Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túl reagálom vagy ez mást is...

Túl reagálom vagy ez mást is idegesítene?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve költöztünk össze párommal, messze a szülőhazánktól. Az anyja azóta folyamatosan "ezt kell csinálni, azt kell csinálni". Felnőtt önálló pár vagyunk ez elfogadható tőle?

Mindenbe beleszól, beleköt. Nem régen azért hìvott fel mert én döntöttem egy napos programomról és ő ezt nem ìgy látta, felhìvott és ide kell menni ilyenkor kell idemenni meg oda menni meg ìgy kell úgy kell. A családommal fogok vacsorázni mikor hazalátogatunk.... Páromnak már sokszor mondtam hogy beszéljen a fejével mert én ezt nagyon nem tolerálom, szerintem mindenki áskálódjon meg rendezkedjen a saját életében.

Nekem elég bunkó stìlusom van ha ideges vagyok ezért nem merek vele én beszélni de páromra meg nem hállgat, ezért hivogat már engem. Azt ìrta este páromnak hogy már jó lenne ha róla is lenne kép mert mindig csak a kutyámról rakok fel képet. (Több közös képünk van párommal az én oldalamon mint páromén hozzáteszem) meg nehogymár azt is megmondja milyen képet töltsek fel a saját facebookomra...


2017. szept. 26. 08:48
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
A fiának sincs rólam képe a saját oldalán...csak 1-2
2017. szept. 26. 10:01
 12/38 A kérdező kommentje:
Az ellent mondást én is megpróbáltam és nem enged beszélni
2017. szept. 26. 10:02
 13/38 Mansour ***** válasza:
88%

Le kell ülni vele és megbeszélni ezt. Nem amikor ideges vagy, hanem amikor normális a hangulat. Meg kell mondani, hogy "Mama, szeretünk, meg minden, ha tanácsot adsz, azt szívesen meghallgatjuk, de szeretnénk a magunk életét élni, ezért mindenben mi döntünk. Ez nem ellened irányul, hanem egyszerűen úgy érezzük jól magunkat, ha a dolgainkról egyedül dönthetünk. A tanácsot, véleményt meghallgatjuk, de nem tekintjük kötelezőnek. Ehhez így ragaszkodni fogunk, de attól még szeretnénk, ha jó viszonyban maradnánk."

Utána attól függ, hogy reagál, elfogadja-e, és ha igen, be tudja-e tartani. Ha nem, és nagyon elmérgesedne a helyzet emiatt, akkor egy nyugodt pillanatban megint meg kell próbálni beszélni vele. Ha többszöri próbálkozás sem hoz eredményt, akkor meg kell szakítani a kapcsolatot vele.

2017. szept. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
82%
Ne vedd fel neki a telefont. Ugye milyen egyszerű?
2017. szept. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
85%
Nem enged beszélni? Tedd le a telefont, ha pedig újra felhív, ne vedd fel. Előtte azért beszélj pároddal, hogy legközelebb ha ilyen lesz, ezt fogod tenni, mert garantáltan nála fog legközelebb csörögni a telefon.
2017. szept. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
93%

Hasonló helyzetben vagyok, de szerencsére nálunk nem ilyen gyakori szinten megy.


Én is tudom azt magamról, hogy... engem alapvetően nem lehet könnyen felidegesíteni, és az esetek 90%-ában elég diplomatikusan tudom kezelni az ügyeimet, de akinek sikerül, hát az számíthat arra, hogy nem úrinőhöz méltó választ kap... viszont ezt szeretném elkerülni. Anyósjelölttel vagyok úgy, hogy most még, úgy érzem, megy az, hogy értelmesen bólogatok, aztán tojok bele, de nem tudom, meddig tudom még azt csinálni. Ő is mindenbe beleszól, és azt hiszi, mindenből mindent jobban tud azért, mert pár tíz évvel idősebb, mint mi vagyunk (az éb szakmámmal kapcsolatban, az egészséges életmóddal kapcsolatban, azzal kapcsolatban, ki miért beteg...). A párom nyersebb, mint én, nálunk ezért rágja az én fülem. Mindegy, vmit ki kell találnom, mert ugye az elején nem állítottam le, mert nem akartam eleve konfliktussal kezdeni, de most meg már lehet, még hülyébben venné ki magát, ha eddig bólogattam, aztán egyszercsak "megbolondulok".

2017. szept. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
26%

Hogy miért kell az embereknek oda is problémát gyártani, ahol nincs :)

Őszintén, mi bajod lesz attól, ha telefonon keresztül elmondja a magáét?

Nekem az anyám ilyen. Megszokta, hogy a családban mindenki rá támaszkodik, nem bír alkalmazkodni ahhoz, hogy én önálló lettem.

Legutóbb egy olyan étel elkészítési módját vázolta fel, amilyet én nem szoktam, és nem is fogok készíteni. Egyszerűen csak büszke volt rá, hogy jól sikerült az övé :)

Én is mondtam neki, hogy feleslegesen fárasztja magát, de csak folytatta... hát akkor mondja a magáét. Végighallgattam, szépen udvariasan megmondtam, hogy soha nem fogok, de ha véletlenül mégis főznék olyat, akkor feltétlenül megfogadom a tanácsát és kész. Ő boldog volt, hogy most jól kiadta magából a tanácsait, nálam meg nem változott tőle semmi.

Nem értem, az embernek miért kell minden kis hülyeségen felhergelnie magát?

2017. szept. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
76%
Ha amúgy jószándékkal mondja a dolgokat, akkor hagyd, hadd mondja a magáét, aztán csináld úgy, ahogy akarod. Ha számonkéri, hogy miért nem úgy csináltad, ahogy ő mondta, zárd le annyival, hogy "én így gondoltam jónak". Utána már úgysem tud mit kezdeni a dologgal. Ha csúnyán összevesztek abból semmi jó nem fog kisülni.
2017. szept. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 Mansour ***** válasza:
78%
Kedves előző hozzászóló, részben igazad van, de azért vannak határok. Van olyan szintű beleszólás és erőltetés, amit normális ember nem tűrhet el. Persze ezek a határok mindenkinél máshol vannak, és olyan is van, hogy valaki a legártatlanabb tanácsra, jószándékú segíteni akarásra is felkapja a vizet és ok nélkül pattog. Az mondjuk nem derült ki, hogy a kérdező nem esetleg ebbe az utolsó kategóriába tartozik-e. Én feltételezem, hogy nem, de azért nem ártana, ha ilyen szempontból is átgondolná a dolgot...
2017. szept. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 Mansour ***** válasza:
Bocsánat, az előzőt a 17-esre értettem!
2017. szept. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!