Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Laknál egy házban a párod...

Laknál egy házban a párod testvérével vagy a te testvéreddel és a párjával?

Figyelt kérdés

Volna lehetőségünk a sógornőmékkel közösen venni egy 2 szintes családi házat. Párom húzza a száját, de ő akar mindenképpen családi házba menni. Mondtam neki, hogy vagy hitelt veszünk fel, vagy maradunk a panelben ha nem hajlandó a testvérével közös házban lakni. Csak a konyha és a kert lenne közös.

A testvére 1-1,5 éven belül úgyis kimennek külföldre dolgozni, akkor ketten lennénk a házba.

Pár év alatt meg ki tudnánk fizetni a tesójának a ház felét. Szerintem inkább neki tartozzunk, mint a banknak.


2010. júl. 12. 11:55
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Azt írod,hogy a szüleiden és a párodon kívül még sosem laktál senkivel.

Én laktam,közel 20 emberrel.Albérletben másokkal,exekkel,szülőkkel,tesóval stb. A kompromisszumkézségem igencsak fejlődött.Egy különbség azonban van,ha valaki idegenekkel lakik és ha rokonnal.A rokonnal az ember hiába veszik össze le nem cserélheti.A hülyeségeit el kell nézni és van olyan rokon,akinek meg sem lehet mondani,ha gond van,még inteligensen sem.

A vadidegennél az ember könnyebben van,bármikor kirakhatja és ő maga is könnyebben elküldi melegebb éghajlatra,ha elfogy a cérna.

A ti esetetekben,ha nem jöttök ki,akkor sincs hova menni.Tartoztok,egymáshoz vagytok láncolva és még annak a lehetősége sem áll fenn,hogy soha az életbe többet nem kell találkoznotok,mert rokonok maradtok.

Az ember a párjával is évek alatt csiszolódik össze,mert más szokásai vannak,más mentalitást hoz otthonról.Ha még a párunk rokonait is el kell viselni,úgy,hogy véletlenül se legyen veszekedés,mert akkor a párunk kerül két tűz közé.

Az ikerház, még egy megoldható ötlet,de az egymás tetején lakás közös konyhával csak elméletben hangzik jól.

2010. júl. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
44%
Szia! Szerintem igazad van, ennyi időt ki lehet bírni és nincs annál rosszabb, mintha valaki a banknak tartozik. Én bevállalnám! Főleg ha jóban vagytok. Legalább nem lesztek egyedül, nekem még tetszene is az ötlet:)
2010. júl. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
44%
Egyébként a párodnak mi kifogása van?
2010. júl. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Hát a párom testvérével soha, még közös udvarba sem. Az én tesómmal és a párjával esetleg, attól függne, milyen a párja (mivel most nincs neki, így ezt nem tudom).
2010. júl. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!