Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos lenne a számonkérés?

Jogos lenne a számonkérés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet a következő: párommal az ő szüleinél lakunk, de már nagyon szeretnénk külön költözni. Párom ezért külföldön dolgozik. Először az én szüleimről: segítőkészek, de kis lakásban laknak, sok hitelük van még, de minden hónapban félre tesznek egy keveset nekünk, hogy majd tudjanak kicsivel segíteni. Párom szülei: nincs hitelük, új építésű, hatalmas ház. Most eladták a másik házukat, amit párom gondozott és én hirdettem, alapból szívesen segítettem, de azt mondták, ha eladják, fognak kicsit segíteni. Ígérték nekem is, mindenki előtt mondták. Most annyit mondott párom kérdésére após, hogy: annyit ad majd, amennyit az én szüleim... Azóta fel sem hozták, nem akarnak segíteni. Úgy viselkednek, mintha nem lenne semmijük. Látják, hogy szenvedünk, én is tisztességesen dolgozom. Mindent megteszünk, részemről nem elvárás, hogy nekik segíteni kéne, de párom csinál meg mindent a ház körül, és látszik, hogy rosszul esik neki. A lényeg: mivel az én szemembe mondta anyósom, ha segítünk nekik, ők is segíteni fognak, most jogosan kérdezhetek rá, mire számíthatunk akkor, vagy ez csak páromra és rájuk tartozik?

Bocsánat, ha hosszú lett!

Köszönöm!

27 N



2017. jún. 27. 09:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem baj, elmesélem az én történetem. Ha nem vagy kíváncsi rá, csak ugord át, de szerintem tanulságos lehet neked is.


Mikor összeköltöztünk a férjemmel, az anyjáékhoz költöztünk, mert kisvárosban élünk, ahol én laktam albérletben túl kicsi volt (egy szobát béreltem),és nem volt más albérlet. Most sincs túl sok lehetőség, ha valaki bérelni szeretne. Szóval odaköltöztünk szüleihez. Az anyjával voltak gondjaink, mert ugye 2 dudás, nehezen fér el egy csárdába, de megoldottuk őket. Plusz, a biztonság kedvéért, hogy legyen hova mennem, ha szorul a cipő, ne legyen muszály kényszerből ottmaradnom, fenntartottam az albérletem. Fizettem, mintha ott laktam volna. Soha nem tettem be oda már a lában, így végülis pénzkidobás volt, de ezt előre nem tudhattam ugye. Nekem megérte a tudat, hogy mindig lesz tető a fejem felett, akkor is, ha mondjuk este 10-kor leszek is elzavarva. (persze soha nem volt ilyen helyzet)


Végül összeraktunk e férjemmel pénz házra. Mivel anyósom addigra már béna volt, úgy döntöttünk, (a férjem, apósom és én) hogy olyan házat veszünk, ahova anyósék is tudnak jönni. Mert így mégis külön leszünk, de annyira meg együtt, hogy tudunk egymásnak segíteni. A 3 dolgozó felnőtt közül mindig lesz otthon valaki. (addigra voltak már gyerkőcök is, tehát náluk is elkélt a segítség adott esetben) ez így jó is volt, mert ha gyereket kellett elhozni-vinni az oviból, vagy anyósnak kellett valami, mindig volt otthon valaki, el tudta intézni. Nem is volt baj.


Aztán anyósom meghalt. Apósom meg összejött egy nővel, aki aztán végképp nem volt szimpatikus. Anyósomnak volt ugyan egy stílusa, de soha nem akart rosszat. Akkor sem, ha olyan modorban adta elő a mondanivalóját, ami bántó volt.

De ez a nő....... téboly volt. Persze apósom megkérdezte, hogy ideköltözhet-e a gyerekeivel, amire én, és a férjem is igent mondtunk, hiszen nem ismertük a nőt, de azt szerettük volna, ha apósom boldog lesz. a végén úgy elfajultak a dolgok, hogy a saját gyerekeim féltek kimenni a saját udvarukra, nem mehettek át a nagyapjukhoz, mert a nő gyerekei terrorizálták őket. A nő meg állandóan üvöltött velük, ha én nem hallottam. Amikor ez kiderült, akkor átmentem, és megmondtam, hogy innen el kell költöznie gyerekestől. Apósomnak is megmondtam, hogy itt mindig lesz helye, de csak neki. Hogy megy, vagy marad, csupán az ő döntése. Apósomnak ez rosszul esett természetesen, és egy ideig haragudott is rám, de mára normailzálódott a kapcsolatunk. Én meg hálát rebegtem az összes istennek, hogy annó volt annyi eszem, hogy nem fogadtam el a felajánlott pénzügyi támogatást a házvásárlásnál. Nem tudtam volna akkor így megoldani a dolgokat, lehet még mindig szenvednénk attól a nőtől.


Ha javasolhatom, te se fogadj el semmit. Soha nem tudhatod, hogy mi lesz később. Jobb az, a teljesen tietek lesz az a ház, és nem ajándékokból szeded össze a rávalót. Lehet, hogy tovább tart, de hosszútávon jobban megéri.

2017. jún. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 A kérdező kommentje:

Itt azt nem érti senki sem, hogy nem vártuk, nem jutott eszünkbe, aztán egyszer csak felajánlották, aztán semmi. A kérdés, hogy jogos-e, ha rámerek kérdezni, vagy sem. Szerintem azt mindenki érti, hogy egy kezdő párnak bármilyen jellegű segítség jól jön, ezért foglalkozunk vele, hogy ha már egyszer mondták, most akkor számítsunk-e rá, vagy sem. Ha nem, abból sem lesz semmi. Megoldjuk magunk.

Kedves utolsó, értem, mire akarsz kilyukadni. Köszi, hogy leírtad. Jó, hogy végül rendeződtek a dolgaitok:)

2017. jún. 27. 12:24
 63/82 anonim ***** válasza:
92%
elég sokan leírtak, hogy te semmiképp ne kérdezz rá, max párod. de ő meg nem fog, mert fél tőlük. sakk matt
2017. jún. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
15%

De tényleg nem szégyellitek magatokat? :D

Az igaz hogy felajánlották a segítséget, de sajna hirtelen felindulásból ígér olyat az ember amit nem kéne. Ráadásul párod már rákérdezett csak olyan választ kaptatok ami nektek nem tetszett. És akkor ezek után még kellene az a pénz mindig?? Nem szép dolog ez párod szüleitől amúgy de most mit lehet tenni? Én nem kuncsorognék, büszkeségetek elmaradt a kanyarba? Intézzétek a hitelt amennyit még kell. Ha ezek után adnak pénzt max félreteszitek, vagy vesztek belőle bútort, akármit.

2017. jún. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 A kérdező kommentje:
Igen, el is dőlt, nem kérdezek rá. Köszönöm az eddig válaszokat, felesleges ezt tovább nyújtani. Az értelmes válaszomra is csak azt kaptam meg megint, hogy magyarázkodom meg mártírkodom (amiből kiderült, nem az az ingyenélő vagyok, akinek gondoltok - de csak ne írjunk már jót). Gondolom itt szinte senki nem kapott segítséget, ezért ha más kapna, akkor azt hogy már képzeli.
2017. jún. 27. 12:30
 66/82 A kérdező kommentje:
Nyilván nem fogok ezzel foglalkozni, az jó tanács mindenkitől, hogy nekem semmi közöm hozzá, tök jogos. Párom rendezi, ha akarja. Minden jóból jó sokat mindenkinek. Üdv
2017. jún. 27. 12:32
 67/82 anonim ***** válasza:
29%

De hisz kaptok segítséget, mert:

- a szüleid raknak félre nektek pénzt az anyagi nehézségeik ellenére

- párod szüleinél laktok, ahol nem kell albérletet fizetni, bár valamennyivel gondolom beszálltok így is, jóval többet tudtok félre tenni mint amennyit egy albérletben félre tudnátok.


Az a baj, hogy neked mindezek ellenére kellene még. Ami oké, mert megígérték, de aztán após kb lepattintott titeket, és még mindig nem érted, hol a baj.

2017. jún. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
72%

79%-os, te nagyon pörögsz ezen. Csak nem te vagy az anyósa vagy apósa a kérdezőnek? ;-)


Normális ember, ha ígér valamit még idegennek is, akkor betartja (ha lehetséges). Nemhogy a saját gyerekének. Hirtelen felindulásból tett ígéret? Az kb. az, amikor az első éjszakán egy nagy orgazmus után az ágyban házasságot ígér a férfi a csajnak. :DDD


Normális szülőnek eleve természetes, hogy segíti a gyerekét, amennyire tudja. Ahogy a kérdező szülei teszik. Legalább az első saját otthon megteremtéséhez.


Rengetegszer fölemlegetted te is, meg a hozzád hasonlók is, hogy ingyen ott lakhatnak, mekkora segítség!

Hát, b...ki 200 négyzetméteren jó, hogy elfér a két szülő mellett a két fiatal is! Inkább a szülőknek segítség, hogy nem egyedül kell fizetni a rezsit, meg takarítani a böszme nagy házat és rendben tartani a kertet. Arról nem is beszélve, hogy kérdező leírta: ELEVE azért építették át a szülők ekkorára azt a házat, hogy majd odamenjen a gyerekük és párja lakni. Ami persze egy olyan anyóssal, aki még abba is beleszólna, milyen pelenka legyen a babán, nem fog működni.


A kérdezőnek nyilván tanulságos volt, hogy mivel jár egy kérdést föltenni itt. ;-) Én azért arra biztatnám, hogy szemezgesse ki a normális válaszokat és azokat hasznosítsa.

2017. jún. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
12%
ha szülőknek nagy a ház, adják el és kész. nem?!
2017. jún. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
96%
Igen segítsen a saját gyerekének, de nem a párjának. Az volt a kérdés, hogy a kérdező rákérdezhet e. Nem, mert ahhoz neki nincs joga. A párjának igen, de ő sem sértődhet meg azon, hogy akkor ezt mondták, most máshogy tervezik a szülők. Persze elférnek 200 nézet méteren, a legtöbb szülő szívesen is látja ott a gyerekeket, szívesen ad is pénzt ha tud, (én is bármikor hazamehetnék, ott is van majd 180 nézetméter, segítettek is a szüleim lakást venni) azonban elvárás nem lehet, főleg nem a gyermek párjának. Ennyi.
2017. jún. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!