Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Régebben gyereket akartam/akar...

Régebben gyereket akartam/akartunk de az utóbbi időben egy kicsit átértékeltem a gyerektémát. Jogosan neheztel a párom?

Figyelt kérdés

3 évvel ezelőtt teherbe estem, meg akartuk tartani de végül elment a baba. Utána jött a covid és parkolópályára tettük a gyerek témát. Most viszont másképpen látjuk a helyzetet, én bizonytalannak itélem meg a jövőt, nem szeretnék a jelenlegi gazdasági, nemzetbiztonsági, energia válság és klíma katasztrófa közepén baba projekten gondolkodni. Ő azt hányja a szememre hogy “de fiatal anyuka akartál lenni” és hogy biztos azért mert már nem szeretem.

Sosem voltam az a nagyon családcentrikus ember, de úgy gondoltam hogy 25 előtt szeretnék szűlni, ha szűlök, de 27 leszek, ès ez màr nem elv szàmomra… De a covid után, háború, válság…eltört a mécses. Szeretném egy kicsit élvezni az életemet és azt amiért 6 éve csak melózunk. Van egy kis üzletünk, főként ukrajnából importálunk, ami kezdett elég problémás lenni az utóbbi időben… albérletben lakunk. Egyet értünk abban hogy saját lakásba kellene a gyerek, de mire meglett volna az előleg év elején, arra majd 30%al nőttek az árak.

Nem az hogy ő most akarja, de tervezi, én meg hallani sem akarok róla addig amíg abban sem vagyok biztos hogy 2év múlva még ebben a városban élek-e.

Velem van a baj?



2022. júl. 26. 21:23
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó nagyon lepontoztak,de én egyetertek veled
2022. júl. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
22%
Igen
2022. júl. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
72%

A kérdező írta, hogy ezeket megbeszélik, vitáznak rajta. Szóval nem hülyíti.

Nézd, még fiatalok vagytok, érthető, hogy megváltozott az álláspontod, én anno albérletbe vállaltam, de ebben a világban a kistesó projektet mi is parkolópályára tettük. Közben meg is betegedtem, lehet hogy a lányom egyke marad, mint én voltam. Pedig én szeretnék még babát, de most örülünk, ha egy családi strandolásra futja, ennyi luxus van az életünkben. Ha minden más rendben köztetek, adnék még időt ennek a kapcsolatnak, élvezzétek az életet, utazzatok, jöjjetek helyre. Ez a létbizonytalanság erősen gátló tényező. Lehet, ha jobbra fordulnak a dolgok, te is másképp látod majd a témát, hiszen korábban megtartottad volna a babádat, most sem látom, hogy egyértelműen elzárkóznál a gyermekvállalástól, csak nem időszerű éppen. Azért továbbra is beszéljetek meg, ki mit érez, ki hogy látja a dolgot, ha végképp nincs egyetértés, lehet külön utakon folytatni.

2022. júl. 27. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
63%
#19, #20 én csak azon töprengek, hogy miféle ember lehet az (nemtől függetlenül), akinek a gyerek utáni vágya fontosabb lehet, mint az egyébként működő párkapcsolata...
2022. júl. 27. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
75%

És meddig működik, ha a saját elgondolása miatt a másik gyereket vállal ha nem akar, vagy lemond róla amikor vágyik rá? Mennyi idő múlva mondja azt a másiknak hogy miattad ment tönkre az életem? Tényleg nem érem miért nem lehet azokat a dolgokat tisztázni amiben nincs kompromisszum, minek kell elvenni a másik lehetőségeit.


Tök jó hogy SZERINTE most működik a kapcsolata. De szerinted mi az ami pótolhatatlan: a szerinte neki megfelelő élet gyerekvállalási szempontból- akarjon vagy ne akarjon gyereket- vagy a párkapcsolat, amiből életében annyit hoz össze amennyit akar? Én magam nem akarok gyereket, de soha nem csesznék ki férfival aki akar. Elengedném, hagy éljen úgy ahogy szíve szerint élne, mert neki is csak egy jutott. Gyűlölném ha nyomasztanának hogy szüljek, és még így negyven évesen sem akarok gyereket. Éppen ezért tartom azt is undorítónak, ha valakitől elveszik az esélyt a gyerekre, mert "működik - nem nem működik, hisz eltérő a személetük- a kapcsolat. Tiszteljük már meg a másikat azzal, hogy nem vesszük el annak az éltetnek a lehetőségét amit tényleg élni akar, és ne csak megalkuvásból vállaljon vagy nem vállaljon a gyereket.

2022. júl. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
70%

Neked van igazad, ebbe a világba óriási felelőtlenség gyereket csinálni. A párod meg egyszerűen csak nem vesz tudomást a realitásokról.


"eltört a mécses."

Ezt a kifejezést rosszul használtad, mert ez azt jelenti, hogy valaki elsírja magát.

2022. júl. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
17%
Teljesen jogosan haragszik rád vald be nem szeretek volna még sem annyira gyereket és engedély párodat keresem egy olyan nőt aki szeretne gyereket .
2022. júl. 27. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
80%
Az idő úgyis megoldja, több ismerős párnál lett volt hasonló, általában szétmentek és a következő kapcsolatban már jött a gyerek. Aki pedig nem érti, hogy miért mennek szét, miért fontosabb egy meg nem született gyerek, nem a gyerekem van csak a hangsúly, hanem változnak és már más a céljuk az életben, így már annyira boldogok sem lehetnek.
2022. júl. 27. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nincs ezzel semmi baj, szimplán felnőttél, már nem vagy életkezdő fiatal, hanem van élettapasztalatod, és ennek alapján máshogy látod a világot. Ennyi. Rájöttél, hogy élvezni is szeretnéd az életet és nemcsak állandóan valami miatt gürizni, jobban látod a korlátaidat is. Sokan járnak így, mit gondolsz, miért van az, hogy minél idősebb valaki, annál jobban meggondolja a drasztikus változásokat az életében, és válik egyre igényesebbé (ha úgy tetszik: válógatóssá) az élet minden területén, párválasztásban is? Mert egyre jobban ismeri önmagát és az igényeit. Nagyon fiatalon, csupasz tojáshéjjal házasodni, durr bele gyereket vállalni, aztán a huszas évek második felében ott állni egyedülálló szülőként, ahol a part szakad; más meg így jár. Az életben semmire nincs garancia, de mondjon bárki bármit, egy nőnek nagyobb orosz rulett a gyerekvállalás az életében, mint egy férfinek, akármennyire is házasságban él!
2022. júl. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
75%
Neked van igazad.Ha nem érzed úgy, hogy akarod, akkor ne.Bizonytalan anyagi helyzetre meg végképpen ne.Párod nem látja a realítást.
2022. júl. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!