Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire várhatja el az...

Mennyire várhatja el az anyósom azt hogy én neki álljak főzni az ő konyhájában?

Figyelt kérdés
Párom édesanyja és nevelő apja azt feltételezte hogy nem tudok főzni, valamelyik nap oda került a sor hogy párommal neki kezdünk főzni ő ott hagyott hogy bizonyítsak nekik, ismeretlen konyhába, más-más főzési szokással, esetleg hibázással mert én is ember vagyok. Bizonyítanom kellene vagy elég ha a párom tudja hogy igen is tudok főzni?

2019. júl. 15. 19:13
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
56%
Engem 30 felett az akaszt ki, mikor 20 éves kislányok ezen izélnek, hogy főzök a pasimnak meg minden. Azt hittem, egyre jobb lesz a helyzet, nem visszafele megyünk a konyhába.
2019. júl. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
23%
Ha a párod nem a férjed akkor az anyja nem az anyósod. Ergo nem is rokon...
2019. júl. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
52%
Megfelelési kényszer. Lapozzunk.
2019. júl. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
65%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat.

Én kisgyermek koromota szeretek főzni. Persze az elején kezdetleges mancsokat :) amikor 19 voltam még nem volt internet se semmi. A nagyszüleim nem foglalkoztak velem, csak az anyukamtol tanultam. Na meg a szakacskonyvekbol probalkoztam.

Az első komoly kapcsolatom 18 eves korom utan lett. Az akkori párom anyukaja sem hitte el hogy bizony megy a főzés. Hozzateszem hogy nem csak főztem de ha kellett tyukot csirket kacsat is vagtam. Allandoan tesztelt. Folyamatosan. A vegen ott tartottunk hogy le kellett vagnom s csirket, ebedet kellett foznom desszerttel stb... Bizony ahany haz annyi szokas. En edesebben ettem az eteleket mint ok. Na a hacacare ebbol indult meg valami csokis sutibol (nem emlekszem a nevere!). Az o szajizuk szerint tul edes lett. Kaptam id erte becsulettel. Ott telt be a pohar. Kovetkezo karacsonykor megvendegeltem oket. Volt hidegtal, sultestal, sutik, porkolt. Egyszoval minden. Vesztemre sutottem egy tortat is, ami finom volt de nem a leszebb es megkerdezte az anyja hogy kinek van szulinapja merthogy ez egy szulinapi torta... Valoban annak nezett ki de en csak olyat tudtam kesziteni. Miutan a sarga foldig ittak magukat a bóléból tobbet nem lattam oket mert hozzajuk "tul elegans" voltam :(


Megfogatam hogy tobbet nem bizonygatok senkinek. A csaladom szereri amit fozok, mas meg le van tojva. Felolem gondolhatjak azt is hogy nem tudok mert tulzottan nem erdekel :)

2019. júl. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
74%

Semennyire sem várhatja el. A lényeg, hogy neked és a párodnak megfeleljen a főztöd. Ha az anyósnak nem ízlik, az az ő baja.

Amúgy mit kellett főznöd? Mert vannak alap kaják, amit idegen helyen is simán el lehet készíteni (pizza, krémlevesek, tésztás ételek, ha régimódiak akkor paprikás krumpli, rakott krumpli... ezekkel nehéz mellélőni).

2019. júl. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
54%
De, ha másfél éve ilyen hisztis kis életképtelenke vagy, aki meg sem próbál beilleszkedni a családba, akkor mondd már el, hogy mégis mivel próbálkozzanak még, hogy mutass végre magadból valamit? A kaja azért egy elég univerzális nyelv, ha még ez sem, akkor nem sokáig kell már ezeken kattognod velük kapcsolatban.
2019. júl. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
42%

Nem minden hozzászólást olvastam, csak egy párat.

Nem a párod anyja várja el hogy főzz náluk, hanem a párod. Ezt inkább neki kéne megmondanod.

Gondolom anyuci pici fia, szeretné hogy jóban legyél az anyjával, barátnő/anya-lánya szinten jóban.

Azért erőlteti az ilyen buz1ságokat..


Meg kéne neki mondani, hogy te nem akarsz az anyjának megfelelni. Nem akarsz a legjobb barátnője se lenni. Szakadjon le a témáról. Néha átjártok hozzájuk, de miért kellene neked ott szorgoskodnod, fontoskodnod?

19 évesen meg főleg...nem vagy te háziasszony.

Ha főzni se tudnál az se lenne gond.


A pároddal van a gond. Nem anyuci a világ közepe, de majd ha felnő, akkor rájön.

2019. júl. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
77%

Én nem érted a problémád....

Valamiért nekem eszembe nem jutott soha,hogy anyósomnak bármit is bizonyítsak. Pedig szerinte én nem tudok főzni mert soha nem látott főzni,szerinte én takarítani se tudok, mert azt se látott és biztos takarítónőnek fizetünk. Ezzel lehetnék akár úgy is,hogy szerintem ő meg fürdeni nem szokott,mert azért szerencsére még nem láttam :D

2019. júl. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
81%
Így nem főznék. Majd ha eljönnek hozzánk, akkor megkínálom őket a saját főztömből.
2019. júl. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
70%

“Engem 30 felett az akaszt ki, mikor 20 éves kislányok ezen izélnek, hogy főzök a pasimnak meg minden.”


Miért, min kellene “izélniük”? Hogy engedjék-e az anált?

2019. júl. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!