Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit lehet tenni, ha a családna...

Mit lehet tenni, ha a családnak nem tetszik a leendő gyerek neve? Van egyáltalán ilyenkor jó megoldás?

Figyelt kérdés
Nem törődni a véleményükkel, hiszen nem az ő gyerekük, vagy tiszteletből megváltoztatni azt a nevet, amit már a szülők évek óta elterveztek?
2012. jún. 23. 16:01
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
91%

Kinek szülitek a gyereket? Magatoknak, nem? Az anya meg az apa véleménye számít. A többiek meg majd megszokják. A saját gyerekét mindenki úgy hívja, ahogy akarja.


A szüleim nekem is kiakadtak először, mert nálunk ráadásul külföldi a férj, tehát az ő vezetéknevéhez aztán tényleg nem illik a Zsuzsika (anyám mániája), na meg meg olyat sem akartunk, ami a dél-amerikai sorozatokban van. Megszokták.

2012. jún. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 Pityeeesz ***** válasza:
59%
Egyzserű a dolog. Normálisat kell választani nem olyankoat hogy Dzsoki meg hoszéármádó.
2012. jún. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
93%

12:

Van ahol a családban már az is szentségtörés, ha a kisfiú nem Józsika hanem Márk vagy Tamás.

2012. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
88%

Mi kb. 15 név közöl választottunk egyet, ami senkinek sem tetszett, főleg apósnak, mert amit legelsőnek gondoltunk,de elvetettük neki az tetszett és végig azt hajtotta, hogy azt a nevet adjuk neki, végül csak az lett amit ő akart, nem bántuk meg mert csoda szép név és örülök is, hogy nem ragaszkodtam ahhoz a névhez amit adni akartam.

Mamám mesélte, hogy amikor az ő első gyereke született akkor az anyja választott nevet neki, majd a második gyereknél is más választott nevet de a harmadik születésénél nem engedte, hogy más adjon neki nevet, azt mondta volt is veszekedés miatta de nem engedett. Az első két név amit nem ő választott nem is igazán tetszik neki és mikor mesél róla akkor harag is van a hangjába.


Ha neked az tetszik amit már kiválasztottatok akkor ragaszkodj hozzá, ne járj úgy mint mamám aki 83 évesen még mindig mérges mert nem azt a nevet adták az első két gyereknek amit ő szeretett volna.

2012. jún. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 Napéjegyenlőség ***** válasza:
79%

Tiszteld meg a gyereked azzal, hogy szélsőségesen hülye nevet nem adsz neki, de egyébként meg ez csak a szülők dolga, nem a nagycsaládé, szomszédé, vagy egy nagypofájú ismerősé. A család iránti "tiszteletből" megváltoztatni kb azt jelenti, hogy titeket még mindig kisgyereknek tartanak, akik képtelen felelős döntést hozni, és azok is maradtok ezután is. Nehogy már ne legyetek annyira tökösek, hogy felvállaljátok saját magatokat, döntéseiteket. Ha már gyereket vállaltok, tessék már felnőni is ehhez a feladathoz! Mit fog látni a gyerek? "A nagypapa meg a nagymama irányítja a szüleimet. A szüleim gyengék. Nekem parancsolgatnak, a nagyszüleimtől meg félnek. Utálom őket." Szép kilátások.


Az előttem szólóhoz:

Már régen rossz, ha úgy áll az ember hozzá, hogy "magamnak szültem a gyereket, az enyém", vagy "miattad szültem a gyereket, ezek után nem hagyhatsz el!", vagy a majd a gyerekhez szólva "én szültelek, azt kell tenned, amit mondok!". Az ilyen anyákat.. inkább nem megyek miattuk börtönbe :D

2012. jún. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 Pityeeesz ***** válasza:
29%

#13

És ezekkel a nevekkel mi a probléma? Tudom most divat minél idiótább nevet adni a gyereknek, de szvsz ha olyan a családban az elvárás, akkor a hagyományos nevek közül is lehet jó nevet választani. Inkább legyen a gyerek István, Mária, meg hasonlók mint Dzsenifer, Britni, Tifani, Dzsonátán meg hasonlók. Persze mindenkinek joga van eldönteni hogy hogy hívják a gyerekét, de nem ezzel kéne feltűnősködni, meg azt is számításba kell venni hogy a gyerek azzal jobb esetben egy életet le fog élni.

2012. jún. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
58%
Pityesz értő olvasás nem megy? Arról van szó, hogy bizonyos családokban akármilyen "normális" nevet választhatsz, akkor se fog tetszeni, mert ők kitaláltak egy azaz egyetlen egy darabot, ami legyen a kis unoka neve más nem tetszik és megy a siránkozás.
2012. jún. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
81%

"Már régen rossz, ha úgy áll az ember hozzá, hogy "magamnak szültem a gyereket, az enyém""


A felelősség is a szülőké, a gyerekkel kapcsolatos minden döntés. Nehogy már a szülők ne szóljanak bele a gyerekük nevébe!

2012. jún. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
92%

Amikor öcsém született, a nagynéném mindenképpen apámról akarta elnevezni, bele is írta egy kis könyvembe, hogy "Kistestvéred születik Julika, a neve Gyurika.." Apám utálja a saját nevét, esze ágában sem volt azt adni a gyerekének is. Az apai nagymamám barátnőjének az unokája meg Ádám volt. (80-as évek végén 90-es évek elején rengeteg gyereket hívtak Ádámnak) És hajtotta, hogy az milyen szép név és az normális és stb. stb. Még évekkel később is... A tesóm amúgy Balázs lett, az mindkét szülőmnek tetszett.


(Én (akkor 4 éves voltam) szerettem volna, ha Erhardnak hívjuk... :D ma már nem örülnék neki. Anyukámnak tetszett még a Roman is, de ezt csak nemrégen árulta el... :D)


Szóval csak annyit akartam, hogy nálunk anyuék nem hallgattak a nyomásra és a saját ötletüket adták a gyereknek és nem törődtek vele, hogy ki fog ezen megsértődni. Lassan mindenki meg is békélt a Balázzsal, az említett nagynéném meg édes kis becenevet is kitalált neki. (Babalázs)

2012. jún. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
94%

16: Mert minden szülő olyan nevet ad a gyerekének, amilyet akar. Az idióta nevekkel kapcsolatosan nekem is ugyanaz a véleményem, amit itt leírtak, de eddig a kérdező nem is utalt arra, hogy ilyesmi nevet akartak volna adni a kicsinek a férjével.

Az meg az ő döntésük, hogy nem akarják, hogy a gyerekük a 20. Józsika legyen a családban.

Nálunk ugyanez van. Az én nevem is ősi magyar név, ugyanez anyám, a két nagyszülőmé és ezernyi nőrokonomé. Az én első lányomnak is ezt akarta elsősorban a család, én meg mondtam, hogy nem, a saját nevemet is utálom, nem fogom a gyerekemnek ezt adni. Nekem azt tetszett, amit a férjem javasolt, azt adtuk.

2012. jún. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!