Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez normális vagy beteges?

Ez normális vagy beteges?

Figyelt kérdés
Sajnos nekünk még nincs gyermekünk, sajnos nehezen is lehet, próbálunk mindent megtenni ezügybe a férjemmel, de egyenlőre nem sikerült. A történet az, hogy anyósom a természeténél fogva imádja a gyerekeket, a környezetében akit csak lehet babusgat, becéz stb... Viszont ő jelenleg még dolgozik egy iskolai konyhán, és van egy kislány aki imádja anyósomat, anyósom detto a kislányt. Már akkora a barátság, hogy a kislány szülei is meghívják szülinapra, névnapra, mindenre, amit a kislány kiharcol. Ezt én és a férjem (és még sokan mások) gondoljuk, hogy ez túlzás és egy kicsit sajnos beteges, mert egy egyvadidegen gyerek nem az unoka, de még családtag sem.Mi is imádjuk a gyerekeket, de nem ilyen szinten. Ha lesz sajátunk, vele úgy fogunk foglalkozni, mint a szemünk fényével,nem úgy, mint egy vadidegen gyerekkel. Ti mit gondoltok erről? Vagy ti lennétek hasonló cipőben, hogy a gyereketek isteníti a konyhás nénit és tisztára úgy kell vele bánni, mintha a nagymama volna? Már majdnem, hogy az igazi mama ki van rekesztve?
2018. okt. 26. 10:03
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem beteges, sőt, én úgy gondolom, hogy anyósod egy jó ember, aki egy kvázi "idegen" gyereket is képes ennyire szeretni. Anyukám is iskolában dolgozik és ő is imádja a gyerekeket, a gyerekek is anyukámat, versenyeznek, hogy ki fogja a kezét a sorban, és szoktak sírni, ha beteg és nem dolgozik épp. Az utcában a szegény gyerekeket eteti rendszeresen, meg bevásárol nekik ezt-azt, és emellett ugyanúgy felnevelt tisztességben, szeretetben a testvéremet és engem. Több ilyen ember kéne, mert jobb lenne valamivel a világ.

Én is azt látom, hogy a saját fájdalmadat vetíted ki, pedig ettől semmi nem lesz jobb. Ne akarj beleszólni más életébe, anyósod felnőtt ember, ahogy a kislány szülei is, majd ők eldöntik, hogy barátkoznak vagy hogy járnak össze. Nektek ettől nem lesz jobb sem rosszabb.

2018. okt. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
80%

Úgy látom, hogy valóban van a családotokban olyan aki "beteges" és még féltékeny is egy ártatlan kisgyerekre!

Vajon ki lehet az, ha nem az anyós??

2018. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
69%

Nők általában a "szülés mellékhatásaként" szoktak kivetkőzni a normális énjükből.

Te enélkül is ebben szenvedsz.

2018. okt. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nincs ezzel semmi gond, ő az átlagnál jobban szereti a gyermekeket. Az én fiam fiatal bölcsődei gondozónője pl. odajött hozzánk, miután elbúcsúztunk, mert óvodába kellett menni 3 évesen, s azt kérte, hogy tartsuk a kapcsolatot, mert annyira megkedvelte a fiam. Az más kérdés, hogy sajnos ez nem jött össze túl sűrűn, de többször bementünk a bölcsibe meglátogatni azt a kedves, jószívű lányt, akinek köszönhetem, hogy a fiam nagy nehezen beszokott a bölcsibe.

Az óvodában pedig az egyik dadusnéni kedvelte meg, egyszer az is kicsúszott a száján, hogy bár ilyen unokája lenne. Ha ő kérné, hogy olykor találkozzunk, mert jövőre iskola és szeretné még látni a fiam, hogyan cseperedik, stb, én simán benne lennék.

Ne irigykedjetek, hidd el, ha lesz saját unokája, őt is imádni fogja majd, ebben biztos lehetsz. Most szerintem még unoka hiányában próbálja a hatalmas gyermekszeretetét máshol kiélni.

2018. okt. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
62%

És nektek mi a feanc közötök van ehhez?


Nincs jobb dolgotok, mint más MAGÁNÜGYÉBE beleütni az orrotokat?

2018. okt. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
83%

Nem mondom, hogy nem lehet némi "kompenzáció" az anyós viselkedése mögött. (Szeretne már unokát, még nincs, kötődik egy kislányhoz) Viszont amíg ez a gyereknek és a gyerek szüleinek is jó addig ez.miért baj?


A ti helyzeteteket ez semmiben nem befolyásolja innentől kezdve szerinten nem "jogos" az igényed, hogy szét akarod őket szedni. (Ha jobban brlegondolsz te is belátod hogy nekzek semmivel nem lenne jobb ha az anyós nem barátkozik azzal a lánnyal)


Nyilván szomorú amin keresztülmentek és nehéz viszont nem engedheted, hogy annyira beszűküljenek a gondolataid, hogy már egy ilyen dologra is mint pár netes komment ilyen hevesen reagálsz. (Lásd a válaszod) Sok sikert!

2018. okt. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Mi nem akarjuk őket szétszedni.Kérdést tettem fel! És még mindig azon vagyok kiakadva, ahogy pár kommentelő beszél, illetve reagál ismeretlenül is. Én ezen húztam fel magam. De mindegy. Ha szépen nem tudtok véleményt alkotni, inkább tards meg magadnak.
2018. okt. 26. 13:18
 28/42 anonim ***** válasza:
89%
Mindenki normálisan válaszolt. Az már más kérdés, hogy nem erre számítottál, hanem arra, hogy majd mindenki savazza az anyóst. Ezen az oldalon senki nem ismer senkit, vagyis nem tudja a másikról, hogy ismeri. De ettől függetlenül mindenkinek van joga válaszolni,így senki szemére nem vethető, hogy "mit szólsz bele! nem is ismersz, nem látsz bele a helyzetünkbe". Ha ez zavar, akkor beszéld ki az ismerősökkel szegényt.
2018. okt. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
8%
Biztos h idegen az kislány? Ezen kéne elgondolkodni..
2018. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó te beteg vagy. Te mindenhova odaxarod hogy a nőnek mellékágról vannak gyerekei, meg hogy nem az az apa, aki? A saját családodból indulsz ki vagy mi az elmebaj tárgya?



Kérdező, szerintem itt veled van a baj. Érthető hogy rossz neked, amiért nem jön a baba, de most komolyan erről mások tehetnek?

Mit szeretnél, anyós ne építsen emberi kapcsolatokat amíg te nem leszel terhes? Mert ez is annak fogható fel, ez a kislány nagyon szereti őt, és viszont. Nem normális dolog, hogy te erre vagy féltékeny. Nem körülötted forog a Föld szóval tessék szépen elfogadni. Ha nem akar jönni a baba, akkor sajnos nem fog, akkor sem ha anyós nem babusgatja azt a kislányt többet. Tudom gonoszul hangzik, de ez van.

2018. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!