Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan bírjuk rá anyósomat,...

Hogyan bírjuk rá anyósomat, hogy kérje vissza a slusszkulcsot a 3 éves gyerekünktől? Nem hajlandó!

Figyelt kérdés

Egy banális ügy következik, amit mégsem tudunk megoldani.:) Anyósom és apósom kissé habókosak már, nem ma születtek. Amikor a kisfiunk náluk volt, nekiadták a pótslusszkulcsukat az autójukhoz, mert a gyerek imádja a kulcsokat. Hazahozta magával, azóta nem ereszti a kezéből. Reggel egyből keresi, este egy konkrét helyre teszi le, sír, ha nem találja hirtelen.


Viszont a férjemnek állandó stresszt jelent, hogy nehogy elveszítse a gyerek, mert csak két kulcsuk van anyósoméknak a kocsihoz és anyósom minden nap rákérdez, megvan-e még a kulcs. Kértük anyósomat, hogy vegye vissza a gyerektől, de ő azt mondja, akkor "nem áll többé szóba vele" a gyerekünk, így nem meri elkérni. Nem viccelek, szó szerint ezt mondta, mert neki fontos, hogy a gyerek szeresse őt. A többi unokának sem mond nemet soha semmire. Én már próbáltam neki mondani többször, hogy nem tudom garantálni a kulcs épségét hetekig egy kisgyerek mellett. De nem hat!

Mi nem akarjuk elvenni, hiszen nem mi adtuk neki a kulcsot, és nem is nekünk fontos, hogy visszakerüljön a helyére. Nem is fogjuk mi ezt magunkra venni, hiszen nem mi csináltuk a bajt.


Mi legyen, állítsuk le anyósomat a kérdezősködésről aztán vagy meglesz a kulcs, mikor keresik vagy nem? Vagy bírjuk rá valahogy, hogy kérje vissza?



2018. aug. 21. 14:02
 71/116 anonim ***** válasza:
92%

"Milyen boltban tudnánk ilyesmit venni? Láttatok játékboltban kocsikulcsot többféle márkában?"


Átérzem a fájdalmadat, mi is utáljuk, hogy gyereknek kizárólag a játékboltban lehet bármit is venni, nekünk az egyik éhenhalt, mert kaját se árulnak a játékboltban, a másik megfagyott, mert ruhát se árulnak. Szemét az összes többi bolt, ha megmondom, hogy a gyerekszobába lesz a bútor, már el se adják :(

2018. aug. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/116 anonim ***** válasza:
100%

én komolyan azt hittem, itt már nem lesz jobb modernszülős kérdés, mint a "vennénk egy házat a férjemmel, de a kétéves lányunk nem akar költözni", de ez még jobb.


hogy konstruktívat is írjak: add oda anyós műfogsorát a gyereknek játszani, mondd meg a gyereknek, hogy csak a kulccsal együtt adja vissza, és várj :D

2018. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/116 anonim ***** válasza:
76%
#72 mondd hogy túloztál és sose volt ilyen kérdés
2018. aug. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/116 anonim ***** válasza:
87%
#73 sajnos nem találom, mondjuk eléggé oltották, valszeg törölve lett :(
2018. aug. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/116 anonim ***** válasza:
2018. aug. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/116 A kérdező kommentje:

Mi mondunk nemet, sokszor. Veszélyes vagy extrémen drága dolgokra. De ezt az egészet nem mi csináltuk, ezért nem mi szeretnénk visszacsinálni. De ezt is már százszor mondtam.


Csak gúnyolódni tudtok ezen, pedig már az első mondatom az volt, hogy tudom, hogy ez banális gond. Néhány konstruktív válaszolón kívül mindenki csak csúfolódik. Mindig megsértődöm azokon, akik balkánozzák az országot, de azt hiszem, nem kellene, mert igaz.

2018. aug. 22. 05:39
 77/116 anonim ***** válasza:
95%
Balkán, mert inkompetens, idióta emberek szaporodnak, és nevelnek egy önző, tutyimutyit.
2018. aug. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/116 anonim ***** válasza:
93%
És miért balkánozzák? Mert még egy 3 éves is rettegésben tart egy családot.
2018. aug. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/116 anonim ***** válasza:
91%

Ezek a hírhedt kérdések :)


1. húsos-csontos sógornő

2. babakekszes apuka

3. ééés most a kulcsos anyuka


Új híres kérdés született.

2018. aug. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/116 anonim ***** válasza:
100%

Én balkáni vagyok, de hogy ott ezt egy gyerek nem csinálja meg az is biztos.


Kérdező, akárhogy is nézzük, Ti vagytok a szülők, a felnőttek, ti hozzátok a gyereknek a szabályokat és a Ti felelősségetek magyarázni, javítani, tanítani, akkor is, ha más csinál hülyeséget. A dac korszak kellős közepén meg pláne nem kéne ilyen játékokba belemenni.

2018. aug. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!