Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan vegyem rá anyósomat,...

Hogyan vegyem rá anyósomat, hogy költözzön el?

Figyelt kérdés

Röviden a lényeg: két fia volt, a kisebbik elhunyt tavaly nyáron rákban, a nagyobbiknak vagyok a menyasszonya. A kisebbik fia hátrahagyott 3 pici gyereket meg egy ritka sötét, pénzéhes, patológiás nárcizmusban szenvedő feleséget, aki a temetés után 3 hónappal behapsizott. Anyósomat rávette, hogy költözzön oda, segítsen neki. Felélte anyósom pénz és élelmiszertartalékjait, majd karácsonykor (!) kiadta az útját. Párommal mentünk menteni, sajnos itt ragadt a kis szobában.. Másfél szobás házban élünk ketten, gyermeket szeretnénk.

Nekem herótom van attól, hogy 0-24-ben itthon héderel. Rokkant nyugdíjas.

Elkezdtünk már beszélgetni, hogy elkéne menni dolgozni, de elég ügyes kifogásokat talál.

Nos a mai nap azzal kezdem a dolgot, hogy kikapcsolom az internetet, mielőtt dolgozni indulok.

Viselkedésemmel éreztetem vele, hogy nem kívánatos személy itt..

A szép szón kívül milyen egyéb alternatívák vannak még? Volt-e valaki hasonló cipőben?

(jogi tisztázás: a ház fele a páromé, a másik fele az enyém, anyósomnak ebbe kanala nincs, ha felveszi a nyúlcipőt, akkor csak egy mosógépet kell vennem, a régi tönkrement, az övét használjuk ideiglenesen).



2019. máj. 20. 07:15
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Párom tudja, és egyetért velem.


Fullosan berendezett ház gyermekkel nekünk elég. Fullosan berendezett ház 3 felnőtt 1 gyerek plussz egy házra való petyerka: nem elég.. :(

Egy biztos: rehab meló van, jól fizet a környékben, megérdeklődtem.

Nem fog elesni a rokkant nyugdíjtól.


A fuvarozó számát beszereztem már. Kifizetem, az összes költséggel együtt, csak végre had lélegezzünk fel.

2019. máj. 20. 07:57
 12/70 anonim ***** válasza:
38%

Most akkor dolgozni akarod elküldeni, vagy kipaterolni? Mert akkor azt kell neki megmondani..mellesleg szerintem szánalmas és gyerekes, hogy kikapcsolod az internetet, de azt mondod, hogy nem akarod kiutálni..dehogynem..

írtad, hogy a sógornődék kicsesztek vele. Ennek fél éve sincs, konkrétan pénze és tartalékai nem voltak, amikor ti befogadtátok, az írásod szerint. El kéne mennie dolgozni azt írod, oké rendben, de tudod milyen nehéz munkát találnia annak, aki rokkant nyugdíjas?! Amúgy milyen kifogásokat talál ki?

Nem jutott eszedbe az, hogy esetleg lelki problémái vannak és azért héderel otthon 0-24ben? Még egy éve sem halt meg a gyereke, nemrég még ki is rakták, pedig ő csak segíteni akart. Mert ha így van akkor először valamennyire helyre kéne rakni a lelki egészségét.

Gondolom besegít azért az otthoni teendőkbe, ha nem így lenne, írtad volna. Gyereket akartok, azt mondod, tök jó, de még terhes sem vagy, de már ezen pattogsz..nekem nem úgy tűnik, amúgy ebből, hogy bármi rosszat csinálna..de azt hiszem, én a helyében inkább menekülnék, tőled..és lehet nyugodtan lepontozni, de egy érzéketlen, hisztis asszonykának tűnsz a leírtakból ítélve..

2019. máj. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
75%

Na de ha a kedves mamának is van hitele, akkor hogyan volt pénz tartaléka, amit felélt a sógornőd?

Sértődés nélküli megoldás nincs.

Ha visszamegy a sajátjába, nem lesz neki pénze se gyógyszerre, se ételre.

A sógornőd mivel kirakta, biztos nem fogadja vissza.

Te is ki akarod rakni, mert útban van.

Lehet, hogy egy olyan opciót kellene keresni, hogy a saját házát eladni vagy elcserélni egy kisebbért, aminek képes a rezsijét egyedül is fizetni.

Bár én csak azt nem értem, hogy miért áll üresen az anyós háza hónapok óta... Simán kiadhatta volna albérletbe amíg ő másnál dekkol.

2019. máj. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
57%
Nem igazan értelek. Ha a párod egyetért veled, akkor csak le kell ültetni az anyját és elmomdani: Anyuka, jövő hét hétfőig maradhat, utána el kell költöznie. Ha nem sikerül, akkor kitesszük a cuccait, a zárat meg lecseréljük.
2019. máj. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
43%

Nem irigylem szegény asszonyt. Tavaly meghalt a fia, aki talán még 30 sem volt, a másik fiának meg a menyeinek útban van...

A kivert kutyát is többre becsülik, mint őt.

2019. máj. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
80%

15!


Azért az nem kirívó eset, hogy valaki nem akar az anyósával, vagy a szüleivel együtt élni. Pláne, ha kicsi a lakás.

Az én anyósom is velünk él, mondjuk nálunk van hely, egy teljes szint az övé. Igaz, ő nyolcvan éves, nem 48 és nincs vele semmi baj, kimondottan aranyos kis asszony, mégis zavaró, hogy állandóan itthon van, soha nem vagyunk egyedül

2019. máj. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
85%

15# nagyon nehéz lehet neki, de a másik fia gyereket szeretne és gyakorlatilag útban van, nem tudják élni a normális, megszokott életüket.

Én leülnék a mamàval és megkérdezném, hogy mik a tervei? 48 éves. Mostmar örökre nálatok fog élni?

Költözzön vissza a régi helyre és segìtetek neki munkát találni + esetleg pénzzel is az első hónapokban. Nyugodtan mondd meg, hogy gyereket szeretnétek és a szobàja lenne a gyerekszoba. Útban van, ez van. Ő volt a hülye, amiért a menye miatt hitelbe verte magát

2019. máj. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
69%
Èn kész tények elé ákkitanám, persze a pároddal az oldaladon. KB igy: Mamma, szombaton segitünk neked hazaköltötzni :)
2019. máj. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
85%
Egyet nem értek: a háza a hitellel így is megvan, azt most is törleszti. Akkor miért van előrébb azzal, hogy a ház üresen áll?
2019. máj. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
85%
Kommunikáció, ennyi az egész. Intelligens emberek ezt meg tudják általában oldani. Csak úgy éreztetni valakivel, hogy felesleges vagy nem kívánt személy, mérhetetlenül bunkó dolog.
2019. máj. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!