Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom és apósom csak...

Az anyósom és apósom csak nekem nem ajánlja fel a tegeződést, ez engem nagyon kellemetlenül érint, valakinek van erre ötlete hogy oldhatnánk meg?

Figyelt kérdés

Nem engedte máshogy feltenni a kérdést, elég bután sikerült feltennem. A vejüknek és a másik menyüknek felajánlották, csak nekem nem. Házasságban élünk a férjemmel, gyerekünk is van, nekem nagyon kínos hogy én csókolomozok meg magázok egyedül családi összejövetelen.

Ha valaki volt ilyen helyzetben, és leírná, ezt hogyan lehet udvariasan megoldani, annak örülnék.

Természetesen semmi gond nem lenne a magázódással, ha mindenki magázná őket(a vejük és a másik menyük) de így nagyon kellemetlen.

Főleg hogy apóst a gyerek nem hívhatja papának hanem Petinek hívatja magát, de én a gyereknek nem mondhatom hogy menj oda Petihez, mivel nem tegeqződünk, én Peti bácsinak hívom. Tehát jelenleg semmilyen módon nem tudom megnevezni a nagyapját, erre is várnék ötletet.

Köszönöm előre is az építő véleményeket!


2018. jan. 7. 12:19
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
83%
Minél többet olvasok itt annál inkább jövök rá mennyi furcsa ember van . Mikor a párom bemutatott a szüleinek automatikusan Jó estét! köszöntem (estére értünk oda ) ekkor voltam 20 éves párom szülei pedig igen abban a korban vannak amikor ezt igy illik . Ahogy köszöntem jött a döbbenet mindenki csak nézett rám . Először azt hittem valami gond lehet velem de nem . Közölték ,hogy ilyet mégegyszer ne nyugodtan tegezzem őket ,ami nekem a mai napig furcsa igy nem is mindig sikerül :) Én a helyedben ha kedvelnek hanem rákérdeznék vagy a páromnak mondanám ,hogy legyen kedves és kérdezzen rá ,hogy miért is vagy te más mint a többiek . Az pedig ,hogy az unokák ne papának szólítsák nálam nem igazán lenne elfogadott :/
2018. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
92%
Én 17 éve vagyok nős. Magázom az anyóst és az apóst. A másik vejükkel tegeződnek. Engem nem zavar a csendőrpertu. Valahogy úgy vagyok vele, hogy ez legyen a legnagyobb bajom a felesegem szüleivel. Évente 4szer találkozom velük személyesen kibírom a magázódást. Ha felajánlanák a tegeződést ennyi idő után már dacból sem fogadnám el.
2018. jan. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
97%

Férjednek kellene ezt felvetni velük.

A gyereknek meg addig mondd úgy, hogy "menj oda nagyapádhoz". Még ha nem is szólíthatja úgy, attól még a nagyapja a Peti papa, ez ellen nem tiltakozhat.

2018. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
74%
Nem muszáj csókolomozni. A jó reggelt, jó napot, jó estét stb. tökéletesen megfelel.Ez nem udvariatlanság.
2018. jan. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
94%
A csendőrpertu akkor gáz sztem, ha nem minden családtagra vonatkozik. Halálukig magáztam anyósékat, ők tegeztek, de náluk ez volt a természetes, minden gyerekük, és azok házastársai is így voltak. Nem zavart, a saját nagyszüleimmel is így voltam, ők pedig korban közelebb álltak hozzájuk, mint a szüleimhez, a férjem kései gyerek (bár manapság már ez se lenne igaz, 43 évesen szülte az anyósom.) Ez az általános tegeződés akkor még nem terjedt el, nekem is meg kellett szoknom, hogy a legkisebb gyerekem tizenéves haverjai helyből lazán letegeznek.:-) Van, aki ezt nehézkesen kezeli, nem biztos, hogy puszta rosszindulat van az egész mögött.
2018. jan. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
14%

Miért kéne tegezned őket? Csak azért, mert mindenki más is?


Nálunk is hasonlóan van, apa pl. nem ajánlotta még fel a kedvesemnek, hogy tegezze őt, akit ez nem zavar.

Természetes, hogy magázza, ahogyan én is magázom az apja új feleségét.

2018. jan. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
1%
Szüleid tegeződnek férjeddel? Ha nem, akkor az esetedben alkalmazkodnak a családod szokásaihoz.
2018. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Igen, a szüleim tegeződnek a férjemmel, kb 4-5 éve.
2018. jan. 7. 14:04
 19/39 anonim ***** válasza:
96%
És a férjed sose kérdezett rá a szüleinél? Ez nekem annyira furcsa. Én már kíváncsiságból is rég rákérdeztem volna, hogy van-e valami oka, vagy csak sodródtak a történtekkel és nem foglalkoztak vele. Mondjuk nekem teljesen normális, közvetlen kapcsolatom van a szüleimmel, szóval már a legelső családi találkozon nyíltan szóba hoztam volna, hogy "Jé, mindenki tegez titeket csak az én párom nem. Hogy-hogy?"
2018. jan. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
51%

Így hogy férjeddel tegeződnek a szüleid, elég ennyi:

"Peti bácsi most már igazán megihatnánk a pertut."


Aztán folytathatja kb. így:


A) de jó hogy mondod lányom/[keresztnév], már rég nekem kellett volna mondanom, csak azt gondoltam, hogy azért magázól, hogy folyamatosan éreztesd, hogy azért ugratás/erősebb tréfa szinten már ne bizalmaskodjak veled.


B) Ha viszont elutasító, kitérő választ ad, akkor kezd el magázódás nélkül szisztematikusan 3. személyezni. "Hogy van ma a Peti bácsi egészsége" "Peti bácsi kér még... Peti bácsinak mit hozhatok"

2018. jan. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!