Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért akartam az anyósom,...

Miért akartam az anyósom, hogy a gyerekem jobban szeresse öt, mint engem?

Figyelt kérdés
Mégis hogy képzeli,hogy leáll velem versenyezni? Gyakran átjön hozzánk,2 utcányira lakik és csak unokázna.Zavarja, ha rámnéz a kicsi, ilyenkor elvonja a fogyelmét és ha hozzám szalad, lohol utána, nehogy felvegyem. Most kezd anyás lenni( 11 hónapos) és ez végtelenül zavarja az anyósomat. Én ezt nem értem, Én vagyok az anyukàja, engem szeret a legjobban, hogy lehet erre féltèkeny? Ö csak a nagymamája.

2018. márc. 4. 20:38
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
49%
"...hogy lehet erre féltékeny?" Az a baj, hogy mivel csak a te oldaladról ismerjük a történetet, nehéz eldönteni, ki a feltékeny.
2018. márc. 5. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
72%
19-es, azért ez nagyon ritka, hogy ne az anyával maradjon a gyerek. Te se írtál le mindent, valamit csináltál, hogy nem veled maradt. Vagy pont, hogy nem csináltál. Például rendes körülmények teremtése.
2018. márc. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
87%
Egyszer kétszer nekem is mondta anyós a fiamnak h jajj ne anyáddal foglalkozz már itt vagyok csak a gyerek pont lesz@rta anxosom és jött hozzám.ha nem hagyta volna tuti szóváteszem. Ez nem féltékenység hanem ha jönni akar a gyerek akkor ne tartsa már vissza. Azóta leszokott róla mert tudja h én anyumtól (akivel többet van) is hozzám kapaszkodik egyből nem hogy tőle.
2018. márc. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
20%

Sok nagyi ilyen. Gyerekes vagy, ha emiatt itt hisztizel. Engedd el a füled mellett, ennyi.

De gondolom csak jólesett kibeszélni és nem valódi kérdés volt. Ugyanis amelyik nő anyuka és FELNŐTT EMBER létére ennyire be van fosva anyóstól az meg is érdemli! Vagy összeszeded magad és leállítod vagy megérdemled ha a gyakorin nyafizol mint egy 14 éves tinilibus akit nem enged anyuci sminkelni..

2018. márc. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 Alexa890610 ***** válasza:
83%

A párom anyja ugyanilyen.

Alapból mániája ráakaszkodni az unokái.

Már az idősebbik fiának a gyerekét is úgy kezelte, mintha ő szülte volna.

Aztán megszívta mert a fiát elhagyta a felesége és az ország másik felébe költözött gyerekestől.

Egy évben 3-4 alkalommal hozza el a fia 1-2 hétre.

Így sejtettem is, hogy ha megszületik a mi kisfiunk, akkor rá lesz tapadva.

Igazam lett.

Eleinte csöndben türtem, hogy elfordítja a gyereket tőlem, ha jönni akart hozzám gyorsan megprobálta elterelni a figyelmét,szoptatásra is alig akarta átengedni a fiamat.

Volt hogy meglátogattuk és szó szerint ki akart küldeni minket a szobából, mert ő sosem lehet kettesben az unokájával.

Szurkálódott ahol csak tudott.

Kissé homályosan, de kinyílvánította felém, hogy szerinte én nem értek a gyerkneveléshez.

Aztán a sógornőm kitálalt.

Elmondta hogy durván kibeszél a hátam mögött.

Tagadta ugyan, de megromlott nagyon a viszony.

A páromat is megprobálja írányítani, de ő ezt észre sem veszi.

Naiv.

Bizony az ilyen nagyi féltékeny és unatkozik.

Ne hagyd neki, mert a párom anyja az idősebbik fia gyerekét képes volt ilyen módon teljesen magához édesgetni cirka 2 és fél év alatt, ugyanis utána vitte el az anyja.

De most is képes annyira sajnaltatni magát a gyerekkel, hogy az már szinte rosszul érzi magát hogy ő "elhagyta" a mamát.

A fiú anyját rossz színben tünteti fel a mamácska, ráadásul elég alattomosan teszi mindezt.

Na ezeket az én fiammal nem fogja megtenni.

Heti 1-2 órára szűkítettem a látogatásokat és azok is csak nálunk valósulhatnak meg.

Nem engedem hozzá a gyereket, mert még képes lenne telebeszélni a fejét, ahogy a másik unokájával tette.

Most lesz 3 éves a fiam.

Most is vannak még olyan megszólalásai a gyerek felé, amire rögtön ugrok.

2018. márc. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem itt TE vagy a féltékeny, és ki akarod sajátítani a gyerekedet.


Szánalmas és végtelenül sajnálom az anyósodat, amiért az is zavar, hogy hozzáérjen az unokájához. :(


Mondomezt kisgyerekes anyukaként, aki alig várja, hogy az anyósa lefoglalja a kislányát, mert addig is van ideje egy csomó másra.

2018. márc. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a hasznos tanácsokat. 10:03 as neked pedig ennyit: Hidd el, az én anyósomon nincs mit sajnálni, Én tisztelem öt annyira, hogy nem korlátozom a találkozásokat közte és a fiam között, de minden alkalommal görcsbe rándul a gyomrom, ha jön, mivel tudom hogy fog viselkedni és miket fog beszélni. Én tudom, hogy engem kibeszél , hogy elvettem töle a fiát. Mégsem büntetem öt, de a jövöben nem fogom merni rábízni a gyereket az biztos.
2018. márc. 5. 10:54
 28/41 anonim ***** válasza:
82%

Figyi, nem kell tisztelned? Egy olyan embert, aki rosszat mond rólad, miért kellene? Mert megszülte a férjedet, téged meg utál? Akkor tisztelje a férjed, ennyi.


Igaza van amúgy 25-ösnek, jobb lenne ha korlátoznád a láthatásokat, nehogy tényleg később telebeszélje a gyereket. Az is jó lenne, ha ilyenkor a közelben lennél, ha nem is közvetlenül mellettük, de körülöttük végezd a házimunkát, néha nézzél rájuk, akkor talán nem engedi el magát annyira.


Nyugi, velem is versenyezni akart anyós, de jól beletenyerelt a dologba, mert én nem hagyom magunkat. Lehettünk volna jóban is, mint előtte, ő döntött így, ám legyen.

2018. márc. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
De mégis mivel beszélne tele a fejét? Én vagyok az anyja , az Én szavam az övé ellen. Amikor az apai nagyim rosszakat mondott elöttem anyuról keresztanyunak, Én megharagudtam nagyira és nagyon sajnáltam anyut.
2018. márc. 5. 19:38
 30/41 Alexa890610 ***** válasza:
56%

#25-ös vagyok.

Azt hogy telebeszéli a gyerek fejét, úgy értettem, hogy olyanokat fog mondani neki, amivel eléri, hogy a gyerek sajnálja őt és erősen ragaszkodom hozzá.

Aztán amikor már elég erősnek érzi magát, akkor megpróbál majd befeketíteni a gyerek szemében, azért hogy hozzá mégjobban húzódó a gyerek.

Hidd el ez a fajta, nagyon profi ebben.

2018. márc. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!