Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos lenne a számonkérés?

Jogos lenne a számonkérés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet a következő: párommal az ő szüleinél lakunk, de már nagyon szeretnénk külön költözni. Párom ezért külföldön dolgozik. Először az én szüleimről: segítőkészek, de kis lakásban laknak, sok hitelük van még, de minden hónapban félre tesznek egy keveset nekünk, hogy majd tudjanak kicsivel segíteni. Párom szülei: nincs hitelük, új építésű, hatalmas ház. Most eladták a másik házukat, amit párom gondozott és én hirdettem, alapból szívesen segítettem, de azt mondták, ha eladják, fognak kicsit segíteni. Ígérték nekem is, mindenki előtt mondták. Most annyit mondott párom kérdésére após, hogy: annyit ad majd, amennyit az én szüleim... Azóta fel sem hozták, nem akarnak segíteni. Úgy viselkednek, mintha nem lenne semmijük. Látják, hogy szenvedünk, én is tisztességesen dolgozom. Mindent megteszünk, részemről nem elvárás, hogy nekik segíteni kéne, de párom csinál meg mindent a ház körül, és látszik, hogy rosszul esik neki. A lényeg: mivel az én szemembe mondta anyósom, ha segítünk nekik, ők is segíteni fognak, most jogosan kérdezhetek rá, mire számíthatunk akkor, vagy ez csak páromra és rájuk tartozik?

Bocsánat, ha hosszú lett!

Köszönöm!

27 N



2017. jún. 27. 09:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
83%

Én még egy dolgot hozzátennék ehhez a sztorihoz.

A pelenka ügyet olvasva egyértelmű, hogy ez egy mindenbe beleszóló anyós lesz. Ha elfogadtok az ilyentől pénzt, életed végéig fogod hallgatni, plusz minden anyagi jellegű kiadásotokba is bele fog pofázni. Majd szépen megmagyarázza neked, hogy milyen ruhát meg ételt vehetsz a gyerekednek, magadnak, mit vehetsz a lakásodba stb.

Ne fogadj el pénzt, hidd el, jobban megtérül ha most csóróskodtok és tovább vártok.

2017. jún. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
85%
Eleve segíteni illene az eladásban és rendberakásban még akkor is, ha nem adnánk belőle semmit. Pláne úgy hogy náluk laktok, alap, hogy mivel ők ezzel segítenek rajtatok, segítsetek Ti is. Ezen felül, ha adnak belőle jó. De ha nem örüljetek annak, hogy nem albérletet kell fent tartani, hanem lakhattok ott.
2017. jún. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
100%
*adnánk =adnának
2017. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
93%
Már kaptatok egy konkrét választ. A párod kérdezzen rá, hogy áll-e még az ajánlat, de csak akkor ha már kinéztétek a lakást, addig tök felesleges.
2017. jún. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen jogos. Lehet így tényleg elvárásnak hangzott. Mi is így álltunk hozzá. Nem is beszéltünk erről párommal sem, amíg ők maguk nem mondták ezt nekünk.

"Alapból szívesen segítettem" - ha elhiszitek, ha nem, mindig, mindenben segítek, alapból ilyen vagyok.

2017. jún. 27. 15:09
 76/82 anonim ***** válasza:
90%

Ne kérdezz rá, de szerintem párod se, mert a végén balul is elsülhet a dolog, vagy csúnya félreértés is lehet a vége.

Ha akarnak segíteni, akkor majd úgyis mondani fogják ismét, hiszen tudják/tudni fogják, hogy hitelügyintézés folyik. Ha utána segítenek, és nem a kezdőtőkéhez, az sem baj, hiszen lesz félretett pénz, esetleg be lehet bútorozni az ingatlant stb.

A helyetekben egyébként ha kapnék is tőlük pénzt, elraknám... Ha ilyen mindenbe-belekotnyeleskedő anyósod van, lehet, hogy majd egyszer erre a pénzre hivatkozva fog követelni valamit, vagy a saját igazát érvényesíteni. Ha ilyen előfordulna, én az első ilyen alkalom után adnám nekik vissza a pénzt teljesen, egy összegben.

2017. jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
81%
Full normális a kérdező, nem tudom mit kell kiforgatni amit ír.
2017. jún. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
50%

A kérdés/kifejtés valóban nem szerencsésen lett megfogalmazva, ez tény. De itt gyakorin ugye az az általános, hogy mindenkinek már 14 éves korára 3 diplomája meg 10 éves munkatapasztalata van, 18 évesen saját hitelmentes házzal meg autóval rendelkeztek, és mindehhez persze egy forint segítséget soha nem kaptak/fogadtak el.


Kérdező, én is azt tanácsolnám, mint itt többen is: ne kérdezz rá, hagyd a fenébe. Gyűjtsetek minél többet, elsősorban csak azzal számolj, ami nektek van, abból is a "legrosszabb" lehetőséget és nem fog csalódás érni. Ha ez megvan, utána B-tervként hozzá lehet számolni azt, amit a Te szüleid adnának és már egy lépéssel előrébb vagytok. Anyósékat én egyáltalán nem venném számításba, ha adnak végül akkor jó, ha nem, úgy is jó.De ne piszkáld a témát, mert csak rosszul jössz ki ebből sajnos. Kitartást!


27/N

2017. jún. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
50%

Hallod a textilpelenkát felejtsd el, kipattogzik meg kivörösödik a gyerek popsija. Ez nem a 70es évek hogy textilpelussal szenvedjünk! Ráadásul egy nap alatt van hogy 6-8-10 pelus is elfogy. Kell textilpelus büfiztetni, fejaljának, előkének. De pelenkázásra NE!


A lóvé meg felejtős, az apósod mellékelte is az ábrát.

2017. jún. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
84%

Én nem aszerint támogatom a gyerekeimet, hogy a másik szülőtől mennyit kapnak, micsoda skót dolog ez.

Ha tudok, adok, nem méricskélek. Azért lehet, mert én szeretem őket.

2017. jún. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!