Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos lenne a számonkérés?

Jogos lenne a számonkérés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet a következő: párommal az ő szüleinél lakunk, de már nagyon szeretnénk külön költözni. Párom ezért külföldön dolgozik. Először az én szüleimről: segítőkészek, de kis lakásban laknak, sok hitelük van még, de minden hónapban félre tesznek egy keveset nekünk, hogy majd tudjanak kicsivel segíteni. Párom szülei: nincs hitelük, új építésű, hatalmas ház. Most eladták a másik házukat, amit párom gondozott és én hirdettem, alapból szívesen segítettem, de azt mondták, ha eladják, fognak kicsit segíteni. Ígérték nekem is, mindenki előtt mondták. Most annyit mondott párom kérdésére após, hogy: annyit ad majd, amennyit az én szüleim... Azóta fel sem hozták, nem akarnak segíteni. Úgy viselkednek, mintha nem lenne semmijük. Látják, hogy szenvedünk, én is tisztességesen dolgozom. Mindent megteszünk, részemről nem elvárás, hogy nekik segíteni kéne, de párom csinál meg mindent a ház körül, és látszik, hogy rosszul esik neki. A lényeg: mivel az én szemembe mondta anyósom, ha segítünk nekik, ők is segíteni fognak, most jogosan kérdezhetek rá, mire számíthatunk akkor, vagy ez csak páromra és rájuk tartozik?

Bocsánat, ha hosszú lett!

Köszönöm!

27 N



2017. jún. 27. 09:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
94%
Elfogadsz egy tanácsot? Ne számolj azzal hogy adnak mert nem fognak. Ha akartak volna már akkor odaadták volna. Nekem az sem tetszik hogy gyereket követelnek , én ezt úgy utálom. Meg még nincs gyerek de textil pelenkázik. Az agyam eldobom, mégis mi köze hozzá. Jobb lenne messzebbre költözni tőlük, és ha valami csoda folytán mégis akarnának pénzt adni azt se fogadjátok el. Mert mindig ott lesz hogy a te szüleid nem adtak, mindig az lesz hogy pénzt adott és diktálni akar. Jobb tőlük távol maradni. Te meg aztán végképp rá ne kérdezz a pénzre mert látod itt is mit gondoltak, a szülők meg aztán végképp pénzéhesnek fognak tartani. A párod esetleg megejthet egy kérdést , de igazából ők döntöttek úgyhogy felesleges megalázni magatokat. Pelenka ügyben és egyéb csak rátok tartozó ügyekben meg ne hagyd magad. Anyukának nincs hozzá köze.
2017. jún. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
87%

akkor minek élsz ott?

párod nem tud leválni?

2017. jún. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 A kérdező kommentje:
*vagyis akkor utolsó előtti. Kedves utolsó, azt hiszem, akkor te érted, mi a lényeg. Már inkább rosszul érzem magam, de még sem bánom, hogy feltettem a kérdést. Segített tisztábban átgondolni a dolgokat.
2017. jún. 27. 11:14
 44/82 anonim ***** válasza:
88%
"Tegye fel a kezét az (leendő) szülő, aki a gyermekét azért nem segítené, ha megtehetné, mert a párja családja szegény." De nem ám! Ha megtehetem akkor vagy adok annyit, mint a másik szülők, vagy ok, adok, de a tulajdonjog nem lesz 50-50%. Vagy házassági szerződés, vagy kifizetem neki, esetleg ha tudok akkor veszek a gyermekemnek lakást, de a haszonélvezetet rátetetem, így ha annyira hülye lenne, hogy a házastársára íratná felét akkor sem tudja megtenni. Adok én a gyermekemnek, de nem azért, hogy majd váláskor a felét vigye valaki annak a pénznek amiért én dolgoztam meg. Barátnőm is 0-val jött ki váláskor, mert anyósa vett a fiának házat már házasság után, de kizárólag a fiának adta a pénzt, házvásárlásra, jogilag nyilván meg lett úgy csinálva, hogy az váláskor a fiáé legyen. De ez így igazságos, a barátnőm az ingóságokat nagyrészt megvette, jól keresett. Igaz ott hagyta mert nem volt rászorulva, nem is haraggal váltak.
2017. jún. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 A kérdező kommentje:
Neki ez a szülői ház, úgy véli, felesleges albérletre költeni. Egyáltalán nem panaszkodhatom semmi miatt, hálás is vagyok, illetve jobban annak kéne lennem. Ez tény. Elvileg azért építették át ilyen hatalmasra, mert úgy gondolták, ha a fiuknak lesz párja, elfognak ott férni, tehát 2 generációsra. Ezzel is már úgy vannak, hogy inkább ne. Nem is egészséges szerintem sem.
2017. jún. 27. 11:18
 46/82 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én még erre a válás dologra nem is gondoltam. Lehet nekik ez jár a fejükben? Szerintem ismernek már annyira, hogy tudják, mindenben megfogunk tudni egyezni. Viszont, ha ne adjisten válás lenne egyszer a vége, lényegében az unokáé lenne végül minden. Nem is értem ezt a hozzáállást. De ebben lehet igazatok van. Én is jogosnak tartom.
2017. jún. 27. 11:23
 47/82 anonim ***** válasza:
95%

"de a haszonélvezetet rátetetem, így ha annyira hülye lenne, hogy a házastársára íratná felét akkor sem tudja megtenni. "


Bocs, de ennek nincs köze egymáshoz. A tulajdonjogával azt csinál, amit akar, a haszonélvezettől teljesen függetlenül, legfeljebb nem engeded beköltözni. Akár el is adhatják a kérót, ha valaki megveszi haszonélvezettel terhelten.

Egyébként azzal egyetértek, hogy úgy adnék a gyereknek, hogy lehetőleg az övé is maradjon, akármi történik. Minimum egy ajándékozási szerződést írnék róla, akár pénz, akár lakás, pláne esküvő után, onnantól mindegy, mi áll a tulajdoni lapon, az a pénz vagy lakás az ő különvagyona.

2017. jún. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 anonim ***** válasza:
89%

Megtehetnéd, hogy a szüleidnél élj, de nem teszed. Megengedhetnéd magadnak, hogy albérletben élj, de nem teszed.

Ott lakhatsz az anyóséknál, ezzel alaphangon egy 80.000 Ft/hó összeggel támogatnak, mert ezt nem kell kifizetnetek lakhatásra. Ezt az összeget amit nem költötök el albérletre, félre tudjátok tenni havonta.

Nyilvánvalóan bajuk van azzal, hogy szegényebb családból származol, ezért nem nagyon akarnak többet adni mint amit a te szüleid adnak. Innentől kezdve hülyén nézne ki, ha te mennél még oda rákérdezni. Inkább ne tedd.

2017. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 anonim ***** válasza:
16%
akkora arcod van, de nem tudom mire. te nem akarsz ott lakni, mennél albiba, akkor hajrá.
2017. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem jobban jártok ha nem kaptok anyóséktól pénzt, mert kb. mindig fel fogják hánytorgatni. Vesztek egy lakást teszemfel 10 millióért amibe mondjuk adnak 500.000-et úgy lesz előadva mintha legalábbis ők adták volna az egészre a pénzt.

Szerintem ne adj magatoknak támadási felületet mert ki fogják használni.

2017. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!