Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha anyósom a gyerek felügyelet...

Ha anyósom a gyerek felügyeletért bizonyos dolgokat kér “cserébe”, érdemes erőltetni?

Figyelt kérdés

Nem szeretem az anyós-meny gyűlölködést, követni sem akarom a trendet. Anyósom üzletasszony (volt), erős akaratú, határozott ember, én sem vagyok egy kenyérre kenhető típus.

Mégis igyekeztünk egymást tiszteletben tartani, meg ha sok mindenben másképp is láttunk.

Férjem ugyan mesélt pár dolgot a múltjából, amit nemigen tudott teljes mértékben megemészteni, de ezekkel én már nemigen szembesültem.

Idáig. Egy ideje kezdenek bizonyos dolgok zavarni. Például anyósom rengeteg (nagyon sokat képzeljeteknide) pénzt örökölt, ebből sem ennyit nem ad a fiának, akivel csomó dolgot inteztet (pl.kertrendezes), amivel pár tízezreket spórol. Ez nyilván kettejük dolga egy bizonyos határon belül, meg ha nagyon bosszant is.

Nekünk nincs autónk, de az oveket vagy nem adja ide vagy hatalmas cirkuszt rendez, holott neki nincs is jogosítványa. Ugyanakkor viszonylag gyakran volt nála a kislanyunk ott alvosra is, bár időnként kiesett pár hónap.

Nekünk/nekem nagyon jól jön(ne) ez, de most elkezdte, hogy csak akkor vihetjük oda, ha a férjem elviszi mindenféle ügyeket intézni - erre használható az autójuk, és azt mondogatja, hogy apósom már beszamithatatlan, ezért nem tud biztonsággal vezetni - meg vásárolgatni.

Ezeket az ügyeket ő is elintezhetne akar BKV-val, tényleg semmi dolga.

Nyilván jó ha kicsit tudunk a gyerek nélkül

Lenni, de megalázónak érzem a feltételeket meg mintha a gyerek alku tárgya lenne, és ettől kicsit szomorú vagyok.

Ma első felindulásomban azt mondtam, mikor a cserébe elvégzendő feladatok listáját meghallgattam, hogy ne is menjen a gyerek.

Végül menni fog, de keserű a szám ize.

Mit gondoltok? Ha a férjemnek nem gond, hagyjam rájuk? Normális válaszoknak örülnék.


2018. szept. 3. 14:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
23%

19

És neked az a bajod, hogy:

-90 milliót örökölt nektek nincs olnzetek egy autóra sem?

-A férjed hagyja, hogy ugráltassa?

-A gyerekfelvigyázásért cserébe szívességet kér?


Melyik?

2018. szept. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
27%
Nehéz helyzetre nem kell gyereket vállalni ugye...
2018. szept. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 A kérdező kommentje:
Ha pénzéhes lennék, hozza sem mentem volna a férjemhez.
2018. szept. 3. 16:03
 24/74 A kérdező kommentje:

21-es: a második és a harmadik zavar.

22-es: ilyen logika alapján te sem lennél a világon. Nem kell elhamarkodott véleményt alkotni. Köszi amúgy hogy a kérdésre válaszoltál.

2018. szept. 3. 16:07
 25/74 anonim ***** válasza:
24%

Engem nem nehéz anyagi helyzetbe vállaltak, de ez a lényeg.

Aki egy kocsit nem tud fenntartani egy gyereket hogy tart el???

2018. szept. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 A kérdező kommentje:
Amúgy a 90-et nem azért írtam, mert minél több a pénze, annál irigyebb vagyok, csak elég váratlan volt (az öröklés), és ugyan eddig is voltak fura de viselhető dolgai, most viszont mintha kicsit megkattant volna.
2018. szept. 3. 16:10
 27/74 A kérdező kommentje:

Nem is a szuleidre gondoltam, hanem a felmenőidre a világtörténelem során. Kicsit több alázat kene.

Úgy (bár nem tartozik ide), hogy felelős szulokkent az auto helyett gyerekcipore és pelenkara költünk inkább. Bizony, vannak ilyen emberek/családok, akiknek ehhez hasonló dilemmáik vannak.

2018. szept. 3. 16:12
 28/74 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, 21-es vagyok. Ez esetben a férjeddel kell beszélned, hogy téged zavar, hogy ő túl sokat segít ingyen az anyjának.


Egyébként azt írtad, sokat alszik nála a gyerek. Miért baj az, ha szívességet kér cserébe? De ha baj, ne vidd el hozzá aludni a gyereket.

2018. szept. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
19%

28

Minősíthetetlen a stíusod.


Ha segítenek neki, akkor annak örülni kell. De jogot senki nem formálhat más örökségére.

2018. szept. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
61%
Kedves Kérdező, maximálisan megértem a problémádat. Csak azt sajnálom, hogy itt próbáltál segítséget keresni, helyette többségében lekezelést, gorombaságot és kioktatást kaptál. Írod, hogy külföldre készültök, az bizonyára megoldja a gondjaidat. Sok szerencsét!
2018. szept. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!