Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Régebben gyereket akartam/akar...

Régebben gyereket akartam/akartunk de az utóbbi időben egy kicsit átértékeltem a gyerektémát. Jogosan neheztel a párom?

Figyelt kérdés

3 évvel ezelőtt teherbe estem, meg akartuk tartani de végül elment a baba. Utána jött a covid és parkolópályára tettük a gyerek témát. Most viszont másképpen látjuk a helyzetet, én bizonytalannak itélem meg a jövőt, nem szeretnék a jelenlegi gazdasági, nemzetbiztonsági, energia válság és klíma katasztrófa közepén baba projekten gondolkodni. Ő azt hányja a szememre hogy “de fiatal anyuka akartál lenni” és hogy biztos azért mert már nem szeretem.

Sosem voltam az a nagyon családcentrikus ember, de úgy gondoltam hogy 25 előtt szeretnék szűlni, ha szűlök, de 27 leszek, ès ez màr nem elv szàmomra… De a covid után, háború, válság…eltört a mécses. Szeretném egy kicsit élvezni az életemet és azt amiért 6 éve csak melózunk. Van egy kis üzletünk, főként ukrajnából importálunk, ami kezdett elég problémás lenni az utóbbi időben… albérletben lakunk. Egyet értünk abban hogy saját lakásba kellene a gyerek, de mire meglett volna az előleg év elején, arra majd 30%al nőttek az árak.

Nem az hogy ő most akarja, de tervezi, én meg hallani sem akarok róla addig amíg abban sem vagyok biztos hogy 2év múlva még ebben a városban élek-e.

Velem van a baj?



2022. júl. 26. 21:23
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
28%
A válság ne legyen ok arra, hogy nem vállalsz gyereket, viszont az jogos, hogy albérletbe nem akarsz.
2022. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
78%
Aki nem akar gyereket, az mindig tud kifogást találni, hogy miért nem kell még gyerek. Amivel nincs is gond, akkor vállaljon az ember gyereket, ha úgy érzi, hogy készen áll rá. Ha már egyszer megszületik már nem lehet visszacsinálni, minden más lesz egy gyerekkel.
2022. júl. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
49%
Hát nekem több barátnőm halogatta ilyen olyan indokkal, hogy szakmát váltott, lakást újított fel, másik országba ment aztán hazajött, szülőt ápolt, mégse jó a pasi, mégis is jó a pasi... 40-45 évesen meg bánják.
2022. júl. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen megértelek kérdező. A párodnak pedig ki kellene nyitnia a szemét és belegondolni, hogy bizony ő sem szívesen születne most meg egy ilyen világba.
2022. júl. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
74%
Igen, jogosan. A gyerek téma egy olyan dolog amit az elején tisztázni kell, ő arra készült, hogy lehet családotok, te most azt mondod, hogy mégsem akarsz gyereket. Igen, tény, hogy nem a legjobb a helyzet, de sosem lesz olyan, hogy tökéletes helyzet. Nem bántásból, de ha korábban nem vetélsz el akkor is lenne egy gyereked egy ugyan ilyen helyzetben, tehát szerintem érthető, hogy a párod nem érti, hogy most miért ilyen indokok miatt nem akarsz szülni
2022. júl. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
67%
4. - nem gondolod, hogy a válaszod ízléstelen? Apám és anyám is a második világháborúban születtek, és egyiknek sem katona az apja...
2022. júl. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
73%
De miért kéne mindenkinek "szaporodni"? Kedves válaszolok többsége, ez az élet értelme szerintetek? Totál egyetértek veled kérdező!
2022. júl. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem, nem jogosan!


Ez Vis maior.


Előre nem látható dolgok miatt meggondoltad magad és kész. Érthető!


Én sem vállalnék már erre a világra és szerintem te gondolkodsz felelősen.


Pasit, párt még találhatsz másikat, de ha akaratod ellenére szülsz a párod nyomására, aki később elhagy, akkor az egyedül a te terhed lesz! Meg mindenképpen is te vállalod majd a nehezét.


Ha nem akarsz, ne szülj!!

2022. júl. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
31%
Nem vagy korrekt a pároddal. Addig oké hogy te nem akarsz gyereket, de akkor engedd el a párod, és ne lopd az idejét annak aki akar. Elvesztegeti az idejét egy olyan kapcsolatban ahol ilyen sarkalatos dolgokban mást akartok.
2022. júl. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
42%
A lepontozók szerint oké hogy hülyíti, átba.ssza a párját a kérdező? Gondolom az is teljesen oké lenne ha egy hapsi hitegetne évekig egy nőt, miközben esze ágában sincs gyereket vállalni... Mi a fa.szért nem lehet olyan párt keresni akivel egyezik a véleményük gyerekvállalás témában? Miért kell rabolni a másik idejét? Tényleg ilyen megveszekedett nagy kérés tisztességesnek lenni?
2022. júl. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!