titeket, miért csak az az érdekes, és rendkívül fontos infó, hogy anyósék mennyit fognak adni?

Ott mennyi pénz vár? Szorozd be kettővel, aztán add hozzá, ami nektek van, és meg is van, hogy mennyi alaptökétek van, mehetsz ügyet intézni!

2017. jún. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 A kérdező kommentje:
Már a segítségben sem vagyok biztos, így az lesz, amit mondtak páran. Azzal számolok, ami biztos, magunkkal :) Így csak rajtunk múlik a boldogulásunk.
2017. jún. 27. 10:34
 24/82 anonim ***** válasza:
76%
Miért kerülöd ki azokat a kérdéseket, amelyek arra vonatkoznak, hogy a szüleidtől mennyi pénzre számíthattok?
2017. jún. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
95%

miért kell rájuk számítani?

azt kell összeszámolni, amennyitek van és kész. amit odaadnak esetleg, abból lehet venni bútort, gépeket stb.

2017. jún. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 A kérdező kommentje:
Annyi, amennyit már egyszer összeget leírtam.
2017. jún. 27. 10:36
 27/82 anonim ***** válasza:
92%

Az nem konkrét összeg, és azért olyan esetben, ha apránként tesznek félre, rohadtul nem mindegy, hogy 500 e ft vagy 1 millió. Csupán a duplája egyik a másiknak...A saját szüleidet se mered megkérdezni, hogy konkrétan mennyit adnak?

Ha ennyire fontos, akkor számolj az alacsonyabb összeggel, hogy a párod szüleitől is ennyit kaptok, és akkor tadám! Kalkulálhatsz 1 millióval! Így nygodtan mondhatod nekik, hogy nézegeted a hitellehetőségeket, nektek x összegetek van, a szüleid adnak 500 ezret, számolhatod-e úgy az önrészt, hogy akkor ők is segítik a fiúkat 500 ezerrel. Nem hiszem, hogy ez nagy sértődésre adna okot,de ha minden kellemetlenséget el akarsz kerülni, akkor várd meg, amíg a férjed hazajön - biztos szokott hazajárni - és akkor üljetek le 4-en.

2017. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
81%
azért 500e v 1 milla nem mindegy
2017. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim ***** válasza:
44%

Drágám, odacuccoltál anyósék nyakára, a legkevesebb, hogy NEM követelőzöl.

Épp elég segítség, hogy befogadtak. Sok szülő kitenné a gyerekét, mert ne az ő nyakukon játszon felnőtteset, hanem ha már összeköltözés, akkor SAJÁT, KÜLÖN helyre.


28n


Az meg alap!, hogy takarítasz, ha már náluk laksz.

2017. jún. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 A kérdező kommentje:
Most a kérdés tekintetében teljesen mindegy! Én tudom, mondtam egy kb. összeget, mivel folytonos e kettő közötti. Nem azt kértem, hogy segítsetek nekem pénzt meg hitelt kalkulálni, a 27. válaszoló válaszolt egyedül, hogy finoman megkérdezhetem, illetve rákérdezhetek szerinte, Köszi.
2017. jún. 27. 10:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!