Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Régebben gyereket akartam/akar...

Régebben gyereket akartam/akartunk de az utóbbi időben egy kicsit átértékeltem a gyerektémát. Jogosan neheztel a párom?

Figyelt kérdés

3 évvel ezelőtt teherbe estem, meg akartuk tartani de végül elment a baba. Utána jött a covid és parkolópályára tettük a gyerek témát. Most viszont másképpen látjuk a helyzetet, én bizonytalannak itélem meg a jövőt, nem szeretnék a jelenlegi gazdasági, nemzetbiztonsági, energia válság és klíma katasztrófa közepén baba projekten gondolkodni. Ő azt hányja a szememre hogy “de fiatal anyuka akartál lenni” és hogy biztos azért mert már nem szeretem.

Sosem voltam az a nagyon családcentrikus ember, de úgy gondoltam hogy 25 előtt szeretnék szűlni, ha szűlök, de 27 leszek, ès ez màr nem elv szàmomra… De a covid után, háború, válság…eltört a mécses. Szeretném egy kicsit élvezni az életemet és azt amiért 6 éve csak melózunk. Van egy kis üzletünk, főként ukrajnából importálunk, ami kezdett elég problémás lenni az utóbbi időben… albérletben lakunk. Egyet értünk abban hogy saját lakásba kellene a gyerek, de mire meglett volna az előleg év elején, arra majd 30%al nőttek az árak.

Nem az hogy ő most akarja, de tervezi, én meg hallani sem akarok róla addig amíg abban sem vagyok biztos hogy 2év múlva még ebben a városban élek-e.

Velem van a baj?



2022. júl. 26. 21:23
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:
Hetek óta akadozik a víz szolgáltatás, ma például villany nincsen. A házat körülvevő patak amiből 2éve ilyenkor béka-problémáink voltak, most egy poros gödör.. én jól birom és szeretem a meleget de az hogy 2dik hete 38fok alá nem esett a hőmérséklet, és nem esik eső egyáltalán, és egész télen egy szem hó nem volt ijesztő. Ha meg azon gondolkozom hogy az alternativ energiaforrássokat is befolyásolja a klímaváltozás mert kiszáradt folyók nem fognak malmokat hajtani, ahogy a trópusi hőség szelet sem hoz magával sokat …aggasztó. A virus előtt nem volt kérdés hogy ha a mi földjeink kiszáradnak majd importálunk ételt, de a háború kezdete óta ez sem egy szilárd opció. Másrészt meg a biztos megélhetésünk is veszélyeztetve van, ami a háború előtt nem volt.
2022. júl. 27. 15:17
 42/52 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező (#41) szerencsére az én párom sincs rápörögve a gyerek-témára, nem győzök hálásnak lenni érte...
2022. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a párod mit mond ezekre az érveidre?
2022. júl. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:
Hogy túlzok, és drámázok. Szerinte csak a sajtó fújja fel
2022. júl. 27. 15:28
 45/52 anonim ***** válasza:
78%

Akkor nézze meg Attenborough: Egy élet a bolygónkon című dokumentumfilmjét...

https://www.youtube.com/watch?v=LWyqjrGLMZQ&feature=emb_title

2022. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:
#37 és a többiek aki azt kérdi mi lenne ha meglenne az első baba: az lenne hogy kerestünk volna egy nem jó, de elfogadható ingatlant és szülők segítségével hitelre megvettük volna, kevesebbet fejlődött volna a cég, és most egy 2éves gyerekem lenne, amivel mégis könnyebb lenne az élet, hamarosan lenne 3, menne oviba …stb. De azért egy újszülött 0-24ben lefoglalja az anyját, ami az elmúlt 2 évben nem is lett volna akkora baj, de a jelenlegi körülmények közt nem fér bele hogy hónapokra, akár 1-2 évre szabadságra menjek. Vagyis a mostani infláció melett akár melyik pillatban kevéssé válhat egy dolgozó szülő…
2022. júl. 27. 15:42
 47/52 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem teljesen jogosak az aggályaid kérdező, szerintem ne minket győzködj hanem a pároddal beszéld meg. Nyilván nem könnyű, mert ez egy nagyon sarkalatos pont egy kapcsolatban, de ahogy változunk, változhat a véleményünk is. Igazából még fiatal vagy, szóval ráérsz dönteni, ha azonban úgy érzitek hogy nem fogtok közös nevezőre jutni akkor sajnos érdemes a szakításon elgondolkodni, mert csak raboljátok egymás idejét. A párod találhat egy nőt aki akar gyereket, te pedig egy férfit aki nem akar, és mindannyian boldogok tudtok lenni. Mert szerintem ha nem tudtok közös nevezőre jutni, és valamelyikőtök muszájból enged, akkor csak keserűség fog születni ebből. Vagy ő fogja a szemedre hányni hogy nem lett gyerek, vagy te neki hogy minek lett. Ez van.
2022. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 lizzi77 ***** válasza:
91%
Jogos, nem lesz jobb a helyzet, sem gazdaságilag, sem a klímaváltozás szempontjából. Ha más megújuló energia nem használható, csak a nap, akkor is szarban lesz az emberiség többsége. A legnagyobb önzőség sztem most gyereket szülni, a jövőt kell nézni, de a gyerek jövőjét... Még a vezető országok is csak hellyel-közzel tudnak valamit a klímaválság enyhítésére tenni, nálunk pedig, ahol minden pénz a nem megfelelő zsebekben tűnik el, még szándék sincs rá. Amiko a 80'as évek elején már kongatták a vészharangokat a tudósok, mindenki hülyének nézte őket, 40 év elteltével meg itt van a nyakunkon, és keveset lehet tenni ellene.
2022. júl. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
32%

Ja, és ti, akik itt pánikoltok a klímakatasztrófa miatt, tesztek is valamit ellene? Hulladékmentesen éltek, tömegközlekedéssel jártok, csapvizet isztok, nem vesztek kínai pepcos kacatokat?


Vagy csak sopánkodtok, de mutogattok másokra, kifogásokat kerestek és megmagyarázzátok magatoknak, hogy úgyse számít, amit tennétek, ezért nem is éltek környezettudatosan?


Tíz gyereket vállaló, de környezettudatosan élő embernek többet köszönhet a Föld, mint száz olyannak, aki pánikol, de azért éli tovább a kényelmes pazarló életét.

2022. júl. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 lizzi77 ***** válasza:
54%
Vega vagyok, kis híján vegán. Szelektíven gyűjtöm a szemetet, (sztem baromi nehéz itthon hulladék mentesen élni, de próbálok pl. Nagy kiszerelésben vásárolni,viszek zacskót magammal) nincs autóm, csapvizet iszok. És igen, veszek néha a pepcoban lakás felszerelési dolgokat, mert néha kell a konyhába ez-az. Az meg nettó baroms@g, hogy egy 10 gyerekes kevésbé terheli a környezetet, mint pl én, akkor is ha állatira környezettudatos.
2022. júl. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!