Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túl reagálom vagy ez mást is...

Túl reagálom vagy ez mást is idegesítene?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve költöztünk össze párommal, messze a szülőhazánktól. Az anyja azóta folyamatosan "ezt kell csinálni, azt kell csinálni". Felnőtt önálló pár vagyunk ez elfogadható tőle?

Mindenbe beleszól, beleköt. Nem régen azért hìvott fel mert én döntöttem egy napos programomról és ő ezt nem ìgy látta, felhìvott és ide kell menni ilyenkor kell idemenni meg oda menni meg ìgy kell úgy kell. A családommal fogok vacsorázni mikor hazalátogatunk.... Páromnak már sokszor mondtam hogy beszéljen a fejével mert én ezt nagyon nem tolerálom, szerintem mindenki áskálódjon meg rendezkedjen a saját életében.

Nekem elég bunkó stìlusom van ha ideges vagyok ezért nem merek vele én beszélni de páromra meg nem hállgat, ezért hivogat már engem. Azt ìrta este páromnak hogy már jó lenne ha róla is lenne kép mert mindig csak a kutyámról rakok fel képet. (Több közös képünk van párommal az én oldalamon mint páromén hozzáteszem) meg nehogymár azt is megmondja milyen képet töltsek fel a saját facebookomra...


2017. szept. 26. 08:48
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Szóval itt neked kell cselekedni, nem a párodnak.

Nehéz ezt így, hogy emg is értse, béke is maradjon, és valószínűleg nem megy. De nekem az lenne fontosabb, hogy ne szóljon bele mindenbe.

Szóval én leállítanám, ha hallanám, hogy kezdi, ha pedig nem hagyná, hogy elmondjam, kinyomnám a telefont szó nélkül. Előbb-utóbb észreveszi magát.

2017. szept. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

30-asnak van igaza!

Nálunk is volt hasonló, nem ennyire, de engem idegesített.Én nem tudtam hogy mondjam meg neki, hagyjon minket békén, jöjjön, megyünk, de ne szóljon az életünkbe bele. Ha tanácsra szorulunk, megkérdezzük.

Férjemet nem akartam anyja ellen hergelni, mert nem helyes.

De minden helyzetben ami nem tetszett, látta rajtam a férjem, és egy idő után már elkezdte őt is bosszantani az anyja, és elkezdett kiállni mellettünk.

Idő és türelem kellett hozzá, de végül elmaradtak a nagy problémák.Nagyon meg kell gondolni mit lép az ember, mert egy életre elronthat kapcsolatokat, viszont mindent ne tűrjön el.

2017. szept. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Én nem veszem fel anyósnak a telefont. Soha.
2017. okt. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
0%
33-as: Azért ez durva, remélhetőleg te is leszel anyós, és visszakapod majd. A gyerekeink mindent látnak, mindent hallanak. Mi mutatunk nekik példát! Ha a te gyereked ezt látja, ezt viszi tovább, majd simán azt mondja a feleségének, férjének: Ne vedd fel a telefont anyámnak!
2017. okt. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
A férjem akkor veszi fel a telefont, amikor akarja kedves 34-es. ENGEM ne hívogasson az anyja, főleg, mivel azért kapott rá arra, hogy engem hívogat, mert rájött, hogy én nem vagyok vele bunkó és inkább nálam próbálkozott a sok hülyeségével, mert tudta, hogy a gyereke úgyis elküldi a fenébe, ha beindul a baromságaival én meg nem. Így én egyszerűen nem veszem fel neki SOHA a telefont. Hívja a gyerekét, az nem én vagyok. Az én anyám se a férjemet hívogatja, ha akar valamit, hanem engem.
2017. okt. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%

34-es vagyok: Hát szerencsére nálunk nem megy ez a gyűlölködés, anyósellenesség, utálat.

Az én anyósommal is voltak gondok, de megoldottuk úgy, hogy nem távolodtunk el egymástól, nem utáltuk meg egymást. Egyszerűen ha nem vagyunk buták, hanem értelmes emberek, leülünk és komolyan megbeszéljük, kinek mi a gondja a másikkal! Ha kell, többször is.

Én szerettem-szeretem annyira a férjemet, hogy azt, aki megszülte, felnevelte nem fogom bántani! Ő ha tetszik, ha nem , a férjem édesanyja, a gyerekeim nagymamája! És eszerint viselkedek vele.Nem kell ráhagyni mindent, de mi egy család maradtunk, egy nagy összetartó család. A gyerekeim ezt látják, hogy időseket tiszteljék, óvják. Ha anyós ezt látja, érzi, nagyon gonosznak kell lennie, ha nem viszonozza, hanem keresztbetesz.

Nálunk ez bevált. Tudom könnyebb gyűlölködni, nem felvenni a telefont, mint ésszel és szeretettel megoldani a problémákat.

2017. okt. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Nagyon cuki vagy a családoddal együtt, de az emberek különbözőek és minden embert meg helyzetet máshogy lehet hatékonyan kezelni. Nyilván nem véletlen tartunk ott, hogy nem veszem fel neki a telefont. Írásban kommunikálok vele, mert annak nyoma van, meg személyesen is, mert azt meg más is hallja. Ez van. Nyilván, ha a komplett családban ő az egyetlen személy akivel szemben így kell viselkedni, akkor ő megy szembe a forgalommal nem pedig én (meg mások, akik így állnak hozzá).
2017. okt. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Mindenki úgy él, ahogy akar, ahogy neki jó.Nekem ilyen "cuki" családom van szerencsére. A "cukiságért" tenni is kell, sokat.De így éri meg élni. /nekem/.
2017. okt. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!