Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez normális vagy beteges?

Ez normális vagy beteges?

Figyelt kérdés
Sajnos nekünk még nincs gyermekünk, sajnos nehezen is lehet, próbálunk mindent megtenni ezügybe a férjemmel, de egyenlőre nem sikerült. A történet az, hogy anyósom a természeténél fogva imádja a gyerekeket, a környezetében akit csak lehet babusgat, becéz stb... Viszont ő jelenleg még dolgozik egy iskolai konyhán, és van egy kislány aki imádja anyósomat, anyósom detto a kislányt. Már akkora a barátság, hogy a kislány szülei is meghívják szülinapra, névnapra, mindenre, amit a kislány kiharcol. Ezt én és a férjem (és még sokan mások) gondoljuk, hogy ez túlzás és egy kicsit sajnos beteges, mert egy egyvadidegen gyerek nem az unoka, de még családtag sem.Mi is imádjuk a gyerekeket, de nem ilyen szinten. Ha lesz sajátunk, vele úgy fogunk foglalkozni, mint a szemünk fényével,nem úgy, mint egy vadidegen gyerekkel. Ti mit gondoltok erről? Vagy ti lennétek hasonló cipőben, hogy a gyereketek isteníti a konyhás nénit és tisztára úgy kell vele bánni, mintha a nagymama volna? Már majdnem, hogy az igazi mama ki van rekesztve?
2018. okt. 26. 10:03
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, szerintem téged agyon hormonoztak. Magadtól nem lehetsz ennyire sárkány. A reagálásod, háááát.....
2018. okt. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nézzetek kicsit magatokba. De tényleg. Most mondok egy példát, csúnya lesz ne haragudj èrte. Ha a egyikőtök anyukája meghalna, akkor a másikat nem köszöntenètek fel anyák napján? Nem látogatnátok? Olyan alapon,hogy a másik már nem köszöntheti fel az anyukáját? Mi köze a két dolgoznak egymáshoz? Ha elvárná anyós, hogy gyereketekkènt kezeljètek, akkor azt hiszem értenèm a reakció tényleg. Ráadásul később "lebuktattad" magad ,hogy színtiszta féltékenysègről van szó és keserűségről. Ezért sem hibáztatlak mert elhiszem,hogy vágytok ti is egy gyerekre de tènyleg nézzetek már magatokba. Mellesleg normális válaszok érkeztek.
2018. okt. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
86%
A válaszadók többsége már leírta , hogy itt neked kellene változtatnod a hozzáállásodon. Lehet ha nem.lennél ennyire negatív ember, még a baba is össze jönne. Nem egy olyan esetet hallani, hogy amikor nem stresszel az a nő, akkor lesz baba...
2018. okt. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
91%

"És még mindig azon vagyok kiakadva, ahogy pár kommentelő beszél, illetve reagál ismeretlenül is. Én ezen húztam fel magam."


Tehát az a bajod, hogy az ismeretleneknek feltett kérdésedre, ismeretlenek válaszolnak.

Tényleg beteg vagy!

2018. okt. 27. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, régen voltak olyan hirdetések a nők lapjában, hogy családok pótnagymamát kerestek. Nyilván ott már nem volt igazi. Én nem látok ebben betegeset.

Hozzátenném: túl vagyok negyvenen, és nem szültem. A mondatot nem fejezném be.

2018. okt. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
64%

Pótunoka nem lehet-e? Hát nevezhető annak is.. vagy nagyon szoros barátság..

Nekem ugymond pótanyám lett szülés után.. ő volt a szülésznőm, anyámmal terhességem alatt mégjobban összevesztünk mint előtte bármikor.. nemsokkal később már nem is tartottam vele a kapcsolatot, a pótanyámnak meg úgy hozta a sors hogy nem lehetett unokája” vagyis volt neki csak a menye nem engedte hogy ugymond unokázzon” engem ő tanított meg főni is meg ugy egy rakás dologra.. gyerekkel kapcsolatban szintén rengeteget tanultam tőle, bármikor rá merem hagyni a gyereket, segít mindenbe,mi is nekik.

2018. okt. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
75%

Nagymamaként szólnék hozzá, kedves Kérdező!

Nekem van 3 unokám, mindegyiket imádom, egy szóra odaadnám bármelyiknek a vesémet, nem csak egyet, akár mindkettőt.

Ha csak rájuk gondolok elönt a szeretet és könny szökik a szemembe.

Bár minden gyerekkel megtalálom a hangot, minden gyerek - ismerős és ismeretlen - bizalommal, majd szeretettel fordul felém és én viszontszeretem őket, kedveskedem nekik, elbeszélgetek velük, ingyen vigyázok rájuk ha kell, de az unokáimmal össze sem lehet hasonlítani az érzést.

Az unokáim a húsom, a vérem, ők adnak értelmet az öregkori életemnek.

Ne legyenek rossz érzéseid, hadd szeresse az anyósod azt a kislányt, legalább látod, hogy a tiédet milyen nagyon, ezerszeresen fogja majd szeretni!

És tényleg ne görcsölj rá a babára, mihelyt elengeded ezt a stresszt, meg is fog jönni egykettőre! Sokaknál segített az örökbefogadás is. Mihelyt jött kisgyerek a családba és a szülők lenyugodtak, megjött a vér szerinti baba is.

2018. okt. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
69%
A volt szomszédasszonyom úgy szerette a lányomat,hogy akár hová utazott,mindig hozott neki is valamit úgy mint a saját unokáinak!Az én lányom meg Marimamának hívta és viszont szerette!Sokszor ment vele a kertbe vagy csak az udvaron játszottak, beszélgettek,nevetgéltek,megölelgették egymást.Semmi rossz nincs ebben!Szülinapra ugyan nem hívtuk de már bánom mert simán belefért volna!
2018. okt. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Szerintem totál beteges ilyen mélységű ajnározás, főleg, hogy a gyerek saját nagymamája kirekesztődik.

Valamit kompenzálnak mindketten.

A gyerek a családjától nem kap meg elég érzelmet.

Anyóst após kufircolja rendesen? Tuti nem.

2018. nov. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
79%

Most az egyik válaszról eszembe jutott egy saját történet. Nagymamámnak volt egy barátnője, anyámra és a bátyjára rengeteget vigyázott, amíg gyerekek voltak. Volt idő, mikor többet voltak ott, mint otthon.

Én kisgyerekként ezt a nénit úgy ismertem meg, mint "Kati mamát". És nekem teljesen természetes volt kisgyerek fejjel, hogy két nagymamám van, mondhatni. Sosem voltam emiatt lelki válságban, mindig pontosan tudtam, hogy ő nekem nem rokonom igazából, de nem ez volt a lényeg, már gyerekfejjel sem. És persze ettől picit sem szerettem kevésbé a nagymamámat.

Kati mama már rég elment, és azóta az én nagymamám is. De Kati mama (azóta már szintén nyugdíjhoz közelítő) lánya a mai napig felhív néha, anyámat is, hogy mi újság velünk. Ahogy egy valódi rokonnal tenné, akit messzire sodort az élet.


Ez a követendő példa, kérdező, nem ez a hiszti, amit te levágsz.

2018. nov. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!