Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom és apósom csak...

Az anyósom és apósom csak nekem nem ajánlja fel a tegeződést, ez engem nagyon kellemetlenül érint, valakinek van erre ötlete hogy oldhatnánk meg?

Figyelt kérdés

Nem engedte máshogy feltenni a kérdést, elég bután sikerült feltennem. A vejüknek és a másik menyüknek felajánlották, csak nekem nem. Házasságban élünk a férjemmel, gyerekünk is van, nekem nagyon kínos hogy én csókolomozok meg magázok egyedül családi összejövetelen.

Ha valaki volt ilyen helyzetben, és leírná, ezt hogyan lehet udvariasan megoldani, annak örülnék.

Természetesen semmi gond nem lenne a magázódással, ha mindenki magázná őket(a vejük és a másik menyük) de így nagyon kellemetlen.

Főleg hogy apóst a gyerek nem hívhatja papának hanem Petinek hívatja magát, de én a gyereknek nem mondhatom hogy menj oda Petihez, mivel nem tegeqződünk, én Peti bácsinak hívom. Tehát jelenleg semmilyen módon nem tudom megnevezni a nagyapját, erre is várnék ötletet.

Köszönöm előre is az építő véleményeket!


2018. jan. 7. 12:19
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
7%

Ha ezt nem személyesen kérdezed meg, az bizony arra utal, hogy erős távolságot tartasz. Akkor meg mi a fenének akarod tegezni?


Nőknek szemléletes példa: srác szeretne valamit egy csajtól, de gyáva odamenni hozzá, helyette egy haverját kéri meg, hogy puhatolja ki csajnál és barátnőinél, hogy mi róla a vélemény. Szerintem egy normális csaj is azt gondolja erről, ha ez a srác ennyire nem mer nyíltan közeledni hozzá, akkor nem biztos hogy közelebb kéne engednie.

2018. jan. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
59%

"...de én a gyereknek nem mondhatom hogy menj oda Petihez, mivel nem tegeqződünk."


Lehet, hogy én valahol elvesztettem a fonalat, de miért ne mondhatnád?

Mi pl. a munkahelyünkön mindenkivel magázódunk, de attól még a keresztnevünkön beszélünk egymásról.

" Éva legyen szíves, azt írja alá!"

2018. jan. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
56%
Hol magázódnak ma még munkahelyen?
2018. jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
81%

A csendőrpertu nagy taplóság, persze, ha a dédid lehetne az illető, akkor azért valahol meg is lehetne érteni a szituációt, de így? És akkor a Peti bácsit neked csókolomoznod kell, mert elvárja, közben téged felnőtt nőt már nem tisztel annyira, hogy akkor ő se tegezzen le csak úgy téged?


Egyébként egyszerű az illemszabály, idősebb ajánlhatja fel a fiatalabbnak a tegeződést, illetve nő a férfinak. Ha viszont letegeznek téged, akkor azzal fel is jogosítanak, hogy visszategezd az illetőt.


Én nem csinálnék belőle ügyet, letegezném őket simán. Ha számon kérnék, hivatkoznék az általuk sokszor megsértett illemszabályra, illetve a tényre, hogy mindenki más tegezheti őket.

2018. jan. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
15%

#33

Nem a Mekiben dolgoztam, ... a többi maradjon az én titkom!:)

2018. jan. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
0%
Egy irtó sznob helyen egy unalmas irodában ahol mindenki úgy jár mint aki karót nyelt. Kedves utolsó.
2018. jan. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
60%
Érdekes szitu, bár nálunk is furán van megoldva a dolog, szüleim már jócskán 50 felett vannak, nővérem férje automatikusan magázta őket az első pillanattól kezdve, így szoktak hozzá, így van ez a mai napig is. Bátyám barátnője szintúgy. Viszont az én férjem, első személyes talalkozonal egyenesen rakerdezett szuleimnel hogy tegezodhetunk-e, szüleim elsőre kicsit megdobbentek mert ugye másik vejük által ilyen tapasztalatuk nincsen, de tetszett nekik a gesztus, 6 éve vagyunk együtt azóta is csak férjemmel van a tegezőviszonyban. És szeretik őt, Nővérem férjével nincsenek annyira jóban, ott lehet azért nem is merült fel ez a tegezés dolog, plusz ott a magázásra szoktak már rá, nem lenne könnyű ennyi év után atallni. Bátyám barátnőjével nagyon jó a kapcsolatuk de mégis magazodas megy. Szóval ember függő, és két ember kell hozzá,valaki aki felmeri tenni a kérdést /ajánlást, és a masik aki elfogadja. Ha férjem nem kérdezett volna akkor anno rá, akkor szüleim részéről nem merült volna fel ez a dolog.
2018. jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
30%

Én eleve nem tartom normálisnak, ha egy családon belül magázódni kell. Ezt maximum a beképzelt, lenéző, sznob, kivagyi családoknál tudom elképzelni.


A magázódás valóban a tisztelet kifejezésének a jele egy idegen idősebb személy esetében. De egy családban ennek nincs helye.

2018. febr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Édesanyám is magázza édesapám szüleit, pedig nagyon kedvelik egymást. Én tegezem őket kiskorom óta. Anyukámon kívül senki sem magázódik velük, mégsem olyan tragikus ez senkinek, nem mutatsz a gyereknek szeretetmentes légkört. Egy gyerek a szeretetet nem tanulni fogja, hanem érezni. Ahelyett, jogy ezen kattogsz, inkább keresd meg az okát, hogy miért nem szeretnek.
2018. júl. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!