Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos lenne a számonkérés?

Jogos lenne a számonkérés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet a következő: párommal az ő szüleinél lakunk, de már nagyon szeretnénk külön költözni. Párom ezért külföldön dolgozik. Először az én szüleimről: segítőkészek, de kis lakásban laknak, sok hitelük van még, de minden hónapban félre tesznek egy keveset nekünk, hogy majd tudjanak kicsivel segíteni. Párom szülei: nincs hitelük, új építésű, hatalmas ház. Most eladták a másik házukat, amit párom gondozott és én hirdettem, alapból szívesen segítettem, de azt mondták, ha eladják, fognak kicsit segíteni. Ígérték nekem is, mindenki előtt mondták. Most annyit mondott párom kérdésére após, hogy: annyit ad majd, amennyit az én szüleim... Azóta fel sem hozták, nem akarnak segíteni. Úgy viselkednek, mintha nem lenne semmijük. Látják, hogy szenvedünk, én is tisztességesen dolgozom. Mindent megteszünk, részemről nem elvárás, hogy nekik segíteni kéne, de párom csinál meg mindent a ház körül, és látszik, hogy rosszul esik neki. A lényeg: mivel az én szemembe mondta anyósom, ha segítünk nekik, ők is segíteni fognak, most jogosan kérdezhetek rá, mire számíthatunk akkor, vagy ez csak páromra és rájuk tartozik?

Bocsánat, ha hosszú lett!

Köszönöm!

27 N



2017. jún. 27. 09:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/82 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg majd válnak és és a gyereked nem tud annyival több pénzt kivenni, mint amennyivel többet bele is vitt, bulik rajt. Akkor meg jön a bü---s kur...ás, mert kevesebbet vitt, de többet vett ki, na meg azt is mi adtuk mit kézzel a nő. Ha még lakáshasználati jogot is kap váláskor, na akkor meg minden lesz csak jó nem. Persze most lehet azzal jönni, de miért válnának, meg majd ők nem vitáznak ha válnának is. Csakhogy a statisztika és ha körülnézel a világban, hát nem ezt mutatja. Egy vagyonjogi per pont az ilyen elővigyázatlanságok miatt húzódik kb. 5 évet, de láttam már olyan 8-9 évig húzódott. Élettársaknál még neccesebb, mert nehezebb bizonyítani, mondjuk ott legalább szerzés arányában megy az osztozkodás, az igazságosabb is ebből a szempontból.
2017. jún. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/82 anonim ***** válasza:
100%
78-as, nem arról van szó, hogy mindenkinek adnak. Vagy adnak a szülők vagy nem. Nekem pl. vettek egy kis lakást, de már 30 elmúltam és úgy tudnak segíteni, hogy a mai napig ők fizetik a hitelt. DE, nekem, nem a pasimnak. Amúgy az nálam házasság előtti külön vagyon alapban, a többi része meg nyilván úgy van megcsinálva,hogy bizonyítható, hogy a szülők fizetik a hitelt és marad a különvagyon. Amiért együtt dolgozott meg az ember az mehet a közösbe, de nem amiért a szülők, vagy én egyedül, vagy a másik egyedül.
2017. jún. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!