Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan vegyem rá anyósomat,...

Hogyan vegyem rá anyósomat, hogy költözzön el?

Figyelt kérdés

Röviden a lényeg: két fia volt, a kisebbik elhunyt tavaly nyáron rákban, a nagyobbiknak vagyok a menyasszonya. A kisebbik fia hátrahagyott 3 pici gyereket meg egy ritka sötét, pénzéhes, patológiás nárcizmusban szenvedő feleséget, aki a temetés után 3 hónappal behapsizott. Anyósomat rávette, hogy költözzön oda, segítsen neki. Felélte anyósom pénz és élelmiszertartalékjait, majd karácsonykor (!) kiadta az útját. Párommal mentünk menteni, sajnos itt ragadt a kis szobában.. Másfél szobás házban élünk ketten, gyermeket szeretnénk.

Nekem herótom van attól, hogy 0-24-ben itthon héderel. Rokkant nyugdíjas.

Elkezdtünk már beszélgetni, hogy elkéne menni dolgozni, de elég ügyes kifogásokat talál.

Nos a mai nap azzal kezdem a dolgot, hogy kikapcsolom az internetet, mielőtt dolgozni indulok.

Viselkedésemmel éreztetem vele, hogy nem kívánatos személy itt..

A szép szón kívül milyen egyéb alternatívák vannak még? Volt-e valaki hasonló cipőben?

(jogi tisztázás: a ház fele a páromé, a másik fele az enyém, anyósomnak ebbe kanala nincs, ha felveszi a nyúlcipőt, akkor csak egy mosógépet kell vennem, a régi tönkrement, az övét használjuk ideiglenesen).



2019. máj. 20. 07:15
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
#60 nagyon örülök, hogy ilyen jól mennek a dolgok :)
2019. jún. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
Szuper, jó ilyet hallani!
2019. jún. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, sikerült lebonyolítani a költözést?
2019. jún. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 A kérdező kommentje:

Sziasztok. :) Bocs, eltűntem az éterben, rendeztem az életünket.


Igen. Minden szépen ment. Normálisan, emberien le tudtam vezetni a dolgot, nem volt balhé.


1 nagy autót kértem, de rosszul mértem fel a cuccokat. A megbeszélt 1 fordulóból 2 lett. Reggel 8-tól délelőtt 11-ig pörögtünk itthon, hordtam, és csak hordtam ki a dobozokat, eszméletlen mennyiségű cucc jött össze. Nem is értem, hogy hogyan a fenébe lett ez mind bezsúfolva a kis szobába. :(


Délután, meló után jött emberem, kinyitottuk neki a gázt (sicc), vizet, mosógépet bekötöttük, elszaladtam kaját meg egy fólia ásványvizet venni neki. Mondtam, hogy ne igya a csapvizet, kb. 1 éve áll a rendszer, idő kell, amíg kitisztul.

TV-t állítottuk be..


Hetente 2X felhívja emberem, de nincs igazán téma. Legutóbb mondta neki, hogy jól k...sztunk vele. Sajnálom, nagyon sajnálom, hogy így fogja fel. Kétszer kezdtem mindent elölről nulláról az életemben, tudom, hogy min megy keresztül, de az a struccolás egy kicsit durva.


Annyi, hogy délelőtt rendezi a cuccait, délután meg pihen, nézi a sorozatokat, immáron nem a youtube-on, hanem a tv-ben.


Agyalunk, hogy kéne rá ajtót nyitni.


Itthon most rendben vagyunk, elvagyunk. :)


Kis szobába megtaláltam a doh szag forrását, likvidáltam. A falak megúszták. :) Egy ágymatrac szívta be a párát és ahogy meg volt pakolva a cuccokkal, úgy el is kezdett dohosodni. Szárítom ezerrel, hátha megússza.


Hitetlenkedőknek pedig itt van pár fotó, a költöztetés előtti állapotokról... Lehet ekézni, meg ezt is végig lehet gondolni!


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. jún. 18. 06:53
 65/70 anonim ***** válasza:
60%
jézusom. bocs, de hány éves ez a nő?? :D
2019. jún. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 A kérdező kommentje:

50.


Régen indult nála a pink mánia... Nem értem a lélektanját, őszintén nem is akarom.

2019. jún. 19. 07:11
 67/70 anonim ***** válasza:
75%

Örülök, hogy megoldódott.

De áruld már el nekem, hogy a fenébe lehet manapság valaki 48 évesen rokkant, amikor nekem 49 évesen, rákosan, plusz még egy gyógyíthatatlan betegséggel esélyem sincs erre?

Priviben is jöhet.

2019. jún. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 A kérdező kommentje:

Genetikailag örökölt egy vesebetegséget. Kérgi ciszta a neve.

A vesék olyan szinten elcisztásodnak, hogy nem tudják ellátni a feladatukat. Kb. másfél éve beültettek egy katétert neki (ami rendszerint elmozdul...), és egy vesetisztító gépre kell kötnie magát esténként. Kap hozzá folyadékot, a katétereken keresztül a gép bejuttatja a vesékhez ezt az oldatot, és segít az éjszakai kezelés alatt méregteleníteni a szervezetet, amire ugye az elcisztásodott vese már nem képes 100%-ban. Kellene mennie donor programra, de nem akar. Pedig nem maradhat élete végéig gépen. Max. 1 évig használhatná papíron, már másfél éve csinálja így, minden éjjel.

A testvére ugyanezzel a gonddal küzdött, kapott új veséket, és él, mint Marci hevesen.


Páromnál is kialakult ez a vesebetegség, de szinten tartjuk. A főzésnél nagyon oda figyelek, hogy minimális sót használjak, teljesen elszoktunk a sótól... Cukrot se viszem túlzásba, a fűszereket minimalizáltam. Az első idő volt nehéz, utána annyira megszoktuk az ételek természetes ízét, hogy rájöttünk: jó ez így. :)))


Mérsékletes italfogyasztásnál kerüli a rövid italokat, bort minimálisat, de a sör az jöhet. Az hajtja a veséket, úgy ahogy kell. :)


Sokat olvastam a betegségről, ahhoz tartom magamat, hogy ne rosszabbodjon.

2019. jún. 22. 08:05
 69/70 A kérdező kommentje:

Ez miatt van leszázalékolva.


Rákkal nem fognak leszázalékolni sajnos.

2019. jún. 22. 08:09
 70/70 anonim ***** válasza:

Értem. Ez nagyon komoly.

Nekem csak egy vesém van, de ez 9% munkaképesség csökkenés.

2019. jún. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!