Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom és apósom csak...

Az anyósom és apósom csak nekem nem ajánlja fel a tegeződést, ez engem nagyon kellemetlenül érint, valakinek van erre ötlete hogy oldhatnánk meg?

Figyelt kérdés

Nem engedte máshogy feltenni a kérdést, elég bután sikerült feltennem. A vejüknek és a másik menyüknek felajánlották, csak nekem nem. Házasságban élünk a férjemmel, gyerekünk is van, nekem nagyon kínos hogy én csókolomozok meg magázok egyedül családi összejövetelen.

Ha valaki volt ilyen helyzetben, és leírná, ezt hogyan lehet udvariasan megoldani, annak örülnék.

Természetesen semmi gond nem lenne a magázódással, ha mindenki magázná őket(a vejük és a másik menyük) de így nagyon kellemetlen.

Főleg hogy apóst a gyerek nem hívhatja papának hanem Petinek hívatja magát, de én a gyereknek nem mondhatom hogy menj oda Petihez, mivel nem tegeqződünk, én Peti bácsinak hívom. Tehát jelenleg semmilyen módon nem tudom megnevezni a nagyapját, erre is várnék ötletet.

Köszönöm előre is az építő véleményeket!


2018. jan. 7. 12:19
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
95%
Engem sem akartak nagyon befogadni, nem kaptam tegezésre épp így engedélyt, míg minden más családba kerülő igen. Amikor már több gyerekünk volt, ők is nagyok, és a legkisebb fiú hozta a barátnőjét, akivel még jegyesek sem voltak, és első találkozásnál édesen mondták neki hogy tegezz nyugodtan (az a lány tőlem 15 évvel volt fiatalabb), na onnantól én is tegeztem őket, ott telt be a pohár, hogy kivételeztek volna velem továbbra is. Anyós egyszer úgy reagált: nem is tudtam hogy tegeződünk... visszaszóltam, hogy: most már tudod, onnantól nem szólt semmit.
2018. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
98%
Mármint az ő fiatalabb fiuk, aki késői gyerek volt, nem a miénk, ez félreérthető lehet (előző válaszoló voltam).
2018. jan. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
97%

alapból ha magázod, akkor ha tetszik neki, ha nem, mondjad csak hogy Peti bácsi, hiszen egy vén trotty


ha meg ő tegez, akkor visszategezed, hiszen nem egy pisis vagy az iskolapadban hanem felnőtt ember

2018. jan. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
84%

élÉn világ életemben tegeztem minden anyós, após jelöltet, és nem kértem engedélyt.


Napszaknak megfelelően köszöntem, majd ha lesziázott vagy bármi, akkor rögtön mondtam hogy szervusz, hogyan szólíthatlak? Nyilván nem mondta hogy Peti papa, vagy Peti bá, hanem Peti.


Ha ő letegez, akkor tegeződünk, és kész, ilyen egyszerű.


Ha annyira zavarja, és elvárja a magázódást akkor gyakorolja :)


Eddig ebből sosem volt gond, bár sosem játszottam a kis nyuszit, aki belép a nagyságos úrhoz, egyenlő félnek tekintem.

2018. jan. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
18%

Fel nem tudom fogni, hogy miért kell rögtön tegezni mindenkit? Ez is az angol nyelv/USA majmolása. Engem az is zavar, ha bemegyek egy boltba, és rögtön letegez az eladó.


A te problémádra megoldás lehet, hogy közös összejövetelen letegezed mindenki előtt, s mondod, hogy elnézést, véletlen volt. Ha így sem ajánlja fel, hogy tegezd, akkor soha.


Amúgy nem kell bácsizni. Annyit mondasz neki, hogy Péter. Péter, szeretne játszani a gyerekekkel? Így nem tegezed, de nem is bácsizod.


Amúgy elég röhejes, hogy Petinek kell szólítani az unokáinak.

2018. jan. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, nem azonnal akartam tegezni, csak ha a többiek igen, akkor én miért nem?

Vártam erre elég sokat, azt hittem először, hogy majd az eljegyzés után, de nem. Vártam az esküvőnk után(a másik menyüknek akkor ajánlották fel) nekem akkor sem. Vártam a gyerek születése után, akkor sem.

De megbeszéltem a férjemmel, hogy kérdezzen rá a szúleinél.

Egyébként azért néniztem, mert félig gyerek voltam amikor megismerkedtünk, és a Kati néni és Peti bácsi valahogy rajtuk maradt.

Köszönöm a válaszokat, véleményeket, mind hasznos volt!

2018. jan. 7. 20:19
 27/39 anonim ***** válasza:
52%
Jobb lenne, ha te kérdeznél rá a pertu ivásra. Ha Peti bácsi lennék furának tartanám, hogy ehhez közvetítőt keresel.
2018. jan. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
25%

A gyereknek simán mondhatod, hogy menj oda Petihez.

Ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy menj oda Papához, holott te szemtől szemben nem nevezed papának. A gyerek így hívja, a gyereknek szólva úgy hívod, ahogy ő hívja. Ez teljesen természetes.

(Plusz attól, hogy nevén szólítod, még nem tegezed le. "Péter, ide tudna jönni egy pillanatra?", ez nem tegezés, hiába van benne a keresztneve.)


Egyébként nyelvbotlás, beszélgetés közben tegezd le véletlenül, aztán kérj bocsánatot. A reakciójukból sok minden kiderül. Simán lehet, hogy közlik, hogy jajj ne viccelj, hiszen tegezhetnél is.


Én is magázom anyóst, igaz, nekem így jó is, fura lenne tegezni, idősebb is, így is szoktam meg. De hasonló (véletlen) nyelvbotlásos szituban ő pl. simán közölte, hogy ő miért örül annak, hogy nem tegezem.

2018. jan. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Csak annyit fog kérdezni a férjem mint amit egy korábbi kommentelő említett hogy miért nem tegeződünk, amikor a vejjel és másik mennyel igen, nem számonkérően, csak érdeklődésképp. Szerintem ez így nem kínos, bár én ettől nem várok tegeződést, de legalább érzik hogy kínos amit csinálnak.

És a keresztnevükön fogom őket szólítani, bár még nem tudom hogy megbeszéljem-e velúk, vagy csak egyszer váltsak egyik napról a másikra. Nem tudom erről hogyan szól az illem.

2018. jan. 8. 10:10
 30/39 anonim ***** válasza:
68%
De miért vártatok egyáltalán idáig? Miért kell ebből a megkérdezésből ekkora ügyet csinálni? Ennyire távolságtartó a kapcsolata a férjednek a saját szüleivel, hogy erre így rá kell készülni?
2018. jan. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!