Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan vegyem rá anyósomat,...

Hogyan vegyem rá anyósomat, hogy költözzön el?

Figyelt kérdés

Röviden a lényeg: két fia volt, a kisebbik elhunyt tavaly nyáron rákban, a nagyobbiknak vagyok a menyasszonya. A kisebbik fia hátrahagyott 3 pici gyereket meg egy ritka sötét, pénzéhes, patológiás nárcizmusban szenvedő feleséget, aki a temetés után 3 hónappal behapsizott. Anyósomat rávette, hogy költözzön oda, segítsen neki. Felélte anyósom pénz és élelmiszertartalékjait, majd karácsonykor (!) kiadta az útját. Párommal mentünk menteni, sajnos itt ragadt a kis szobában.. Másfél szobás házban élünk ketten, gyermeket szeretnénk.

Nekem herótom van attól, hogy 0-24-ben itthon héderel. Rokkant nyugdíjas.

Elkezdtünk már beszélgetni, hogy elkéne menni dolgozni, de elég ügyes kifogásokat talál.

Nos a mai nap azzal kezdem a dolgot, hogy kikapcsolom az internetet, mielőtt dolgozni indulok.

Viselkedésemmel éreztetem vele, hogy nem kívánatos személy itt..

A szép szón kívül milyen egyéb alternatívák vannak még? Volt-e valaki hasonló cipőben?

(jogi tisztázás: a ház fele a páromé, a másik fele az enyém, anyósomnak ebbe kanala nincs, ha felveszi a nyúlcipőt, akkor csak egy mosógépet kell vennem, a régi tönkrement, az övét használjuk ideiglenesen).



2019. máj. 20. 07:15
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
64%

Először pároddal beszéld meg, hogy nincs saját életetek,beszélni kéne a mamával.

Majd szóljatok neki, hogy szeretnétek vele beszélni.

Üljetek le vele, és komolyan, szépen mondjátok el,találni kéne megoldást az ő lakhatására, mert kicsi a lakásotok és gyereket szeretnétek,meg amúgy sem jó ez az együtt élés, mert fiatalok vagytok, és magatok szeretnétek lenni.

Ő reagálni fog, abból kiindulva lehet kitalálni a továbbiakat.

Amúgy meg ezt magatoknak csináltátok amikor oda költöztettétek.Ő azt hitte, nektek így jó lesz ha ő ott lakik.Meg lehet lelkileg sincs rendben és nem veszi észre hogy útban van.

Kicsit gondolj bele a helyzetébe: meghalt a fia,a menye kirakta, most a másik menye is ki akarja rakni,nincs egy személy se a családban akire számíthatna, aki szeretné.Ráadásul beteg,idősödő,nincs pénze,lakása.

Igaz is, míg a másik menyéhez nem költözött, addig hol élt?És miből?

2019. máj. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
89%
Aki 48 évesen a net előtt punnyad tuti nem állna be babázni
2019. máj. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
69%

Hát a pofám leszakad. 5 évvel vagyok idősebb az anyósodnál, és eszembe nem jutna a gyerekem nyakára batyuzni. Most állok munkahely váltás előtt, új területet próbálok ki, kell hozzá egy speciális tanfolyam is (a meglevő végzettségeim mellett), úgyhogy tanulok, dolgozom, élem az életet, és nem érzem magam messze ennyi idősnek.

Anyós pajtit ébresszétek fel az álmából, mert örökké rajtatok ragad.

Teljesen jogos az igényed, hogy kettesben akarsz élni a pároddal, aki nem érti meg itt a fórumon, az lakjon az anyósával nyugodtan.

Egyet nem értek: Még a sódornődék előtt hogy lakott a saját házában anyósod? Tehát akkor is elment nyilván a rokkantnyugdíja a hitelre. Akkor miből tartotta fent a házát?

2019. máj. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
75%
12# örömtàncot ne jàrjon a kèrdezö, hogy egy màsfèl szobàs lakàsban anyone ott èl a nyakukon. Anyóst is sajnàlom valahol, de azèrt ez îgy nem mehet tovàbb...
2019. máj. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
67%
20# költözzön anyós a nyakadra ès majd utàna beszèlgessünk...
2019. máj. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
63%
22# nagyon okos vagy... Ha a te logikàd mentèn haladunk, akkor mègcsak nem is az anyósa, mi a bànatèrt viselje el? Szànalmas idiota vagy... Talàn próbàld ki, meglàtjuk ha nàlad lakik anyós akkor is ekkora lesz e a pofàd...
2019. máj. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
74%
Kèrdezô, azzal, hogy itt èrdeklôdsz, nem leszel semmivel sem elôrèbb. Kapsz hideget, meleget, de Semmi nem fog megoldódni. Javîts ki ha tèvedek, de a puhapcs pàrod csak ül ès tûr, a sült galambot vàrva, mègis csak az anyàm felkiàltàssal... Ha nem îgy lenne, akkor nem is lenne mirôl beszèlni. Valahol megèrtem, ez nehèz de ha a fèrjem àltal ilyen helyzetbe kerülnènk ès nem oldanà meg, akkor biz isten beadnàm a vàlókeresetet.
2019. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
7%
Gyereket szeretnél??? De hát terhes vagy, kérdezgetsz a gyerekvállalás kategóriában...
2019. máj. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
0%
Mama mikor elmegy sétálni, levegőzni, cucca ki az ajtó elé, zárat lecserélni, és ennyi.
2019. máj. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Tegnap lekapcsoltam a netet, párom mondta, hogy telefont nyomkorászott a nappaliban, amikor haza ért... kb. semmit nem csináltam ezzel..


Este elkezdtük a beszélgetést, de sajnos nem jutottunk messzire. Amikor mondtam neki, hogy kihúztuk a sz....ból, de ideje tovább állni, keressen munkát, hogy fenn tudja tartani magát, mert ez így nem élet, hogy reggeltől estig a kis szobában filmezik netről, és csak fekszik egész nap, se előre, se hátra, akkor nem tetszett neki a lányzó fekvése, azóta nem szól hozzám. Megsértődött..


Ma nem kapcsolom le a netet, megígérte, hogy elmegy, megnéz egy rehabos munkát. Rokkant nyugdíjasokat foglalkoztató cég, magvacskákat csomagolnak.


Nagyon nagyon szeretnénk visszakapni az életünket. Párom kevésbé vehemens természetű, mint én. Határidő adásig még nem jutottunk el. Nem akar kommunikálni, mindent megtesz, hogy ne tudjam neki elmondani.


Nem vagyok szemét... abszolút nem! Mi nem kaptunk lóf..sz segítséget az elmúlt 9 évben. Mindig, minden pénz, nagyon sok pénz, milliós tételek oda mentek a sógornőmhöz, aki csak szült, és csak szült... Ebből kifolyólag nem érzem kötelességemnek, hogy ő utána kelljen megint takarítani a dolgokat. Amink van, azt mindent önerőből értünk el, egy forint, annyi pénzt nem kértünk, és ajándékba se kaptunk a céljaink eléréséért. Cserébe tartsam el, viseljem el a brutális pink mániáját (nagyon durva..! nincs egy olyan cucca, ami ne lenne ez a rikító pink színű) anyósomnak.. Mondjuk a házból már elpateráltam ezeket a rikító színű dolgokat már.


Tehát: szögelt fejű, nem lehet vele értelmesen kommunikálni, ha épp olyanja van, eltartjuk, rohadt sok cucca van, amit tárolgatok, és még akar ide hozni mééég cuccot, a napi besegítés kimerül egy mosogatásban, ééééééés ennyi.


Nyilván más is agyalna, hogy hogyan szabaduljon meg tőle.


És nem, nem óhajtok a mamával együtt élni a továbbiakban. Aki szerint szemét vagyok, az járja ki ezt az utat. A saját fiát kirakta 9 éve decemberben a lakásból. Akkor mentünk a szüleimhez segítségért, ideiglenesen ott voltunk 2 hétig, amíg találtunk albérletet. 3 hónapig fel se hívta, hogy hol lakik a párom. Sejtette, hogy velem...


Merítettem ötletet és hogyan továbbot a válaszaitokból, köszönöm!


Sógornőm azért rakta ki, mert útban volt az új hapsinak, amin azért elég rendesen ledobtuk a láncot, hogy 8 év házasság után 6 hónappal már költözködik oda az új kanyi, mint kiderült a temetés után 3 hónappal már együtt voltak....


Nálunk nem maradhat, mert alapvetően babát szeretnénk, kell a hely. Túl vagyok egy missed ab-on, nem akarok ugyanabba a hibába esni megint. Fel kell készülnöm testileg, lelkileg, és ez nem lesz sikeres terhesség, ha idegesíti az agyamat, hogy ha haza jövök szülni, akkor párom keresetéből hogyan tartsunk el még egy felnőtt embert, aki mellesleg aktív korú, és mehet dolgozni a rokkant nyugdíj mellett. Na nee.. legyünk reálisak.

Mellesleg: ha állandóan itthon eszi a fene, az a gyerek max a szent lélektől fog megfoganni.....


Szóval: Ha jutok valamire, hogy mi lesz a jó recept a problémára, akkor megírom!

2019. máj. 21. 07:12
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!