Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Amióta menyasszony vagyok az...

Amióta menyasszony vagyok az anyósom ellenem van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Előtte se volt fényes a kapcsolatunk,semleges volt inkább.A barátom egy hónapja megkérte a kezemet,és azóta a párom azt hallgatja az anyjától, hogy ez mekkora felelőtlenség,még éretlen vagyok,ingyenélő vagyok,stb... és hogy inkább választott volna valami igazi nőt,nem engem. Ez nekem rosszul esik,nem adtam rá okot :/

20/l



2017. aug. 15. 12:26
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
91%

#17, házasságnak más értelme nincs, minthogy keretet jelensten a majdani gyereknek

Azért, hogy egy ilyen felesleges senki mutogasson egy gyűrüt, nem, hogy házasodni nem érdemes, de megszületni se. XD



Kedves válaszoló!!!

Hosszú évekig együtt voltunk a férjemmel,gyerekünk nincs!!! Olyan jól sikerül egymásra találnunk,hogy neki ezért, nekem meg azért nem lehet/lehetett. 19 év után össze házasodtunk annak tudatába,hogy nálunk a család csak azt fogja jelenteni,hogy ő meg én. Butaság olyat írni,hogy házasságnak csak a gyerek miatt van értelme!!!!!!

2017. aug. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 Captain Logic ***** válasza:
54%
Tehát aki nem akar gyereket, az felejtse is el a házasságot? Főleg, hogy a házasság ma már divat fâszság lett, hiszen gyakran egyik fél se gyakorolja a vallást, csak azért csinálják, mert úgy szokás. Amúgy is ebben a túlnépesedetr világban nem is baj, ha valaki nem akar gyereket...
2017. aug. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
89%

Mi a fenéért offoljátok szét a topikot?


Nem a gyerekvállalásról kérdezett a kérdező, ha erről akartok csevegni, nyissatok új, saját kérdést!

Ráadásul a kérdező világosan elmondta, hogy nem tervez gyereket, akkor szükségtelen itt pro és kontra kardoskodni!

2017. aug. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
6%

Kezdj el dolgozni-ne tartassad el magad suli ide-oda és szülj majd unokát, akkor az anyós elfogad;)


Családcentrikus felfogású embereknél te "értéktelen" családtag leszel.

S ha palacsintát sem tudsz sütni, az már igazi szégyen...

2017. aug. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
11%

"azóta a párom azt hallgatja az anyjától, hogy ez mekkora felelőtlenség,még éretlen vagyok,ingyenélő vagyok,"


Miért? Nem az vagy??!

2017. aug. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
43%

Nekem ez fura,hogy a barátod így vissza mondja neked ezeket a dolgokat,ilyen nyersen. Nyilván valamit reagálni is szokott rájuk. Gondolom azt mondta,hogy megvéd és kiáll melletted,de honnan vagy benne biztos? Ha tényleg nagyon jó a viszonya az anyjával,akkor az anya tud rá akkora nyomást gyakorolni,hogy később rosszabbra forduljon a helyzet. Azt,hogy akartok-e gyereket vagy nem,csak rátok tartozik. Ha az anyja bele akar szólni,a fiának kell leállítania. Te ismered őt,mennyire áll ki melletted. Írod,hogy előtte sem volt fényes a viszonyotok anyósjelölttel. Mi volt az oka? Erről írhatnál bővebben is kicsit. A gyerek téma és a fiatalon házasodás a ti dolgotok,a kérdés nem erről szól,úgyhogy arról nem fogok nyilatkozni. :)

Beszélj a barátoddal,ennyit tudok csak mondani,hogy álljon a sarkára. Ő az egyetlen,aki (talán) le tudja állítani ezt az egészet. De ez nagyban függ attól,hogy milyen a személyisége,a kapcsolata az anyjával.

2017. aug. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
58%

Nem kell vele foglalkozni, ennyi. A fiának már van saját önálló élete, nyilván nehéz ezt neki elfogadnia, seb majd megszokja, mert muszáj lesz.

Az hogy te csak részmunkaidős vagy, mert közben sulizol így kevesebb pénzt teszel a közösbe, mint a barátod, ahhoz senkinek semmi köze! Ha nektek ez így jó, akkor ez ennyi! Majd nyilván ha elvégezted az iskolát, lesz rendes állásod és te is többet fogsz tenni a közös kasszába. Ettől nem leszel ingyenélő!

Ja és a gyerektemat meg ne fújjátok már fel, nem kötelező szülni, ha ő nem akar és nem vágyik rá, akkor nem szül és kész. Az hogy ez kinek tetszik és kinek nem, le kell tojni, mert senkinek semmi köze nincs hozza. Ja és rég hallottam már ennél kőkorszakibb idiota dumát, hogy a házasságnak csak akkor van értelme, ha gyerek is. Ez egy vicc. Egy házasság gyerek nélkül is épp annyira házasság, mint gyerekkel! A kettő nem függ össze.

2017. aug. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
58%

Tehát egyesek szerint a házasság csak akkor az igazi,ha gyerek is lesz utána.

Na és akkor mi van kedves okoskáim,ha a férfi és nő csak élettársak,nem szeretnének összeházasodni,de még is van gyerekük,nem is egy? Tehát ezen logika alapján ők nem szülők? Ők nem család?

Nem egy ilyen párt ismerek a környezetemben,nem kevesebbek más családoknál.

Olyan barátaim is vannak,akik nem akarnak gyereket. És? Ez kizárólag az ő döntésük!

Szüljenek azért gyereket,mert ez az "élet rendje"? Ki szerint?

Mindenki azt csinál az életével,amit csak akar!

Fogjátok már fel,hogy ma már nem az van,mint régen,hogy szülni kell szinte kötelező jelleggel.

Le kéne már venni a szemellenzőt!

2017. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
23%
Lehet, hogy a baratja az anyukaja velemenyen van? Befolyasolhato? Hogy valasszon igazi not helyetted? Na nem semmi az sem, hogy a volegenye ezt vissza is mondta. Ha te vagy Conchita, akkor sincs beleszolasa a fia valasztasaba. Szerintem meg varni kell az igazi ferfira :D
2017. aug. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
29%
Nem olvastam végig a válaszokat,hány éves a pasid?
2017. aug. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!