Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan vegyem rá anyósomat,...

Hogyan vegyem rá anyósomat, hogy költözzön el?

Figyelt kérdés

Röviden a lényeg: két fia volt, a kisebbik elhunyt tavaly nyáron rákban, a nagyobbiknak vagyok a menyasszonya. A kisebbik fia hátrahagyott 3 pici gyereket meg egy ritka sötét, pénzéhes, patológiás nárcizmusban szenvedő feleséget, aki a temetés után 3 hónappal behapsizott. Anyósomat rávette, hogy költözzön oda, segítsen neki. Felélte anyósom pénz és élelmiszertartalékjait, majd karácsonykor (!) kiadta az útját. Párommal mentünk menteni, sajnos itt ragadt a kis szobában.. Másfél szobás házban élünk ketten, gyermeket szeretnénk.

Nekem herótom van attól, hogy 0-24-ben itthon héderel. Rokkant nyugdíjas.

Elkezdtünk már beszélgetni, hogy elkéne menni dolgozni, de elég ügyes kifogásokat talál.

Nos a mai nap azzal kezdem a dolgot, hogy kikapcsolom az internetet, mielőtt dolgozni indulok.

Viselkedésemmel éreztetem vele, hogy nem kívánatos személy itt..

A szép szón kívül milyen egyéb alternatívák vannak még? Volt-e valaki hasonló cipőben?

(jogi tisztázás: a ház fele a páromé, a másik fele az enyém, anyósomnak ebbe kanala nincs, ha felveszi a nyúlcipőt, akkor csak egy mosógépet kell vennem, a régi tönkrement, az övét használjuk ideiglenesen).



2019. máj. 20. 07:15
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 A kérdező kommentje:
November 9.-én elvetéltem. Lassan rendbe jön a szervezetem, és a lelkem, hogy újra neki fussunk. Ebben az idegbajban esélye nincs megfoganni.
2019. máj. 29. 07:01
 52/70 A kérdező kommentje:

Korházban műszeresen fejezték be. :( Nem tudták megmondani, hogy mi volt az ok...


Köszönöm a jó szavakat, most ránk is fér. :) Hozunk ma haza dobozokat neki. Este lesz szerintem egy kis szócsata megint ebből..

2019. máj. 29. 07:05
 53/70 anonim ***** válasza:
65%
Inner már tudjátok vágni a centit, kitartás.
2019. máj. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
85%
50-es, ha tudnál szöveget értelmezni, megkaptad volna a kérdésedre a választ már jóval korábban. Ha olvasni nem tudsz, legalább tahó ne legyél.
2019. máj. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 A kérdező kommentje:

Semmi baj. Nem haragszok. Normális esetben nem merül fel senkiben, hogy a babavárás vetéléssel hamar befejeződik. :(


Tegnap felhívta páromat egy hölgy. Szociális gondozó, anyósom betegsége miatt fél évente egyszer meglátogatja, beszélgetnek, ha van valami aktuális dolog, akkor azt segít elrendezni.


Először próbált bennünket rávenni a maradására. Féligazságokkal volt csak tisztában. Felhívtam a hölgyet, kb. 20-25 perc alatt letisztáztam benne a ködöt, hogy mi a helyzet nálunk. Teljesen abban a hitben volt, hogy gyakorlatilag úgy kitesszük a szűrét, hogy fel is út, le is út.. Na mondom köszi! Elpanaszolta neki anyós, hogy mennie kell, de azokról a fontos részletekről nem számolt be, hogy az anyagi részét rendezzük, élelmiszert bevásárolok (hús, tészta, rizs stb..), a költöztetőket úgy kértem meg, hogy rögtön a helyükre viszik a bútorokat, hűtőt, mosógépet, a dobozokat stb..., hogy ne kelljen emelnie semmit. Ezekről a hölgynek nem tett említést természetesen.... Pedig - pedig világosan elmondtuk neki. Miután ez tisztázódott a hölgyben, vissza is vett magából. Nem bántom, hogy egy vadidegen, akinek a nevét sem értettem tisztán, beleakar szólni, mert ez a munkája. De azért ez erős volt, és fortyogtam magamban egy sort utána.


Egy dologért nagyon hálás vagyok a hölgynek, függetlenül attól, hogy finoman elküldtem a p*csába: ezt a rehabos munkavégzést, amit helyben sikerült intézni, sikerült átrakatni a közeli városba, ahova költöztetjük anyóst. Küldtem neki este egy sms-t, hogy köszönöm szépen a segítségét ezzel kapcsolatban. Munkahely pipa, dátum pipa, már csak dobozokat kell szereznünk a csomagoláshoz. Ahogy elnéztem a kis szobát: nagyon sok dobozt.


Így azért én is nyugodtabb vagyok.


Párom felocsúdott a depressziójából és jó látni, hogy visszakapom emberemet életerősen, vidáman, mint azelőtt. Várja ő is nagyon, hogy újra önmagunk lehessünk a házunkban.

2019. máj. 30. 06:55
 56/70 A kérdező kommentje:

Jelentkezek egy gyors infóval:


Vettem egy mosógépet, az övét útra kész állapotba csomagoltuk.


Pénteken volt egy kis cirkusz este, de ettől eltekintve csendes a hét. Nem tudom eldönteni, hogy ez vihar előtti csend, vagy a nyugalom megmarad.


Dobozolja a cuccait, gyűlnek a csomagok.


Péntekre párom sehogy nem tud szabit kivenni, úgy hogy egyedül vezetem le a történetet.


Párom már eljutott odáig, hogy a jövőre tud koncentrálni, és tervezget. Én még nem. Nem látok túl a péntek-szombaton.


Olyan lehetséges, hogy ha volt penész, ahonnan jött a cuccaival, akkor keresztfertőzéssel bejutott hozzánk is? Doh szag van a kis szobában, ahol lakik nálunk fél éve. Annyira be van zsúfolva az ablak, hogy gyakorlatilag 2 hónapja nem volt bent szellőztetve.. :( Full gipszkartonos a szoba. :(

Szombaton kipakoljuk csontra, kijönnek a bútorok stb.


Írt privát üzenetet valami zabrakadabra nevű felhasználó, aki lehordott egy hazug k.rvának, és ő szerinte nem is volt várandós.... letiltottam az illetőt és ezúton is üzenem neki, hogy ne magadból indulj ki. :)

2019. jún. 5. 06:32
 57/70 anonim ***** válasza:
69%

"Olyan lehetséges, hogy ha volt penész, ahonnan jött a cuccaival, akkor keresztfertőzéssel bejutott hozzánk is? "


Nem. Ki kell rendesen szellőztetni, ha eddig nem volt, nincs min csodalkozni

2019. jún. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
50%
Ha csak nem vizesedik valahol a szoba, nem áznak a falak, akkor csak a szellőztetés hiánya okozta a penészt. Valószínűleg a pára lecsapódott valamelyik zsúfolt részen, megnedvesítette a falat, ezért van doh szag, lehet hogy penészt is fogsz találni. Szellőztetés, esetleg Szavo, vagy hypós vízzel való lemosás megoldja.
2019. jún. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
50%
szavo nagyon jó, nekünk sokat segített!
2019. jún. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 A kérdező kommentje:

Köszi. Hétvégén kivisszük a szekrénysort párom műhelyébe, és jó hosszú időre szabadok maradnak a falak. Ha szétszedtük a szekrénysort, és elhúztuk az ágyat, akkor úgy is látom, hogy mi van mögötte. Csak imádkozni tudok, hogy ne legyen nagy gond. Teljesen száraz a ház, alá van szigetelve. Amikor megvettük 3 évvel ezelőtt, előtte évekig lakatlan volt, és semmi doh szag nem volt itt.


Tegnap megtört a csend. Elkezdtünk kommunikálni. Elmotoroztunk ehhez a házhoz. Körülnéztünk. Megbeszéltük teljesen nyugodtan, hogy hogyan lesz a péntek. Kaptunk néhány pohárkészletet ajándékba, ami nem kell neki.


Öröm volt hallani, hogy van jövőképe! :) Elmondta, hogy min gondolkodik, mit szeretne, hogyan szeretne. Mondta párom is, hogy ezek szerint a kezdő löket hiányzott mindehhez.

Hosszú ideje nem hallottunk tőle semmi ilyesmit.


Lehiggadtam én is, félre tettem most a tüskéimet.

2019. jún. 6. 07:00
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!