Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit lehet tenni, ha a családna...

Mit lehet tenni, ha a családnak nem tetszik a leendő gyerek neve? Van egyáltalán ilyenkor jó megoldás?

Figyelt kérdés
Nem törődni a véleményükkel, hiszen nem az ő gyerekük, vagy tiszteletből megváltoztatni azt a nevet, amit már a szülők évek óta elterveztek?
2012. jún. 23. 16:01
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, mit keserít meg az életén bármilyen név? Akik miatt szar lehet neki, azok a csúfolódó gyerekek, de azok mindenkit csúfolnak. Lásd Ágnes=mágnes és társaik.
2012. jún. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, teljesen egyetértek Veletek!

Mivel többen kérték, hogy írjam le a nevet, ezért most megteszem, bár nem szerettem volna. Mivel nincs sem brazil szappanoperás hangzása, sem Dzsesszikás beütése, ezért lehet, hogy sokan ki fognak majd nevetni amiatt, hogy egy ilyen viszonylag átlagos néven problémázom. Na jó, nem húzom tovább: Iván lenne. :) Szerintetek nagyon gáz név, amit még becézni sem lehet? Ugyanis úton-útfélen ezt hallom az ismerősöktől.

2012. jún. 23. 23:50
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek azzal, hogy a névválasztás csakis a szülők feladata.

Én biztos nem engedném, hogy bárki beleszóljon abba, milyen nevet adok majd a babámnak.

Emellett viszont véleményeket és tanácsokat szívesen veszek, csak nem biztos, hogy megfogadom őket :).

Véleményt mondani lehet, mindig meg is fontolom, de a döntés csakis az enyém.

Amúgy az Iván egy időben az egyik kedvenc fiú nevem volt :).

Szerintem nagyon szép név, bár egy kisfiúnak elég fura, hiszen komoly csengése van, dehát minden Iván kisfiúként kezdte ugye :).

L/25

2012. jún. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még annyi, hogy a becézés miatt nem kell aggódni, hiszen kitalálhattok neki olyan becenevet, ami nem a nevéhez kapcsolódik (vagyis szerintem az úgyis jön majd magától, ha a kicsi személyisége alakulgat).

L/25

2012. jún. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
57%

Jó szándékkal leírom az ötletem,ez miért haszontalan?!...Kössz a leszavazást...Pedig sokan adnak 2 keresztnevet a gyereknek...Áhh eszem megáll,így segítsen az ember.


Amúgy az Iván nem olyan rossz név,amin jogos lenne a rokonság fennakadása.

2012. jún. 24. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

Én esküszöm, hogy mindenkinek a zöld kezecskét szavaztam meg, hiszen minden egyes válasz hasznos volt a számomra.

Annak pedig nagyon örülök, hogy szerintetek sem csúnya név az Iván. Még várok további véleményeket is, ha valakinek van, nyugodtan ossza meg! ;)

2012. jún. 24. 09:39
 37/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon szép név!:) Lehet komoly, és becézhető is. (Ha egy ismerősömet nem hívnák így, elgondolkodnék, hogy adjam-e én is.) Amúgy megindokolták már, hogy miért nem jó név?
2012. jún. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

Jaj de jó, hogy ennyi mindenkinek tetszik!

Hát igazi nyomós indoka még senkinek nem volt, de mondták már azt, hogy nagyon oroszos beütése van, és főleg a nagyszülőknek (az én nagyszüleimnek) nem tetszik, akik ugye átélték '56 eseményeit. A másik pedig az, amit már írtam: zavarja őket, hogy nem lehet normálisan becézni (bár azt én is belátom, hogy az "Ivcsike" meg az "Ivánka" tényleg hülyén hangzik).

2012. jún. 24. 13:10
 39/48 A kérdező kommentje:

Különben elkezdtem gondolkodni ezen a bizonyos két keresztnéven is, csak az a nagy gond, hogy fiúnevekben teljesen tanácstalan és ötlettelen vagyok. Bár az Iván már gyerekkorom óta a kedvenc neveim közé tartozik, ezért nem kellett rajta sokat gondolkodni, de ha most kéne választanom még egyet, majdnem biztos, hogy nem sikerülne. Lánynevekből kapásból tudnék hármat-négyet mondani (nagy kedvenceim például a Rozi (Rozália), Lili, Johanna, Emma), de fiúnévből... Még ha nagyon megerőltetem magam, akkor is csak olyan jut eszembe, amit esetleg elviselhetőnek tartok, de nem szívesen adnám a gyerekemnek (például ami így hirtelen eszembe jutott, és nem olyan rossz: Olivér, Flórián, Balázs, esetleg Lőrinc, vagy Dávid). Úgyhogy valószínű, hogy marad az Iván, és második névnek ha meg tudok barátkozni az itt felsoroltak közül valamelyikkel, akkor még az.

A ti válaszaitok pedig egytől-egyig nagyon hasznosak voltak, mindenkinek köszönöm, hogy leírta a véleményét! Ha még valakinek van, az ne tartsa magában, feltétlenül írja le, mert nagyon sokat segítene vele!


:-)

2012. jún. 24. 13:24
 40/48 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen volt egy tanárom, Iván. Nekem baromi szimpatikus volt, de mindenki utálta mert olyan szigorú. Egyszer mikor vizsgáztatott a titkárnő ment haza és megkérdezte, hogy és ma is sokáig marad Ivánka? Nekem nem hangzott hülyén, szerintem hozzá fogtok ti is szokni, egyébként egyáltalán nem kell a névből eredni a becézésnek, ki tudja még a végén egész mást találtok. Pl. nálunk van egy 3 éves kislány a családban, Annának hívják, de mindenki Cincinek becézi.

Szerintem inkább azért hangzik hülyén, mert nem minden ötödik gyerek neve és nem vagytok hozzászokva.


Kicsit olyan ez, mint mikor azzal jönnek, hogy a nénivel vagy bácsival milyen hülyén fog az hangzani. Láttam már itt olyan nevet, amire azt mondták, hogy majd ha nénizik milyen szörnyű lesz, de nekem pl. annak idején volt olyan nevű általános iskolás tanárom és nekem teljesen természetes volt, nem hangzott hülyén.

2012. jún. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!