Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan bírjuk rá anyósomat,...

Hogyan bírjuk rá anyósomat, hogy kérje vissza a slusszkulcsot a 3 éves gyerekünktől? Nem hajlandó!

Figyelt kérdés

Egy banális ügy következik, amit mégsem tudunk megoldani.:) Anyósom és apósom kissé habókosak már, nem ma születtek. Amikor a kisfiunk náluk volt, nekiadták a pótslusszkulcsukat az autójukhoz, mert a gyerek imádja a kulcsokat. Hazahozta magával, azóta nem ereszti a kezéből. Reggel egyből keresi, este egy konkrét helyre teszi le, sír, ha nem találja hirtelen.


Viszont a férjemnek állandó stresszt jelent, hogy nehogy elveszítse a gyerek, mert csak két kulcsuk van anyósoméknak a kocsihoz és anyósom minden nap rákérdez, megvan-e még a kulcs. Kértük anyósomat, hogy vegye vissza a gyerektől, de ő azt mondja, akkor "nem áll többé szóba vele" a gyerekünk, így nem meri elkérni. Nem viccelek, szó szerint ezt mondta, mert neki fontos, hogy a gyerek szeresse őt. A többi unokának sem mond nemet soha semmire. Én már próbáltam neki mondani többször, hogy nem tudom garantálni a kulcs épségét hetekig egy kisgyerek mellett. De nem hat!

Mi nem akarjuk elvenni, hiszen nem mi adtuk neki a kulcsot, és nem is nekünk fontos, hogy visszakerüljön a helyére. Nem is fogjuk mi ezt magunkra venni, hiszen nem mi csináltuk a bajt.


Mi legyen, állítsuk le anyósomat a kérdezősködésről aztán vagy meglesz a kulcs, mikor keresik vagy nem? Vagy bírjuk rá valahogy, hogy kérje vissza?



2018. aug. 21. 14:02
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/116 anonim ***** válasza:
94%
utolsó nem fogod fel hogy itt baromira nem a kulcs a lényeg?
2018. aug. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/116 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg nem érted, hogy nem az anyóssal kell megbeszélni, hogy ne adjon oda semmit, hanem a gyerekkel, hogy vissza kell adni bizonyos dolgokat???
2018. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/116 anonim ***** válasza:
92%
Ne etessétek már tovább a trollt :D
2018. aug. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/116 A kérdező kommentje:
49: Köszönöm, érdekes, amiket írsz. Át fogjuk gondolni. Muszáj lesz beszélni anyósommal is a dologról, mert a másik három unoka, hát, tudjátok, ők már nagyobbak és velük könnyen elszalad a ló a nagyszülőkkel kapcsolatban.:)
2018. aug. 21. 16:21
 55/116 anonim ***** válasza:
95%

"elrendezi ezt az ügyet vele"


Ne szórakozz már, hogy egy 3 évessel el kell rendezni az ügyet. Ja, még kérjen időpontot hozzá a titkárnőjénél két mese közt. Nem vagy százas, az biztos.

2018. aug. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/116 anonim ***** válasza:
95%
Te tényleg nem tudsz elvonatkoztatni attól hogy anyósodról beszélj. Vedd már észre hogy SENKI nem harapott rá!
2018. aug. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/116 anonim ***** válasza:
95%
Ugye ez nem komoly kerdes? :DDD. Ha anyos nem keri vissza, akkor vegyetek el a gyerektol a kulcsot ti, meg kell neki magyarazni, hogy: "kisfiam, ez nem jatek, ez a nagyie es most szepen visszaadjuk neki". Es visszaadjatok a nagyinak a kulcsot. Mi van ha sir? Hat akkor sir, nem kaphat meg mindent, ami raadasul nem is neki valo, az elet nem habostorta, avagy szabalyok vannak. Ha nem tanulja meg ezeket soha, milyen felnott lesz belole? Ja, olyan, mint az elkenyeztetett exem aki csak, hogy nem a foldhoz vagta magat ha valami nem ugy volt, ahogy neki tetszett (utanam se jott vele ossze epeszu no egy honapnal hosszabb idore).
2018. aug. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/116 A kérdező kommentje:

56: Persze, ezt értem, hogy senki sem a kérdésemre válaszolt, hanem a gyereknevelési szokásainkat firtatta. Mondjuk azért még nem adtam fel a reményt, hogy az ilyen stílusban író emberek mégis tinik és nem ezt a beszédmódot adják át szülőként a kisgyerekeiknek.


Az meg, hogy én miért maradtam a témánál, az egyszerű, mert az a téma. Világosan leírtam mindent az elején, aztán jött az elvakult pocskondiázás és néhány segítő válasz. Nekik köszönöm.:)

2018. aug. 21. 17:53
 59/116 anonim ***** válasza:
100%
:D Hat, ha nem veszed el a kulcsot tole, akkor te is ABSZOLUT felelos vagy azert, ha ha valami tortenik vele. Akkor is, ha ezt nem latod be es nem vallalod fel. Ennyi.
2018. aug. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/116 anonim ***** válasza:
95%
De inkabb anyost szidd, ne os tegyel semmit a megoldas erdekeben. Te nem megoldani akarod a dolgot, hanem kell valaki, akin kitoltod a frusztracioid.
2018. aug. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!