Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan bírjuk rá anyósomat,...

Hogyan bírjuk rá anyósomat, hogy kérje vissza a slusszkulcsot a 3 éves gyerekünktől? Nem hajlandó!

Figyelt kérdés

Egy banális ügy következik, amit mégsem tudunk megoldani.:) Anyósom és apósom kissé habókosak már, nem ma születtek. Amikor a kisfiunk náluk volt, nekiadták a pótslusszkulcsukat az autójukhoz, mert a gyerek imádja a kulcsokat. Hazahozta magával, azóta nem ereszti a kezéből. Reggel egyből keresi, este egy konkrét helyre teszi le, sír, ha nem találja hirtelen.


Viszont a férjemnek állandó stresszt jelent, hogy nehogy elveszítse a gyerek, mert csak két kulcsuk van anyósoméknak a kocsihoz és anyósom minden nap rákérdez, megvan-e még a kulcs. Kértük anyósomat, hogy vegye vissza a gyerektől, de ő azt mondja, akkor "nem áll többé szóba vele" a gyerekünk, így nem meri elkérni. Nem viccelek, szó szerint ezt mondta, mert neki fontos, hogy a gyerek szeresse őt. A többi unokának sem mond nemet soha semmire. Én már próbáltam neki mondani többször, hogy nem tudom garantálni a kulcs épségét hetekig egy kisgyerek mellett. De nem hat!

Mi nem akarjuk elvenni, hiszen nem mi adtuk neki a kulcsot, és nem is nekünk fontos, hogy visszakerüljön a helyére. Nem is fogjuk mi ezt magunkra venni, hiszen nem mi csináltuk a bajt.


Mi legyen, állítsuk le anyósomat a kérdezősködésről aztán vagy meglesz a kulcs, mikor keresik vagy nem? Vagy bírjuk rá valahogy, hogy kérje vissza?



2018. aug. 21. 14:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/116 anonim ***** válasza:
96%
Mi az hogy nem tiniktől te nevelési analfabéta szerencsétlen! Az hogy pár türelmes elmagyarázta neked mint gügyének hogy cserééeld kiiii mááásikra, nem azt jelenti hogy akkor a többi tini. Hanem hogy a többi FELFOGTA a kérdésed valódi célját: szidni anyóst.
2018. aug. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/116 anonim ***** válasza:
100%

Na, örülök, hogy sikerült belátni. Nem anyós gyereke, a tiéd. Nektek kell nevelni azzal függetlenül, hogy más hibát vét.


Ez kb olyan, hogy egy idegent hall káromkodni, és utánozza, akkor szaladsz az idegen után, hogy álljon a gyereked elé, és magyarázza el, hogy nem szabad.

2018. aug. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/116 anonim ***** válasza:
94%
Kíváncsi leszek, ha a te unokád szórakozik majd a te kocsikulcsoddal, akkor remegni fog a szád, begörcsölsz majd, mi? Nem futsz százon. Hány éves vagy, 14?
2018. aug. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/116 anonim ***** válasza:
95%

De, ti okoztátok, mert nem anyós neveli, hanem ti. Attól, hogy ő neki adta, egy normális három évestől el lehet venni. Gyere, megyünk haza, add vissza a kulcsot. Ennyi.

Bár a férjed hisztije mindent visz.

2018. aug. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/116 A kérdező kommentje:
Igazából én azt szerettem volna, ha ő intézi ezt, hiszen neki rossz, hogy nem "mer" a kicsinkkel erről beszélni, ezt elkérni tőle, szerettem volna, ha elrendezi ezt az ügyet vele. Miatta is, és a gyerekünk miatt is. Azért kértem tanácsot, hogy hogyan tudnánk anyósomat erre az útra terelni. Nyilván erre nem kaptam választ, szóval hiába kértem, most már belátom.
2018. aug. 21. 15:31
 46/116 anonim ***** válasza:
96%

"nekünk kell magunkra venni ezt a problémát, annak ellenére is, hogy nem mi okoztuk a bajt."


Nagy baj, komolyan....

2018. aug. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/116 anonim ***** válasza:
96%
És hogyan gondolod meggyőzni a felnőttet, ha a 3 éveset sem tudod/mered/akarod meggyőzni?
2018. aug. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/116 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerekeddel nem mersz "összetűzésbe" keveredni, akkor nyilvánvalóan anyósnak sem mered megmondani nyíltan, hogy ne "nevelje" már teljesen máshogy a gyerekedet.
2018. aug. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/116 anonim ***** válasza:
96%

Itt van elrontva a gyerek. Ha ez így fog fojtatódni végén ő lesz majd a főnök és úgy el lesz kényeztetve emiatt hogy az életben akkorát fog bukni hogy örökké bánni fogjátok hogy ennyit engedtetek. Lehet hogy a gyerek hisztizni, duzzogni fog ha nem lesz meg többé az imádott kulcsa, de meg kell tanulnia azt hogy működő képes, használható kulcs nem játék!


Lehet duzzogni, meg hisztizni fog, de kettő nap után elfogja felejteni.

Esetleg kárpótlásnak annyit tehettek hogy rakjatok fel facebookra például egy hirdetést hogy már a használhatatlan, feleslegessé vált kulcsokat gyűjtitek mert a gyereketek imádja, stb... valamit kitaláltok. Sok embernek biztos van elfekvőbe olyan kulcsa ami már nem használható, anno nekem is volt olyan slusszkulcsom ami nem volt jó semmihez, mert az autó amihez tartozott már rég bezúzták.

2018. aug. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/116 A kérdező kommentje:
Éppen ezért kértem tanácsot, ti hogyan csinálnátok a helyünkben az anyósommal való kommunikációt. Azért egy idős emberrel én nehezen megyek szembe, aki szomjazza az unokái szeretetét, és mindenét odaadná nekik. Csak hát néha az a minden aztán hiányozni fog, mint most a kulcs.:) Nem igazán szerettem volna a feje felett megoldani ezt, mert szerintem jót tenne neki, bár ha leélt így rengeteg évtizedet, biztosan jó neki így.
2018. aug. 21. 15:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!