Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha anyósom a gyerek felügyelet...

Ha anyósom a gyerek felügyeletért bizonyos dolgokat kér “cserébe”, érdemes erőltetni?

Figyelt kérdés

Nem szeretem az anyós-meny gyűlölködést, követni sem akarom a trendet. Anyósom üzletasszony (volt), erős akaratú, határozott ember, én sem vagyok egy kenyérre kenhető típus.

Mégis igyekeztünk egymást tiszteletben tartani, meg ha sok mindenben másképp is láttunk.

Férjem ugyan mesélt pár dolgot a múltjából, amit nemigen tudott teljes mértékben megemészteni, de ezekkel én már nemigen szembesültem.

Idáig. Egy ideje kezdenek bizonyos dolgok zavarni. Például anyósom rengeteg (nagyon sokat képzeljeteknide) pénzt örökölt, ebből sem ennyit nem ad a fiának, akivel csomó dolgot inteztet (pl.kertrendezes), amivel pár tízezreket spórol. Ez nyilván kettejük dolga egy bizonyos határon belül, meg ha nagyon bosszant is.

Nekünk nincs autónk, de az oveket vagy nem adja ide vagy hatalmas cirkuszt rendez, holott neki nincs is jogosítványa. Ugyanakkor viszonylag gyakran volt nála a kislanyunk ott alvosra is, bár időnként kiesett pár hónap.

Nekünk/nekem nagyon jól jön(ne) ez, de most elkezdte, hogy csak akkor vihetjük oda, ha a férjem elviszi mindenféle ügyeket intézni - erre használható az autójuk, és azt mondogatja, hogy apósom már beszamithatatlan, ezért nem tud biztonsággal vezetni - meg vásárolgatni.

Ezeket az ügyeket ő is elintezhetne akar BKV-val, tényleg semmi dolga.

Nyilván jó ha kicsit tudunk a gyerek nélkül

Lenni, de megalázónak érzem a feltételeket meg mintha a gyerek alku tárgya lenne, és ettől kicsit szomorú vagyok.

Ma első felindulásomban azt mondtam, mikor a cserébe elvégzendő feladatok listáját meghallgattam, hogy ne is menjen a gyerek.

Végül menni fog, de keserű a szám ize.

Mit gondoltok? Ha a férjemnek nem gond, hagyjam rájuk? Normális válaszoknak örülnék.


2018. szept. 3. 14:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
72%

Én megértem amit írtál. Azt is értem miért írtál az anyagi helyzetről. Nyilván fontos része a pénzhez valo viszony az anyós jellemének. Az is érthető, hogy visszásnak találod a férjed ugráltatását egy olyan embertől, aki megengedhetné magának, hogy fizessen a közlekedésért, vagy a segítségért. Annyit tehetsz, hogy nem viszed a gyereket, ha ilyen feltételekkel nem tetszik.

Vigaszt itt ne várj, láthatod meg sem akarták érteni a kérdésed. A lényeg, hogy valakin levezessék a napi stresszt.

2018. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, baromira kár volt kiírnod az öröklött pénz dolgot, mert most mindenki pénzéhes caf...kának fog itt tartani.

(Egyszer írtam én is egy családi sztorit, ahol megemlítettem ,hogy férjem lánya már a saját berendezett házában él. Csak azért írtam, hogy a családi helyzetet körvonalazzam. De amit kaptam itt, hogy micsoda egy irigy szemét mostoha vagyok, mert irigylem a lánytól, stb.).

Na szóval: Szerintem a férjed párszor mondhatná a jó édes anyjának, hogy: Sajnos nem tudok hozzád menni kertet rendezni, mert vigyáznom kell a gyerekre. Ha ez többször elhangzik, lehet, hogy észreveszi magát.

Amúgy a férjed ne legyen puhap...öcs, hivatkozzon családi programra is akár, hogy MOST nem tud menni kertészkedni, majd egy hónap múlva. Garantálom, hogy az anyósod szépen előveszi a pénztárcáját, és megcsináltatja valaki szolgáltatóval.

A gyereket nem vinném nagyon oda, csak ha kifejezetten kéri.

Egyébként pedig hiába köpköd itt a többség, ezt úgy is fel lehet fogni, hogy kérdezőtől és a gyereküktől veszi el azt az időt a férje. Vagy pedig azalatt maszek munkát is vállalhatna, amiből a kis családjának lenne pénze (mondjuk autóra).

2018. szept. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
76%

Cuki anyósod van :D

Én hagynám a pi.sába, és megoldanám valahogy máshogy.. Könyörgöm, feltételhez köti, hogy miért cserébe vigyáz az unokára?? Szánalom..


Férjed is picit helyretehetné az agyát a maminak, hacsak nem anya pici fia feelinges pasit fogtál ki.

2018. szept. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
53%

Ja, igen: Pl. férjed mondhatja, hogy bocs, de nem tud menni, mert bevállalt másodállást, részt vesz egy barátja vállalkozásban, most indítják be, teperni kell, kell a pénz a családnak.

(Azért ne már tízmilliókon üljön, és szarságos 10-20 ezer forintos munkákért a férjedet ugráltassa.)

2018. szept. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
33%

12

Khm ... Miért az anyós hibája, hogy a férj a családja helyett az anyja kertjét rendezi ingyen? Nem nagykorúa férj?

2018. szept. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
89%

Mondhatnád te is, hogy csak akkor látja az unokát, ha néha kölcsönadja a kocsit... Akarná látni magától az unokát???


Amúgy most belegondoltam a mi helyzetünkbe. SOHA nem kérnénk kölcsön anyós kocsiját... (bár mi vettünk magunknak)

Nem érdekel anyósom anyagi helyzete - amíg nem tőlem kér kölcsön...


Nekünk sosem kellett anyósnál füvet nyírni. Megoldják maguknak.


A fiamat azért viszi el, mert szeretné. Nyáron a szünetben is.

Ha csak azért vigyázna rá, mert cserébe ezt azt elvár, hát várhatná az biztos. De hogy minket se m látna, nemcsak az unokát...


Nektek nincs önálló független életetek? Miért ilyen fontos személyiség anyós az életetekben?

2018. szept. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
52%

Jajj istenem mennyi itt a bunkó ember. Látszik, hogy ide szinte mindenki kötekedni jár. Azért megnézném más ilyen szituban, hogy pofázna. Főleg az olyanok akik itt a kérdezőt csesztetik sokat elárul a stílusukról és az ilyenek tuti nem tűrnék szó nélkül ha ilyen anyósuk lenne dehát milyen szupi már hogy van a gyakori kérdések ahol lehet beszólogatni embereknek meg kárörvendeni stb...

Hát kedves kérdező én tuti nem vinném a gyerekemet többet...

2018. szept. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
33%

Ő pénzéhez semmi közöd.

Férjed ha nem akar segíteni, nyissa ki a száját.

Te is fel tudsz szállni a Bkv-ra, ha derogál, vegyél kocsit.

Irigy vagy.

2018. szept. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 A kérdező kommentje:

Oke, 90 milliót kapott.

Ez engem tényleg nem érdekel. A férjem kiborult azon, hogy nem kap sem ő sem a bátyja semmit. Mindkét család nehéz helyzetben van, hamarosan ők is, mi is külföldre megyünk dolgozni.

Ha ismernétek, tudnátok, hogy egyáltalán nem vagyok pénzéhes, az arányok irriralnak. Az is teljesen igaz, hogy a férjem dolga lenne lelkileg valahogy vedettebbnek lenni anyos fele.

Egyébként valóban lemondta egy velünk kapcsolatos inteznivalojat hogy helyette anyóst elvigye a gyerek felugyeletert cserébe a tőle 5 buszmegallonyira levő helyre ügyet intézni.

Körülbelül másfél oranyira lakunk egymástól, autóval negyedóra, ezért szoktuk elkérni (munkából jövet a férjem be tud ugrani érte).

De a kertrendezeshez is a férjem vitte a szerszámokat, azt is a BKV-n vitette volna anyósom, csak azon már a fia is megmakacsolta magát.

Örültem volna, ha örömből fogadja a gyereket, de tényleg segíthet, ha üzletként fogom fel. Köszi a válaszokat.

2018. szept. 3. 16:01
 20/74 A kérdező kommentje:
Nem tudunk fenntartani egy kocsit.
2018. szept. 3. 16:02
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!