Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez normális vagy beteges?

Ez normális vagy beteges?

Figyelt kérdés
Sajnos nekünk még nincs gyermekünk, sajnos nehezen is lehet, próbálunk mindent megtenni ezügybe a férjemmel, de egyenlőre nem sikerült. A történet az, hogy anyósom a természeténél fogva imádja a gyerekeket, a környezetében akit csak lehet babusgat, becéz stb... Viszont ő jelenleg még dolgozik egy iskolai konyhán, és van egy kislány aki imádja anyósomat, anyósom detto a kislányt. Már akkora a barátság, hogy a kislány szülei is meghívják szülinapra, névnapra, mindenre, amit a kislány kiharcol. Ezt én és a férjem (és még sokan mások) gondoljuk, hogy ez túlzás és egy kicsit sajnos beteges, mert egy egyvadidegen gyerek nem az unoka, de még családtag sem.Mi is imádjuk a gyerekeket, de nem ilyen szinten. Ha lesz sajátunk, vele úgy fogunk foglalkozni, mint a szemünk fényével,nem úgy, mint egy vadidegen gyerekkel. Ti mit gondoltok erről? Vagy ti lennétek hasonló cipőben, hogy a gyereketek isteníti a konyhás nénit és tisztára úgy kell vele bánni, mintha a nagymama volna? Már majdnem, hogy az igazi mama ki van rekesztve?
2018. okt. 26. 10:03
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Képzeld van életünk. De én senkinek nem kívánom hogy amire az ember a legjobban vágyik nem adatik meg. Mennyi kudarc, elvetélés, ciszta és még sorolhatnám, hány ember, legyen az rokon, barát, ismerős mindnek megadatott hogy szülő lehessen, nekünk meg több, mint 10 éve nem ad a jó isten, pedig szeretetben nevelnénk és jó körülményeink vannak. Nem itthonon meresztjük a fenekünket és találunk ki ilyen dolgokat. Egy egyszerű kérdést tettem fel, amire köszönöm az előzőknek NORMÁLISAN VÁLASZOLTAK! Nem úgy, hogy még mi vagyunk a féltékeny, sz.r, szemetek, mert mertem kérdezni a véleményeteket.
2018. okt. 26. 11:03
 12/42 anonim ***** válasza:
91%

11: És? Nekünk is vannak ilyen gondjaink, nálunk sem jön össze a baba. De mégsem rugózunk ilyen dolgokon. Sőt, én még örülnék is, mert legalább kiéli magát és nem tőlünk várja, hogy mikor lesz már unoka.

És persze a kettő nem függ össze. Nem azért nem jön össze a baba, mert anyós szeret egy másik kislányt.

2018. okt. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, csak mégis rosszul esik. Nyilván mi fújjuk fel, rendbe van. De szerintem ha valamit nem tud az ember, ne támadjuk már le.
2018. okt. 26. 11:12
 14/42 anonim ***** válasza:
89%

Semmi beteges nincs ebben, ha a kislány szüleit ez nem zavarja, márpedig láthatóan nem zavarja, hisz meghívják Anyósodat.

Az viszont inkább beteges (és tényleg nem megbántani szeretnélek!!!), hogy Ti erre féltékenyek vagytok.

Sajnos irigykedtek és az egyelőre sikertelen baba-project miatt a saját bánatotokat vetítitek ki.

Valahol megértem, nagyon vágytok egy saját gyerekre, de ha netán sosem lehet (bízom benne, hogy nem így van!), akkor az nem jelenti azt, hogy a családotokban senki sem szerethet más kisgyereket sem.

Engedjétek el, nincs ezzel baj, ne generáljatok problémát abból, ami nem az.

Sok szerencsét, kitartást kívánok, remélem összejön a baba Nektek is!!! :)

2018. okt. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
88%
A saját boldogtalanságodat ne vetítsd ki másokra és ne hergeld magadat hamis érzésekkel. "rossz azt látni, hogy vadidegen gyerekeket ölelget és csókolgat" ne sajnáld anyósodtól, hogy ilyen módon éli ki a benne ösztönszerűen meglevő vágyait és érzéseit, sőt örülj vele és ne kergesd magad és másokat is depresszióba kártékony, önsors rontó gondolatokkal.
2018. okt. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
75%

Én inkább a gyerek részéről lehet sejtenék valamit, hogy nem teljesen okés, például a szülő-gyerek kötődést illetően, akár tudat alatt is, hogy nagymamája-korú konyhásnénikkel barátkozik, és őt harcolja ki, hogy menjen a születésnapjára. Úgy gondolom, egy nagymama-korban lévő nőtől, aki már szeretne unokát, de még nincs neki, teljesen világos, mit szeretne pótolni ezzel a kapcsolattal. Na de a kislány? Persze ezzel ti nem tudok és nem is szabad kezdenetek semmit, ez csak egy eszmefuttatás volt a részemről.

Egyébként édesanyám is egy általános iskolában dolgozott, és vele is előfordult, hogy nagyon kötődött hozzá egy-egy gyerek, és ahogy mesélt róluk, mindegyikük hányattatott sorsú, érzelmileg valamilyen szinten elhanyagolt gyerek volt.

2018. okt. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
86%
nem beteges, előfordul az ilyen. egyébként nem egy "vadidegen" gyereket szeret így az anyós, hanem egy kislányt, akit feltehetően ISMER. vagy aki nem rokon, az már rögtön idegen? egyébként, honnan tudod, hogy az igazi mama "majdnem" ki van rekesztve? honnan ismered a kislány családját és kapcsolatait, ha ő neked láthatóan vadidegen? szerintem ne foglalkozz ezekkel, teljesen fölösleges stresszelni rajta, nem a te életed.
2018. okt. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
87%

Rossz látni, hogy egy idegen gyereket szeret? Ne haragudj, nekem ezt rossz volt olvasni.


Igazán sajnálom, hogy nektek nem jön össze a gyerek, de nem szabhatjátok meg neki, hogy kit szeressen. Ha hiszed, ha nem, nemcsak családtagot lehet szeretni.


Nekem van egy nyugdíjas barátnőm, nincs unokája, alighanem már nem is lesz. És a szomszéd kislányt bizony unokájaként szereti. Képzeld, még a születésnapi tortáját is ő süti. Sokszor ő hozza el a gyereket az iskolából, és nála van estig, ameddig a szülők dolgoznak. Nem pénzért teszi. Olyankor együtt sütnek-főznek, játszanak, elmennek sétálni.


Először úgy gondoltam, kihasználják, de aztán láttam, hogy a gyerek is ragaszkodik a barátnőmhöz, és ő is boldog.


És mielött megkérdezed, igen, van saját nagyanyja a kislánynak, kettő is, csak az egyik még dolgozik, és intenzív társadalmi életet él, nincs ideje, a másik beteges, és nincs türelme a kislányhoz.


A szülők? Hát ők örülnek, hogy van egy harmadik "nagyanya" is, akinek tényleg fontos a gyerek, és akire bármikor lehet számítani.


A barátnőm gyerekei meg annak örülnek, hogy nem őket cseszteti az unokáért.


Őszintén? sosem éreztem, hogy ebben volna bármi beteges.

2018. okt. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
10%

Hugom az egyik tanárnőjéhez kötődött nagyon amiből az lett hogy az iskola behivta anyumékat.

Szerintem akárki akármit mond egy vad idegen emberhez kötődik a kislány...nem normális helyzet.

2018. okt. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
71%

Nem beteges. Ha lenne gyereketek, és akkor csinálná ezt, az unokájával meg nem foglalkozna, akkor lenne beteges.

Nektek szerintem az esik rosszul, hogy nincs még babátok. De ezt ne vetítsétek ki a kislányra.

Azt meg nem kell már most észrevenni, hogy mibe akar majd beleszólni. Csak abba tud majd, amibe hagyjátok.

Engedd el ezt, mert ez nem igazi probléma. És sok sikert a babához!

2018. okt. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!