Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit lehet tenni, ha a családna...

Mit lehet tenni, ha a családnak nem tetszik a leendő gyerek neve? Van egyáltalán ilyenkor jó megoldás?

Figyelt kérdés
Nem törődni a véleményükkel, hiszen nem az ő gyerekük, vagy tiszteletből megváltoztatni azt a nevet, amit már a szülők évek óta elterveztek?
2012. jún. 23. 16:01
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon rendben van az Iván név. Akinek nem tetszik, az az ő baja. Mondd meg nekik, hogy az övék sem szebb! :)
2012. jún. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
pont ma van a névnapja :D
2012. jún. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim válasza:
100%
tényleg nem szokványos manapság az Iván nevet adni, de ettől még egy teljesen normális név, nekem tetszik. Ne hagyjátok, hogy a család befolyásolja a döntésetek. Az még egy jó megoldás lehet, hogy 2. névként valami szokványosabb nevet adtok neki, így ha a gyereknek se tetszene esetleg a név, tudja a 2. nevét használni :)
2012. jún. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

Az Ivánnal nincs sztem semmi baj, ezen azért kár fennakadni.


Amúgy az unokanővérem a nagyobbik fiának a Bence nevet adta, a kisebbiknek meg a Márkót. Így, Márkó nem Márk. Ezen sokan kiakadtunk, hogy az elsőnek miért tudott normális nevet adni, a kicsinek meg miért a Márkót. De megszoktuk, nem szóltunk érte, az ő gyereke. Márkó már 14 éves, így fogadtuk el, már fura lenne ha pl Péter lenne.

2012. júl. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

nekem is tetszik az Ivan, jo otlet, hatha fiam lesz (5. hetben jarok) meg is kerdem a ferjemtol tetszik e neki:D

amugy a kislanyom nevebe probalt beleszolni anyos, ot marianak hivjak, szerette volna ha valami formaban igy hivjuk majd kislanyunkat, javasolta az annamariat, de en nem tisztelem annyira hogy hogy ezt megtegyem. Yvette lett a neve, anyos es apos sokaig nem is szolitottak a neven... (megjegyzem nem elunk magyarorszagon, itt nem ciganynev, es nem is ismerek senkit ezzel a nevvel) szoval nem hallagtok csak az uramra es a szivemre!

2012. júl. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Az unokaöcsém neve nem tetszett sem nekem, sem a rokonoknak, de természetesen a szülők döntöttek, az ő dolguk. Most sem adnám azt a nevet a gyerekemnek, mert rossz asszociációi vannak, de annyira édes tündér az a baba, már megszoktuk a nevét, és már csak ő jut eszembe róla, mindenki szereti. Tényleg meg fogják szokni.

Az Iván szerintem semmi baj sincs. (Esetleg Iván Dénes nem tetszik?)

2012. júl. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

egy ismerősömék gyerekének van furcsa neve, nem is maga a keresztnév (Aurora), hanem a vezetéknév full magyaros (Kovács).

Kovács Aurora.

Szép-szép, de szerintem a környezetükben sokan azért lepődtek meg, mert furcsán hangzik ez a tipikus magyaros név ezzel a modern külföldies keresztnévvel.

de az ő dolguk, senki sem foglalkozott vele.

az már más tészta, hogy ez a gyerek egyszer felnő.


sosem értettem z ilyen szülőket, hogy oké tetszik nekik egy bizonyos név, de nem gondolnak bele, hogy az a gyerek később felnő, és talán ilyen névvel éli le az életét? Ha csak nem változtatja meg 18 éves kora után....


Gondolok itt ezekre a furcsa nevekre, múltkor olvastam a neten a legfurcsább vezetékneveket. Ilyenek vannak, hogy Fehér, Tűzvirág, Táltos, stb.

nem gondol bele a szülű, hogy oké még kisbabaként ő az én kis Tűzvirágom, de ez a Tűzvirág egyszer felnő?

2016. máj. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Szerintem a Kovács mellé pont praktikus egy ritka név, ne tévesszék össze a másik ezer Kovács Zsófival.


A Tűzvirág is csak azért furcsább, mint a Virág, Ibolya, Rózsa vagy bármilyen más virág, mert nem szoktad meg...

2016. máj. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!