Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan vegyem rá anyósomat,...

Hogyan vegyem rá anyósomat, hogy költözzön el?

Figyelt kérdés

Röviden a lényeg: két fia volt, a kisebbik elhunyt tavaly nyáron rákban, a nagyobbiknak vagyok a menyasszonya. A kisebbik fia hátrahagyott 3 pici gyereket meg egy ritka sötét, pénzéhes, patológiás nárcizmusban szenvedő feleséget, aki a temetés után 3 hónappal behapsizott. Anyósomat rávette, hogy költözzön oda, segítsen neki. Felélte anyósom pénz és élelmiszertartalékjait, majd karácsonykor (!) kiadta az útját. Párommal mentünk menteni, sajnos itt ragadt a kis szobában.. Másfél szobás házban élünk ketten, gyermeket szeretnénk.

Nekem herótom van attól, hogy 0-24-ben itthon héderel. Rokkant nyugdíjas.

Elkezdtünk már beszélgetni, hogy elkéne menni dolgozni, de elég ügyes kifogásokat talál.

Nos a mai nap azzal kezdem a dolgot, hogy kikapcsolom az internetet, mielőtt dolgozni indulok.

Viselkedésemmel éreztetem vele, hogy nem kívánatos személy itt..

A szép szón kívül milyen egyéb alternatívák vannak még? Volt-e valaki hasonló cipőben?

(jogi tisztázás: a ház fele a páromé, a másik fele az enyém, anyósomnak ebbe kanala nincs, ha felveszi a nyúlcipőt, akkor csak egy mosógépet kell vennem, a régi tönkrement, az övét használjuk ideiglenesen).



2019. máj. 20. 07:15
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
86%
Én megértelek kérdező. Költözzön ahová akar. Ő is lesza.rt titeket, benneteket se érdekeljen, hogy mi lesz vele. Felnőtt ember, oldja meg az életét. Lehet felháborodni a gyk-s tagoknak. Próbálják ki azt amit te, majd rájönnek.
2019. máj. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
78%
Én is megértelek. Segítettetek, ideiglenesen befogadtátok, rendben. 48 éves nő, ha nem veszi észre, hogy zavarja a fiatalokat( mért ne zavarná?), az ilyen egy önző dög.
2019. máj. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
81%
ennek fényében én is kiraknám. amint szerzett munkát, van 2 hete, ha addig nem költözik el, akkor megy az utcára
2019. máj. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 A kérdező kommentje:

A párom nem balf.sz... :) Jobb, ha én kezelem a dolgot, mert ő elintézné egy "Takarodj"-jal, nincs türelme, amit teljesen megértek, nekem sem lenne azok után, ami kettejük között lezajlott. Én kicsit finomabban kommunikálom ezt le. Ma elment munkát intézni. :) Nem volt net a házban 1 napig, láss csodát, szerda reggel felkerekedett melót nézni.


Mindennél jobban szorítok, hogy összejöjjön neki. (szívemből).


Időpontot nem akarok még kiszabni, amíg nincs munkaszerződés a kezében. Ahogy lesz, adok időt, a keresetétől függően. ... Magam ellensége nem vagyok.


Istenem de jó ma reggel egyedül lenni itthon hosszú idő után... :)

2019. máj. 22. 07:41
 45/70 A kérdező kommentje:

Ígértem, hogy ha lesz megoldás, akkor jelzem nektek is. Sokadik apró hülyeség után felbuzdulva hétfőn reggel megkértem a költöztető autót, tegnap este pedig közöltük vele, hogy 7.-én megy. Nagyon kemény menet volt, egymásból merítettünk erőt párommal. Relatív normális beszélgetésre számítottam, ehelyett valami mást tapasztaltam, amit eddig nem.


Első neki futás után faképnél hagyott és bejött a házba (az udvaron egy cigi mellett kezdtük el mondani neki, hogy gondok vannak, kéne beszélni...).

Esélyünk nem volt végig mondani...


Második neki futással bementünk utána a kis szobába.


Harmadik neki futás újra udvar, cigi, akkor elkezdett öngyilkossággal fenyegetőzni.


Szóval sikerült nehezen megértetni vele, hogy innen bizony megy, csak sajnos szörnyű mártírkodásba kezdett. Gáz 2 hét vár itthon ránk 7.-ig. Előbb nem tudom megoldani a költöztetést, akkor kapunk fizut mind a ketten...

2019. máj. 28. 06:56
 46/70 anonim ***** válasza:
90%
#45 legjobbakat kívánom, remélem jól jöttök ki az egészből :)
2019. máj. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
89%
Kitartást! Remélem sikerül egy kölcsönösen megfelelő megoldást találni.
2019. máj. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
89%

#45 hajrá!

Tartsatok ki, ne tálncoljatok vissza innen már nem sok a szabadság

2019. máj. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
86%
Eddig jól csináljátok, meséld el majd a többit is!
2019. máj. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
4%
Hahó, arra miért nem válaszolsz, hogy mi az, hogy gyereket akartok, amikor az őszi kérdésedben hat hetes terhes voltál??? Lassan szülsz, édesem...
2019. máj. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!