Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos lenne a számonkérés?

Jogos lenne a számonkérés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet a következő: párommal az ő szüleinél lakunk, de már nagyon szeretnénk külön költözni. Párom ezért külföldön dolgozik. Először az én szüleimről: segítőkészek, de kis lakásban laknak, sok hitelük van még, de minden hónapban félre tesznek egy keveset nekünk, hogy majd tudjanak kicsivel segíteni. Párom szülei: nincs hitelük, új építésű, hatalmas ház. Most eladták a másik házukat, amit párom gondozott és én hirdettem, alapból szívesen segítettem, de azt mondták, ha eladják, fognak kicsit segíteni. Ígérték nekem is, mindenki előtt mondták. Most annyit mondott párom kérdésére após, hogy: annyit ad majd, amennyit az én szüleim... Azóta fel sem hozták, nem akarnak segíteni. Úgy viselkednek, mintha nem lenne semmijük. Látják, hogy szenvedünk, én is tisztességesen dolgozom. Mindent megteszünk, részemről nem elvárás, hogy nekik segíteni kéne, de párom csinál meg mindent a ház körül, és látszik, hogy rosszul esik neki. A lényeg: mivel az én szemembe mondta anyósom, ha segítünk nekik, ők is segíteni fognak, most jogosan kérdezhetek rá, mire számíthatunk akkor, vagy ez csak páromra és rájuk tartozik?

Bocsánat, ha hosszú lett!

Köszönöm!

27 N



2017. jún. 27. 09:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
23%
Tehát: anyudék kuporgatnak neked pénzt, a párod külföldön gályázik a házra, de ezek ellenére apósék pénze is kellene. Te dolgozol egyáltalán, mit raknál bele a házba a csupasz hátsódon kívül? Miért nem mész ki a párodhoz külföldre dolgozni te is? Miért jó ez így?
2017. jún. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
92%
Az az a unoka még nem született meg, azzal ne érvelj. Az élet kiszámíthatatlan, vigyázz.
2017. jún. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 A kérdező kommentje:
51-es. Igen dolgozom. Nem keveset, pluszt is vállalok (kivételesen kikellet vennem a szabadságot - időarányosan, mielőtt...mindegy is). Nem KELL a pénz. Kérlek, olvasd el még egyszer. A kérdés az, megkérdezhetem-e, hogy amit felajánlottak, érvényes-e még, vagy sem. Csak tudjam mennyi hitellel számoljak. Hát ennyi.
2017. jún. 27. 11:41
 54/82 anonim ***** válasza:
13%
Hiába magyarázkodsz, csak a markod tartod jobbra-balra.
2017. jún. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 A kérdező kommentje:
Távol álljon tőlem a magyarázkodás. Megkérdezték dolgozom-e, én pedig válaszoltam, hogy igen.
2017. jún. 27. 11:48
 56/82 A kérdező kommentje:
Senkinek nem tartozom magyarázattal, de ez kezd átmenni abba, hogy teljesen normális válaszokat is kiforgattok, vagy ha nem, akkor csak rámondtok valami sértőt. Nem tudjátok ki vagyok, milyen az életünk, mit teszünk és miért. Nem vagyok egy nincstelen haszonleső. Többel mentem bele ebbe a kapcsolatba és megteszek ugyanennyit, illetve ami tőlem telik - de ez már valóban magyarázkodás akar lenni. Köszönöm az eddigi válaszokat, és persze a kritikákat is. Mindet tudom valamilyen formában hasznosítani.
2017. jún. 27. 11:54
 57/82 anonim ***** válasza:
13%

Hát, pedig eléggé úgy tűnik hogy az vagy, mert minden felől jön a pénz csak arról nem szóltál hogy TE mennyivel szállsz be. TE, nem pedig anyudék.

Gondolom hipphopp jönne a baba a friss házba és akkor dolgoznod se kéne :D

2017. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 A kérdező kommentje:
Elég előítéletes vagy. Sokat tanultam, hogy jó munkám lehessen. Mindig megtettem, ami tőlem telhető volt. Dolgoztam már 17 évesen is, diákhitelt vettem fel (és igen, akkor sem kértem segítséget). Majdnem annyit hozzátudok, mint külföldön dolgozó párom. Nem mintha bárkire is tartozna. Bár sejtelmem sincs, miből szűrt/ed/étek le azt, hogy egy munkakerülő kis senkiházi vagyok, aki inkább potyogtatja a gyereket, csakhogy dolgozni kelljen. Nincs annyi időm, hogy letudjam írni az életemet, hogy megfelelő megítélésetek legyen rólam, csak arra kérek mindenkitől, ne ítélkezzen látatlanban.
2017. jún. 27. 12:03
 59/82 anonim ***** válasza:
30%
szerintem itt azt nem értik, ha te is melózol, párod is, kerestek elég jól, akkor miért számítasz még innen-onnan pénzre? akkor gyűjtsetek tovább és kész. így is segítenek titeket, te meg nem értékeled
2017. jún. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
14%
59-es válaszolónál a pont, de ezt leírtuk már egyébként, de csak magyarázkodik meg mártírkodik a kérdező.
2017. jún. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!