Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért akartam az anyósom,...

Miért akartam az anyósom, hogy a gyerekem jobban szeresse öt, mint engem?

Figyelt kérdés
Mégis hogy képzeli,hogy leáll velem versenyezni? Gyakran átjön hozzánk,2 utcányira lakik és csak unokázna.Zavarja, ha rámnéz a kicsi, ilyenkor elvonja a fogyelmét és ha hozzám szalad, lohol utána, nehogy felvegyem. Most kezd anyás lenni( 11 hónapos) és ez végtelenül zavarja az anyósomat. Én ezt nem értem, Én vagyok az anyukàja, engem szeret a legjobban, hogy lehet erre féltèkeny? Ö csak a nagymamája.

2018. márc. 4. 20:38
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem veled vannak elég komoly bajok kérdező. Itt nem a nagyi a féltékeny, te akarod kényszeresek kisajátítani a gyereket. Pedig két három-év, és nagyon háttérbe fogsz szorulni az életében, sokkal érdekesebb dolgai lesznek mint rajtad lógni.
2018. márc. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ignoráld az anyóst, mert annál jobban csinálja, minél jobban idegesít vele.
2018. márc. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
21%

Add csak alá a lovat, majd legközelebb a férjét is elmarja a gyerek mellől, mert a "gyerek őt szereti legjobban" az meg "csak" az apja.


Ez is csak egy liba aki ki akarja marni az anyóst.

2018. márc. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
38%
Mert tudja, hogy a gyerekek tudnak még szeretni, és talán nagyon szomjazza ezt a szeretetet. És talán arra gondol, hogy a gyerektől be tudná gyűjteni. Szóval énszerintem szeretethiányoz az anyósod. Amin meg nem is nagyon van mit csodálkozni, hogyha figyelmen kívül hagy téged, átnéz rajtad , mintha csak a Zsuzsi néni lett volna ott. Meg még talán ő se szereti saját magát. De a gyermeki szeretet az még olyan tiszta, őszinte, ártatlan; és nem ítélkezik rajta, hogy ő milyen . Tehát hogy az anyósod milyen ember; meg mivel még kicsike a gyerek, nem is tudja az anyósod dolgait, hogy mennyire nemjó arc tud lenni másokkal pl; és tényleg ha tudná, a gyerek akkor sem ítélkezik.
2018. márc. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
21%
*szal ilyen a stílusa, és talán ő sem szereti saját magát az anyós, meg mások se csípik annyira; vagy lehet, hogy öreg,és ott a környékükön nincs beszélgetőtársa, és unatkozik, a gyerek meg mindig tud izgalmas szituációkat produkálni, pl mond valami vicceset játék közben, ami cuki, rájön egy felismerésre, pl hogy az a kocka kék, vagy nemtom.
2018. márc. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
29%
Helikopter Anyu előadás..
2018. márc. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Már a férjem és az apósom is leteremtette ezért és hatalmas hiszti lett belöle. És nem vagyok buta liba meg féltékeny, ahogy ezt páran írtak,mert mindezek ellnére is hagyom, hogy gyakran jöjjön, pedig tudom, hogy nem szeret. Itt látku a különbséget az anyukám és az anyósom között. Anyukám sose tenne ilyen dolgokat,hiszen csak jót akaar nekem, sose bántana meg és nem lenne önzö, mint az anyósom,akí számára csak egy senki vagyok. Miért is érdekelné öt, hogy ez nekem hogy esik.
2018. márc. 4. 22:46
 18/41 anonim ***** válasza:
80%

Válaszolók többsége, ti elolvastátok azt a rövidke, de kifejező leírást? Hol írta, hogy irigyli a gyereket a nagyanyjától? Épp hogy az anyós elképesztő, hogy zavarja, ha az anyját keresi a kicsi és hozzá megy. Hogy ez igaz-e, már hogy az is zavarja, ha az anyjára néz a gyerek, nem tudhatom, én csak a leírást igaznak tekintve tudok írni bármit is (már ha nincs gyanús elem)... De ha igaz, hihetetlen az anyós, de sokféle fura ember van.

Ha engem irritálna valaki, tuti nem engedném be folyton, no meg amúgy sem, bár ha jóban lennénk s tisztelné a saját otthonom szabályait, akkor azért gyakran ott lehetne.


Az utolsó mondatok lehetnek kissé szerencsétlenek s rosszul értelmezhetők, én úgy értelmeztem, ahogy a nem naiv, de valamelyest jóhiszemű lényem és a leírás előző része alapján jött.


Ha nemcsak a kérdező tartja furának a dolgot, az is egy jel, nem?


Kérdező, ő ilyen és nem hinném, hogy sokat tudnád befolyásolni... Folyton beengedni viszont nem kell, ha megzavarja a családi harmóniát s nem tud viselkedni.

2018. márc. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is ilyen volt anyósom. Fokozatosan ellenem uszította a férjemet, aki elhagyott. Mire 7 éves lett a kisfiam, elvált tőlem, és a drága ügyvédeivel elvették tőlem a kisfiamat is. Most örülhet a volt anyósom. Minden nap unokázhat. Én meg két hetente láthatom a gyetekemet. Nagyon óvatos legyél, azt javaslom.
2018. márc. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!

Úgy látom, hogy a nagymama (merthogy az) unokázni szeretne és túl közel lakik.

Itt a férjeddel közösen kellene lépnetek. Nem tudom, mennyi időt tölt nálatok és ti mennyit vagytok ott, ebben már biztosan kialakult egy rendszer. De amikor együtt vagytok, a pici Téged akar és ő próbálja elterelelni a figyelmét, akkor rá kell szólni. Meg kell neki is, hogy értse, hogy egy ilyen kicsi babának még a Te jelenléted ad biztonságot, amit meg is akartok adni neki. Nyugodtan játsszon vele, babusgassa, de ha Téged akar, akkor Te ott leszel neki. Amikor az elején 'nem érti meg', át kell venni a gyereket Tőle. És mint mondtam, ezt a férjeddel teljes egyetértésben. Szabj békésen most határokat a dolognak, mert később van rosszabb lesz...

2018. márc. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!