Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Laknál egy házban a párod...

Laknál egy házban a párod testvérével vagy a te testvéreddel és a párjával?

Figyelt kérdés

Volna lehetőségünk a sógornőmékkel közösen venni egy 2 szintes családi házat. Párom húzza a száját, de ő akar mindenképpen családi házba menni. Mondtam neki, hogy vagy hitelt veszünk fel, vagy maradunk a panelben ha nem hajlandó a testvérével közös házban lakni. Csak a konyha és a kert lenne közös.

A testvére 1-1,5 éven belül úgyis kimennek külföldre dolgozni, akkor ketten lennénk a házba.

Pár év alatt meg ki tudnánk fizetni a tesójának a ház felét. Szerintem inkább neki tartozzunk, mint a banknak.


2010. júl. 12. 11:55
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Mi mentesek vagyunk a hülye rokonoktól. A párom tesójáék amúgy is vennének lakást vagy házat, és amíg kint lezsnek, kiadnák albérletbe. (hogy ne álljon üresen)

Nem úgy gondolunk a jövőre, hogy "mi van ha elválunk?".


Persze nem fogom erőltetni a dolgot, de nekem ez nagyon tetszik.

2010. júl. 12. 12:37
 22/34 anonim ***** válasza:
83%

Hat a helyzetetekben megfontolando, de kell, hogy tiszta legyen mindket fel szamara, hogy ki akarjatok fizetni oket a hazbol idovel.


En szemely szerint nem mennek lakni a sogornommel. Nem azert, mert nem birom, nem azert, mert rossz ember, mert nincs ilyen gond, viszont nagyon mas, mint en mindenben es nehez lenne egymas mellett elni egy eleten at. Az allando kozelseg elronthat egy jo kapcsolatot is. Persze van, ahol ez nagyon szepen mukodik. Szemelyiseg fuggo.

2010. júl. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Mellesleg annyit, hogy az intelligens felnőtt emberek le tudnak ülni megbeszélni a dolgokat, ha valami probléma adódik. Lehet, hogy csak nálunk van ilyen "hülye szokás
2010. júl. 12. 12:38
 24/34 A kérdező kommentje:

"hülye szokás"?


Elnézést, senkit sem akarok ezzel megbántani.

2010. júl. 12. 12:39
 25/34 anonim ***** válasza:
76%
12:03 nincs igazad,a rokonok is simán elvehetik valakitől a házát,rosszabbak,mint a bank.
2010. júl. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, az egy dolog, hogy te intelligens vagy, mi is próbáltunk intelligensen beszélni a h.ülye rokonokkal (akik helyett inkább a bankot választottuk), de van akivel nem lehet, mert saját magát valami kisistennek, téged meg egy utolsó lábtörlőnek tart. Az, hogy valaki akkor intelligensnek tűnik, amikor jópofi van, nem azt jelenti, hogy akkor is intelligens lesz, ha balhé lesz. Amúgy én még életemben nem láttam olyat, hogy valaki ilyen közös dologból jól jött volna ki.
2010. júl. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy a rokonok sokszor tényleg rosszabbak mint a bank. Az én páromat a saját anyja több millió forinttal lopta meg, és utána még neki állt följebb. Na, mi ezek után nem bízunk senkiben (gondolom érthető).
2010. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Nem 1-2 éve ismerem őket, nyugodt szívvel laknék velük.

De köszönöm a tanácsokat.

2010. júl. 12. 12:49
 29/34 anonim ***** válasza:
75%

"A párom tesójáék amúgy is vennének lakást vagy házat, és amíg kint lezsnek, kiadnák albérletbe. (hogy ne álljon üresen)"

És ti együtt laknátok az albérlőkkel, vagy ti lennétek az albérlők és fizetnétek nekik?

És mi lesz akkor a felállás amikor hazajönnek?

Ezeket is át kell gondolni.

2010. júl. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Nem fizetnénk nekik, és nem laknánk együtt senkivel.

Amit írtam, arra vonatkozik, ha külön lakást vesznek.

Ha hazajönnek, akkor hazajönnek. Egyik sem emberevő. :)

2010. júl. 12. 12:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!