Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Lehet ugyanúgy szeretni a...

Lehet ugyanúgy szeretni a saját és a mostohagyereket?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 18:58
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
84%
Már ne is haragudj,de én ilyen hülyeségeken, hogy választanom kellene közölük, nem is szoktam gondolkozni. Miért kellene választanom közölük? Mindketten elférnek a szívemben,szerintem ennyi bőven elég. Ha valakinek van két vérszerinti gyereke,attól is megkérdeznéd melyiket választja?
2011. febr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
40%
itt az volt a kérdés ,hogy lehet-e ugye ugyanugy szeretni,és ez csak az én privát véleményem ,hogy egyáltalán nem ,mert a sajátomért bármikor kutba ugornék de a nevelt gyerekem csak a második lehet.kövezzetek meg
2011. febr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

IGEN! Tapasztalat… Nekem „mostoha” apám van, és van egy hugom, akinek ő a vér szerinti apja… soha, semmilyen különbséget nem tett közöttünk. Ugyanúgy szeret engem, ugyanúgy nevelt, mindent ugyanúgy megkaptam… Nálunk sosem merültek fel ezek a szavak, hogy mostoha- vagy féltestvér például… Néha, amikor beszélgetek ismerősökkel, rákérdeznek, hogy akkor ő ugye csak a féltestvéred… Én pedig azt válaszolom erre, hogy NEM, ő a testvérem… ugyanígy a mostoha apa kifejezésre… ő az apám… ennyi…

Előfordult például, hogy egy közeli ismerős csak évek múlva jött rá, hogy nem az igazi apám, amikor véletlenül a kezébe került a személyi igazolványom… Persze ez sokmindentől függ… 3 éves koromtól nevelt (most 24 vagyok), ő jött értem az oviba, eljött a szülőikre, együtt mentünk szánkózni, akár ketten is… igazi apa-lánya kapcsolat… és első perctől apának hívom… Ő nevelt fel, és ezért nem számít, hogy nem vér szerinti a kapcsolat… ha az apámról kérdeznek, egyértelműen mindig róla beszélek, sohasem az igaziról… (aki egyébként sosem törődött velem…)

2011. febr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
94%
nem,apu mindig éreztette a tesóimmal,hogy nem az övé.Ez nekem nagyon fájt,mert én teljes tesóimnak tekintettem őket és ők is engem,pedig csak féltesók vagyunk.Mindig a gyerekek isszák meg a felnőttek szemétségét-
2011. febr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
93%
Egészséges lelkivilágú ember nem tesz különbséget a gyerekek között. Nekünk is nevelőapánk volt,mert az igazi apánk kicsi korunkban meghalt. Egyformán szeretett bennünket a később született testvérünkkel. Soha nem hívtuk mostohának,akkor sem,ha megtiltott valamit. A húgunk is testvér és nem féltestvér.
2011. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
20%
mostanáig csak apákról irtatok dicshimnuszt ,amit el is hiszek de egy anya szeretheti ugyanugy a nevelt gyerekét mint a sajátját ? mert szerintem még mindig nemet tudok csak irni.
2011. febr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
88%

Nekem nevelőanyukám volt, de biztos vagyok benne, h nem szeretett volna jobban, ha az "ő vére vagyok".


És azt is tudom, h sok vérszerinti anyuka meg feleannyira sem szereti a gyermekét, mint ahogy engem szerettek....

2011. febr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
87%
Nem mindig a vér számít..
2011. febr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
34%
én vállalom ,hogy a saját fiamat jobban szeretem a mint neveltem lányomat
2011. febr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
40%

Azok szemét szülők, akik gyerekeik között különbséget tesznek, pl fiút jobban szeretik és támogatják.

Ilyen lányok helyében megszakítanám a kapcsolatot avval a szülővel aki ilyen.

2011. febr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!