Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan bírjuk rá anyósomat,...

Hogyan bírjuk rá anyósomat, hogy kérje vissza a slusszkulcsot a 3 éves gyerekünktől? Nem hajlandó!

Figyelt kérdés

Egy banális ügy következik, amit mégsem tudunk megoldani.:) Anyósom és apósom kissé habókosak már, nem ma születtek. Amikor a kisfiunk náluk volt, nekiadták a pótslusszkulcsukat az autójukhoz, mert a gyerek imádja a kulcsokat. Hazahozta magával, azóta nem ereszti a kezéből. Reggel egyből keresi, este egy konkrét helyre teszi le, sír, ha nem találja hirtelen.


Viszont a férjemnek állandó stresszt jelent, hogy nehogy elveszítse a gyerek, mert csak két kulcsuk van anyósoméknak a kocsihoz és anyósom minden nap rákérdez, megvan-e még a kulcs. Kértük anyósomat, hogy vegye vissza a gyerektől, de ő azt mondja, akkor "nem áll többé szóba vele" a gyerekünk, így nem meri elkérni. Nem viccelek, szó szerint ezt mondta, mert neki fontos, hogy a gyerek szeresse őt. A többi unokának sem mond nemet soha semmire. Én már próbáltam neki mondani többször, hogy nem tudom garantálni a kulcs épségét hetekig egy kisgyerek mellett. De nem hat!

Mi nem akarjuk elvenni, hiszen nem mi adtuk neki a kulcsot, és nem is nekünk fontos, hogy visszakerüljön a helyére. Nem is fogjuk mi ezt magunkra venni, hiszen nem mi csináltuk a bajt.


Mi legyen, állítsuk le anyósomat a kérdezősködésről aztán vagy meglesz a kulcs, mikor keresik vagy nem? Vagy bírjuk rá valahogy, hogy kérje vissza?



2018. aug. 21. 14:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/116 anonim ***** válasza:
97%

Mi NEM fogjuk ezt magunkra vállalni,


Mit, könyörgöm? Elvenni egy 3 évestől egy kulcsot?!?!

2018. aug. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/116 A kérdező kommentje:

Azért a néhány megértő választ, ami nem tiniktől jött, köszönöm!


Ugyanolyanra hogyan tudnánk cserélni? Milyen boltban tudnánk ilyesmit venni? Láttatok játékboltban kocsikulcsot többféle márkában? Kamu kulcstartója már van, már nem használt kulcsokkal, de nem hiszi el, hogy az ugyanaz, hiszen ne. Ő ezt ajándéknak tekinti szerintem a nagyszüleitől.:(

2018. aug. 21. 15:09
 33/116 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen menyem lenne, a pesszáriumát adnám a gyereknek "véletlenül" játszani :) :) Vagy a legdrágább parfümjét, netán pénztárcáját. Na akkor is napokig a gyereknél hagyná arra várva hogy a csúnya buta mama visszakérje? :) :)
2018. aug. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/116 anonim ***** válasza:
94%

"Nem vesszük el, mert nem mi adtuk oda" :D :D :D


Ha anyós kést, vagy drogot ad a gyerekednek azt sem veszed el tőle, mert nem te adtad? Vicc vagy komolyan.

2018. aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/116 anonim ***** válasza:
93%

Ez a nevelés hiánya, nem is a csődje. Ezért írtam a macskagyújtogatásról is. Nem a te macskád, miért te szólj rá?


44 éevs vagyok amúgy, és szerintem a válaszolók nagyobb része sem tini. De te igen, agyban.

2018. aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/116 anonim ***** válasza:
93%

Miből vonod le a következtetést kérdező, hogy a válaszok java része tiniktől jött.?

Nem vagy képes elvenni attól a 3 évestől a kulcsot, így bosszúzol anyósodon, mi? Vicc kategória amit leművelsz,csicskulj csak a kis 3 évesed kedvéért.-.-

2018. aug. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/116 anonim ***** válasza:
97%

Nem vagyok tini,3 lányom van a nagyok 5 és 2 évesek, képesek felfogni,hogy vannak felnőtt dolgok amibe a kulcsok is beletartoznak.


Megmondom nekik, hogy azzal nem játszunk és kész.


Multkor apu odaadta nekik a hitelkártyáját mert ő azt nem használja, mondtam neki,hogy ne mert elfog törni stb..


Kivettem a gyerek kezéből,visszaadtam apunak mondtam,hogy ne mert én azt mondtam mint a gyerekek anyja,gyereknek meg mondtam,hogy kérj inkább cukrot a papátol mert ez felnőtt dolog... kb 3 perc volt az egész...


Valahogy csináld igy vagy imádkozz,hogy ne vesszen el

2018. aug. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/116 A kérdező kommentje:

35: Nem, mert azok veszélyes tárgyak, természetesen azokra egészen más szabályok vonatkoznak, mint azokra, ami nekünk nem gond, anyósom viszont folyton nyaggat minket miatta.


De valószínűleg igazatok lehet abban, hogy nekünk kell magunkra venni ezt a problémát, annak ellenére is, hogy nem mi okoztuk a bajt.

2018. aug. 21. 15:22
 39/116 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is ekkora lányom van. Szóval nem tini vagyok. Kérdező,ha ez nem kamu,akkor óriási baj van a fejetekben,ami a gyereknevelést illeti. Na nehogy már mert az anyós nekiadta,ti ennyire alárendeltek legyetek a gyereknek,hogy nem veszitek vissza. Nem ő a főnök,hanem ti. Egy 3 éves nem hülye már,megérti,hogy az nem játék. Tanuljatok már meg nemet mondani!
2018. aug. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/116 anonim ***** válasza:
92%

#13 és #28 vagyok, 26 éves, rég nem tini már.

amit csinálsz, az röhejes és szánalmas. az a kulcs nem egy használaton kívüli valami. nagyon is van funkciója. drága lenne pótolni. tehát nem gyerekjáték. vedd. el. tőle. azt. a. k#rva. kulcsot.

2018. aug. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!