Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha anyósom a gyerek felügyelet...

Ha anyósom a gyerek felügyeletért bizonyos dolgokat kér “cserébe”, érdemes erőltetni?

Figyelt kérdés

Nem szeretem az anyós-meny gyűlölködést, követni sem akarom a trendet. Anyósom üzletasszony (volt), erős akaratú, határozott ember, én sem vagyok egy kenyérre kenhető típus.

Mégis igyekeztünk egymást tiszteletben tartani, meg ha sok mindenben másképp is láttunk.

Férjem ugyan mesélt pár dolgot a múltjából, amit nemigen tudott teljes mértékben megemészteni, de ezekkel én már nemigen szembesültem.

Idáig. Egy ideje kezdenek bizonyos dolgok zavarni. Például anyósom rengeteg (nagyon sokat képzeljeteknide) pénzt örökölt, ebből sem ennyit nem ad a fiának, akivel csomó dolgot inteztet (pl.kertrendezes), amivel pár tízezreket spórol. Ez nyilván kettejük dolga egy bizonyos határon belül, meg ha nagyon bosszant is.

Nekünk nincs autónk, de az oveket vagy nem adja ide vagy hatalmas cirkuszt rendez, holott neki nincs is jogosítványa. Ugyanakkor viszonylag gyakran volt nála a kislanyunk ott alvosra is, bár időnként kiesett pár hónap.

Nekünk/nekem nagyon jól jön(ne) ez, de most elkezdte, hogy csak akkor vihetjük oda, ha a férjem elviszi mindenféle ügyeket intézni - erre használható az autójuk, és azt mondogatja, hogy apósom már beszamithatatlan, ezért nem tud biztonsággal vezetni - meg vásárolgatni.

Ezeket az ügyeket ő is elintezhetne akar BKV-val, tényleg semmi dolga.

Nyilván jó ha kicsit tudunk a gyerek nélkül

Lenni, de megalázónak érzem a feltételeket meg mintha a gyerek alku tárgya lenne, és ettől kicsit szomorú vagyok.

Ma első felindulásomban azt mondtam, mikor a cserébe elvégzendő feladatok listáját meghallgattam, hogy ne is menjen a gyerek.

Végül menni fog, de keserű a szám ize.

Mit gondoltok? Ha a férjemnek nem gond, hagyjam rájuk? Normális válaszoknak örülnék.


2018. szept. 3. 14:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
22%

Úgy érzed, jobban tudod, mi kene nekem, mint én magam, most ezzel mit csináljak?


Semmit!

2018. szept. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
79%
Ha az unokára vigyázás ellenértéket képviselő szivesség, akkor ott a feltétel nélküli szeretet haloványan sincs jelen. Egy nagymama azért legyen az unokájával mert szereti és mert "nagymama". Legalábbis az én nagymamám azert toltott minden egyes nyarat velünk unokakkal és nem azért hogy cserébe szivességet kérhessen.
2018. szept. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
79%
Akkor ő kéri, hogy legyen nála a gyerek es még kovetelozik cserebe? :(
2018. szept. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
40%

Ha az unokára vigyázás ellenértéket képviselő szivesség, akkor ott a feltétel nélküli szeretet haloványan sincs jelen. Egy nagymama azért legyen az unokájával mert szereti és mert "nagymama"


Ennyi erővel az is legyen természetes hogy a gyerek segít az anyjának, ne csak akkor legyen anyja ha szívesség kell tőle.

2018. szept. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
89%

Semmi baj sincs azzal, ha a pasi segít az anyjának, úgy egyébként. Itt azért az arányokra is figyelni kellene viszont. Nem egy minimál nyugdíjon tengődő mamáról van szó. Ezért igenis fontos, nem maga a 90 millió, hanem az, hogy jól szituált az anyós.

Nekem van olyan rokonom, hogy 30 millája van a bankban (pasi,késői harmincas), szülői házban él még, és pl. engem akart fűzni, hogy vigyem ki a reptérre (agglomerációban lakik, és én is, unokatesója vagyok). Mondtam neki, hogy bocs, lehet hívni taxit. (Azért nehogy már aki így fel tudott halmozni, az ne tudjon kifizetni taxira 10 ezret). Ne én keljek már hajnali négykor ezért.

Szóval ez is hasonló.

2018. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
44%
Oké utolsó, de gondolom akkor te se várod el hogy ő bármiben is segítsen neked majd ha szükséged lenne rá? Minek az embernek ellenség ha ilyen rokonai vannak? Hála az istennek az én családom nem ilyen mint te.
2018. szept. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
49%
Jézusom! Nem is értem a mai embereket...90 milliója van és egy sóher nő aki a fiát ugráltatja, nemhogy segítene nekik!! Akár anyagilag is igen! Miért ne? Miért ül a pénzén egy ember sosem fogom megérteni, miért jó az ha csak VAN!
2018. szept. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
61%

67

Nem kell megértened. Semmit nem kell vele tenned, egy dolgot kivéve: elfogadni, hogy egyedül neki van joga eldönteni, mit kezd a pénzével, és senki nem ítélheti el miatta. Mert ő a kompetens ebben. Egyedül.

2018. szept. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
58%
Igazad van, ő rendelkezik vele.Legyen akkor a pénzétől boldog.:(Elfogadom! De ez a kérdés is bizonyítja mennyire elcseszett világban élünk, amit már igen nehéz elfogadni!
2018. szept. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
46%

69

Nem elcseszett a világ. Csak vannak, akik ácsingóznak más pénzére. Ha az ember tudomásul veszi, hogy az az övé, amit ő keres meg, akkor nem vár el mástól jogtalanul dolgokat és rögtön nem frusztrált emiatt.


Azt is tudomásul kell venni, hogy mindneki másmilyen, és azt elvárni tőle, amit adhat, nyújthat.


Rögtön nem lesz baj, frusztráció, feszültség. A kérdezőnek is csak annyi a baja, hogy a férfével ketten nem képesek annyi pénzt összebrusztolni, hogy megéljenek normálisan, és emiatt nyüglődnek, és zavarja őket az anyós öröksége. Meg az is zavarja, hogy a férje szívsességeket tesz a saját anyjának, aki talán ugráltatja is.


Ha rendben lenne a saját élete, amiért ők ketten a felelősek, és a férj sem lenne dróton rángatható, semmi baja nem lenne sem az anyóssal, sem a világgal.

2018. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!