Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos lenne a számonkérés?

Jogos lenne a számonkérés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet a következő: párommal az ő szüleinél lakunk, de már nagyon szeretnénk külön költözni. Párom ezért külföldön dolgozik. Először az én szüleimről: segítőkészek, de kis lakásban laknak, sok hitelük van még, de minden hónapban félre tesznek egy keveset nekünk, hogy majd tudjanak kicsivel segíteni. Párom szülei: nincs hitelük, új építésű, hatalmas ház. Most eladták a másik házukat, amit párom gondozott és én hirdettem, alapból szívesen segítettem, de azt mondták, ha eladják, fognak kicsit segíteni. Ígérték nekem is, mindenki előtt mondták. Most annyit mondott párom kérdésére após, hogy: annyit ad majd, amennyit az én szüleim... Azóta fel sem hozták, nem akarnak segíteni. Úgy viselkednek, mintha nem lenne semmijük. Látják, hogy szenvedünk, én is tisztességesen dolgozom. Mindent megteszünk, részemről nem elvárás, hogy nekik segíteni kéne, de párom csinál meg mindent a ház körül, és látszik, hogy rosszul esik neki. A lényeg: mivel az én szemembe mondta anyósom, ha segítünk nekik, ők is segíteni fognak, most jogosan kérdezhetek rá, mire számíthatunk akkor, vagy ez csak páromra és rájuk tartozik?

Bocsánat, ha hosszú lett!

Köszönöm!

27 N



2017. jún. 27. 09:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 A kérdező kommentje:
Kedves 29-es, nem jó kedvemből tettem, ha elolvasnád az összes hozzászólást, rájönnél. Én egyébként végig albérletet akartam, nem ott lakni, de párom szerint az hülyeség lett volna. Mehetnék szüleimhez is, kvára nem az ő nyakukon akarok élni, hogy mindennap megmondják mit csináljunk.
2017. jún. 27. 10:48
 32/82 A kérdező kommentje:
Nincs szükségem a befogadásra, nem egy hajléktalan vagyok, albérletre se lennék rászorulva, de megtehetném.
2017. jún. 27. 10:49
 33/82 anonim ***** válasza:
67%
akkor mehettél volna pároddal külföldre. vagy albi és később vesztek sajátot. nehogy még te legyél az áldozat
2017. jún. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 A kérdező kommentje:

1. Megígérték, hogy segítenek, mégsem teszik? Ő dolguk. A kérdés annyi lett volna, rákérdezhetek-e, hogy akkor igen vagy nem.

2. Mindent megteszünk párommal, soha, semmilyen segítséget nem kértünk, se szüleimtől, se az ő szüleitől. Soha nem úgy álltunk hozzá, ha nem ajánlják fel, nem jutna eszembe megkérdezni.

3. Nem a nyakukra költöztünk, ez egy kényszermegoldás. Részemről mentem volna albérletbe. Nem vagyok áldozat, de az sem, aminek ti tituláltok.


A kérdésre pedig senki sem válaszolt szinte. De azért köszönök minden hozzászólást.

2017. jún. 27. 10:54
 35/82 anonim ***** válasza:
43%
semmilyen segítséget nem kértünk, se szüleimtől, se az ő szüleitől. - elég erős hazugság
2017. jún. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, ha anyuka ez a rendezkedő, irányító típus, azt tudom javasolni, hogy költözzetek el tőlük mielőbb, ha albiba, akkor abba. Legfeljebb később jön össze a saját lakás ára. Akkor viszont a párod se mászkáljon oda a kertet meg egyebeket rendezni, intézzék el maguknak, fizessenek kertészt és bejárónőt, ha másképp nem megy. Vállaljatok másodállást, vagy menj ki te is külföldre, a lényeg, hogy anyóséktól minél messzebb telepedjetek le, mert ez az irányítgatás csak rosszabb lesz, ha megszületik az unoka. Textilpelenkát, basszus, a 26 éves gyerekemnek se azt használtam, pedig akkor még viszonylag újdonság volt az eldobható.:D Az Isten őrizzen az ilyen anyóstól, főleg, ha közel van.
2017. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
46%
Egy teljesen igaza van apósodnak, hogy annyit adnak, mint a szüleid. Sőt ők így is többet adnak, mert ott laktok. Az, hogy a házkörül mindent megcsinál a párod, Te takarítasz az a alap dolog. Igen, ez csak a párodra és a szüleire tartozik. Te meg ne szólj bele, főleg ne a párod szülei előtt. Utána meg kiírod ide utál az anyós, após. Teszem hozzá nem véletlenül, mert joggal hihetik, hogy arra mész,. hogy mások által legyen saját tulajdonod. Azt is meglehet érteni ha anyósodék nyaralót vennének ahelyett, hogy Nektek adnák a pénzt. Tiszta sor, ledolgoztak egy életet, most élvezni is akarják a munkájuk gyümölcsét. Nem tudom a párod külföldön dolgozik, mint takar, de Vasmegyében lakom, tudom mit lehet keresni a határ másik oldalán, innét sokan kint dolgoznak, szóval elég könnyen összetudjátok hozni a lakást, ha más nem annyi önerőt, hogy hitellel könnyen megoldjátok. Ha annak az a az ára, hogy nem olyan munkát végeztek, ami annyira tetszik, hát akkor lehet választani mi fontosabb.
2017. jún. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk ezt a párodnak kellene megkérdeznie. Nyilván az is segítség, hogy ott lakhattok. Viszont nem szeretem amikor valaki visszaél azzal, hogy tudna segíteni, meg is igérte (nem kötelező, de akkor minek mondta?), aztán meg szórakozik hogy nem, mégsem vagy csak annyit amennyit a te szüleid is adnak. Nagyszüleimmel ugyanez volt a helyzet, a franc se kèrt tőlük soha semmit. Felajánlották, hogy adnak egy kisebb összeget, amit nem kell visszaadni. Mondtam, hogy de, részletekben szeretném. Aztán elkattantak amikor már a kezükben volt a pénz és elkezdtek sz@rakodni. Mondtam, hogy akkor tartsák meg és legyenek vele boldogok ketten.
2017. jún. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Teljesen félreérted. Nem mondtam, hogy utálnak, jó a viszonyunk. Utoljára leírom: felajánlották kb. 1 éve a segítségüket, most pedig nem jött szóba, hogy már meglenne a lehetősége. A kérdés csupán arra vonatkozott, ÉN megkérdezhetem-e. Leírtátok többen, hogy nem, én is így gondoltam.

Aki azt írta, hazugság, nem, nem hazugság. Nem kértük.

2017. jún. 27. 11:12
 40/82 anonim ***** válasza:
94%

Te semmiképp se kérdezz rá. Mindenki a maga szüleit kérdezze és úgy, hogy a párja nincs jelen.


De mondok valamit!

Akármit ígérnek a párod szülei, óvatosan kezeljétek az ígéretet. Az eddigiekből nekem úgy tűnik, hogy leginkább semennyit sem akarnak adni, csak ezt ők se szívesen mondanák a szemetekbe. Épp ezért lehetséges a hitegetés, de vigyázzatok, nehogy egy lakás lefoglalózása után derüljön ki, hogy mégsem tudjátok megvenni, mert párod szülei visszavonják az ígéretüket.


Szerintem húzzatok el jó messzire a párod szüleitől, tartsák rendben ők a bazi nagy házukat, ha már egyszer ilyen a hozzáállásuk.

Egyébként teljesen természetesnek gondolom, hogy az ember lehetőség szerint segíti a gyerekeit lakáshoz jutni. Én a helyükben pl. az eladott ház árát simán odaadtam volna nektek, ill. ha több gyerekem lenne, akkor egyenlően elosztanám közöttük. Max. annyit kérnék (csak kérnék, nem feltételként szabnám), hogy amennyi pénzt mi adtunk a lakásotokba, legalább annyi arányú tulajdonjoga legyen a mi gyerekünknek abban a lakásban. Hogyha netán széjjelmentek, akkor amit mi adtunk, az a mi gyerekünké maradjon.


Egyébként így végiggondolva, lehet, hogy direkt azért nehezítik az önálló lakhatásotokat, mert ha elköltöztök, nekik kell az egész bazi nagy házat, kertet rendbe tartani, rezsijét fizetni stb.

2017. jún. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!