Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit lehet tenni, ha a családna...

Mit lehet tenni, ha a családnak nem tetszik a leendő gyerek neve? Van egyáltalán ilyenkor jó megoldás?

Figyelt kérdés
Nem törődni a véleményükkel, hiszen nem az ő gyerekük, vagy tiszteletből megváltoztatni azt a nevet, amit már a szülők évek óta elterveztek?
2012. jún. 23. 16:01
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
82%
17: Igen, pont erre akartam utalni!!!
2012. jún. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 Pityeeesz ***** válasza:
18%

#17

Itt ha valakinek nem megy az értő olvasás az te vagy. ;)

2012. jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
95%

22:

Pedig ő értette meg azt, amit írni akartam és nem te. Van egy csomó szép, általánosan használt és nem idióta külföldieskedő név. De egyes családokban még a normális, nem feltűnő neveket sem szeretik. Akkor miért kell a szülőknek ehhez alkalmazkodnia? Attól, hogy annó pár felmenővel ezelőtt valaki kitalálta, hogy a gyereke legyen Gézuka, és innentől kezdve minden lemenő azt adta az első fiúgyermeknek, még nem kötelező a szülőknek azt adni a gyereküknek, ha ők azt nem szeretik.

2012. jún. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
95%

NINCS jó megoldás, mármint nem lehet addig-addig keresgélni, amíg minden tagnak tetsző nevet találsz..........mi anno bármilyen nevet kitaláltunk leendő lányunk számára (fiunk lett végül :)) MINDIG akadt valaki a családban, aki ezt mondta szájhúzva: "jaj neeee....." Tehát elegem lett és azt mondtam, oké, ha a második lány lesz, az lesz a neve ami nekünk kettőnknek tetszik, senki mást nem kérdezek meg, csak tényként közlöm!

(fiúnevek mindenkinek tetszettek amiket kitaláltam)

2012. jún. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
83%

Én nagyon különleges nevet választottam a gyerekeimnek, mindegyik szórványos előfordulású, de nem külföldi név magyarosan leírva és nem is szappanoperából. Őszintén nem érdekelt mások véleménye. A gyerekeim arra vannak tanítva, hogy ebben a tucatvilágban legyenek büszkék arra, hogy nem kaptak még tucatnevet is.

Úgyhogy ne törődj senkivel, én azt mondom! Te szülöd, te neveled. Mindenkinek joga nevet adni az utódainak és aki ezért másokat csúfol az magáról állít ki szegénységi bizonyítványt.

2012. jún. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%

Mondd, KINEK a gyereke lesz az a gyerek? A tiéd és a párodé.


Ha nem tetszik a neve, akkor hisztiznek, aztán majd abbahagyják és megszokják.


Nem tisztelet az, ahol valaki erőszakkal rékényszeríti a másik emberre az akaratát. Nem tisztelet, hanem annak nevében elkövetett agresszió és erőszak.

2012. jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 Napéjegyenlőség ***** válasza:
100%

Drága 18-as,

sajnálom, hogy nem jutott el hozzád a mondandóm lényege. Majd egyszer talán beérik, de azon sem lepődöm meg, ha soha.

2012. jún. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
53%

És ha kettő neve lenne?


Mondjuk nektek tetszik a "Lia",a családnak meg a "Kati",akkor legyen "Kovács Lia Katalin".Ha megszületik,majd eldől,hogy "Katisabb",vagy "Liásabb",esetleg hogy melyikre "hallgat" jobban,vagy ha kicsit nagyobb meg lehet kérdezni melyik tetszik a gyereknek jobban.

2012. jún. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%
27: Jóvanna, bocsi, tényleg visszaolvasva értem, hogy kikre céloztál.
2012. jún. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
50%

Ha Dzsesszikának, meg egyéb hasonló idétlen nevet gondoltatok ki, az tényleg idétlen. De egy Lillával, Csengével, Anitával stb., szóval normális hangzású névvel nincs baj.


Ami a legfontosabb, az az, hogy gondoljatok bele, hogy az a gyerek min. 18 évet az általatok választott névvel fog leélni, és baromira megkeserítheti az életét egy idétlen keresztnév.

2012. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!