Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha anyósom a gyerek felügyelet...

Ha anyósom a gyerek felügyeletért bizonyos dolgokat kér “cserébe”, érdemes erőltetni?

Figyelt kérdés

Nem szeretem az anyós-meny gyűlölködést, követni sem akarom a trendet. Anyósom üzletasszony (volt), erős akaratú, határozott ember, én sem vagyok egy kenyérre kenhető típus.

Mégis igyekeztünk egymást tiszteletben tartani, meg ha sok mindenben másképp is láttunk.

Férjem ugyan mesélt pár dolgot a múltjából, amit nemigen tudott teljes mértékben megemészteni, de ezekkel én már nemigen szembesültem.

Idáig. Egy ideje kezdenek bizonyos dolgok zavarni. Például anyósom rengeteg (nagyon sokat képzeljeteknide) pénzt örökölt, ebből sem ennyit nem ad a fiának, akivel csomó dolgot inteztet (pl.kertrendezes), amivel pár tízezreket spórol. Ez nyilván kettejük dolga egy bizonyos határon belül, meg ha nagyon bosszant is.

Nekünk nincs autónk, de az oveket vagy nem adja ide vagy hatalmas cirkuszt rendez, holott neki nincs is jogosítványa. Ugyanakkor viszonylag gyakran volt nála a kislanyunk ott alvosra is, bár időnként kiesett pár hónap.

Nekünk/nekem nagyon jól jön(ne) ez, de most elkezdte, hogy csak akkor vihetjük oda, ha a férjem elviszi mindenféle ügyeket intézni - erre használható az autójuk, és azt mondogatja, hogy apósom már beszamithatatlan, ezért nem tud biztonsággal vezetni - meg vásárolgatni.

Ezeket az ügyeket ő is elintezhetne akar BKV-val, tényleg semmi dolga.

Nyilván jó ha kicsit tudunk a gyerek nélkül

Lenni, de megalázónak érzem a feltételeket meg mintha a gyerek alku tárgya lenne, és ettől kicsit szomorú vagyok.

Ma első felindulásomban azt mondtam, mikor a cserébe elvégzendő feladatok listáját meghallgattam, hogy ne is menjen a gyerek.

Végül menni fog, de keserű a szám ize.

Mit gondoltok? Ha a férjemnek nem gond, hagyjam rájuk? Normális válaszoknak örülnék.


2018. szept. 3. 14:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 A kérdező kommentje:
39-es, konyorulj. Nem tartom magam jó embernek, ne aggódj. Csak momentán a pénz hidegen hagy.
2018. szept. 3. 17:28
 42/74 anonim ***** válasza:
23%
Attól hogy ti kölcsönadtátok buta módon mindenkinek a kocsitokat, azért ne várd el mástól hogy odaadja ő is minden jöttmentnek.
2018. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
80%

"Akárki akármit mond, ha nekem lenne 90 millió forintom, viszont mindkét fiam és a családjuknak ki kéne költözni külföldre, hogy aztán évente egyszer egy hétre lássam őket, és az unokáimat ne lássam felnőni, felköpnék és alá állnék. De hát ugye kinek mi a fontos..."


Hát ja. Amikor majd mindkét gyereke külföldön telepedik le, akkor elgondolkodhat, hogy ki járkál majd hozzá kertet rendben tartani.

Ennek két oldala van, valószínűleg a fiataloknak sem az lesz a szempont, hogy rohannak haza, ha a mama beteg lesz, vagy magatehetetlen. Megoldja a pénzéből majd a saját ápolását, öregkorát (lehet, hogy ezért sem akarja osztogatni).

Nincs ezzel baj, biztosan átgondolta, és neki nem szempont, hogy a családja ne többezer kilométerre legyen.

2018. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
79%

42-es: A fia és a menye mióta "jöttment"?

Itt ma mindenki meghülyült?

2018. szept. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
87%

Jól mondod utolsó. Itt ma mindenki megbolondult. Lefagytam. Hihetetlen micsoda hozzászólások érkeztek. Borzasztó olvasni is...

Kérdező, nem volt jó ötlet ide írnod. Itt nem sok értelmes ember fordul meg. Tényleg tisztelet a kivételnek.

És tényleg, a pénz szót itt meg sem említheted! Csak kérlek ne vedd magadra a sok buta rosszindulatú hozzászólást! Hidd el, nem veled van itt a baj! Sokkal jobb lesz nektek ha kiköltöztök külföldre! Sok sikert és szerencsét kívánok hozzá!

2018. szept. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
50%

Alapból nem vinném oda a gyerekemet, megoldanám másképp.

Az, hogy a férjed tutyimutyi, nem az anyós hibája.

Felnőttek vagytok, oldjátok meg anyós nélkül a dolgokat.

2018. szept. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 A kérdező kommentje:

Úgy éreztem a kezdetektől, hogy igazán csak az unokájuk iránt tudnak szeretetet mutatni. Ebbe kezd bezavarni a feltétel rendszer nekem. Szeretném, ha legalább a gyerek ott léte nem lenne “anyagiasítva”. Amúgy a lányom szeret ott lenni nagyon, állandóan emlegeti a nagyszülőket és sír, ha a környéken járunk, de nem hozzájuk megyünk. Ebből azt gondolom, hogy jól bánnak vele. Csak valahogy a saját gyerekeikkel nem tudnak igazán jól bánni.

Amúgy komolyan nem érdekel a pénze anyosnak, tudok neki felmentést adni, amit most nem írok ide, tényleg csak rossz tapasztalni, hogy mennyire epit körülötte élőktől várható (ingyenes) szolgáltatásokra. Még ez is hagyján, csak valahogy ez nem volt oke, hogy a gyerek fogadásáért cserébe feltételeket szabott (eddig ez nem volt).

Mindenkinek köszi.

2018. szept. 3. 20:23
 48/74 anonim ***** válasza:
30%

Istenem, "magadból indulsz ki" meg "b.a.sszál inkább"...

De komoly érvek!

A kérdezőnek kéne az anyósa pénze, de az nem adja.

Ennyi!

2018. szept. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
26%

"Szóval kedves válaszolók, ha nektek anyaként lenne 90 milliótok és a gyerekeinek külföldre kényszerülnének,"


Ezt nem tudja megoldani a mama.

Csak pár évre. Aztán majd 5-10 év múlva mennek külföldre dolgozni.

Amúgy aki akar, itthon is talál jól fizető munkát.

2018. szept. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
48%
De mot mi ezzel a baj? Te elvárod hogy anyós vigyázzon a gyerekre míg ti szórakoztok vagy intézed a dolgaid, ő meg elvárja hogy segítsetek neki. Tehát valamit valamiért.
2018. szept. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!