Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Laknál egy házban a párod...

Laknál egy házban a párod testvérével vagy a te testvéreddel és a párjával?

Figyelt kérdés

Volna lehetőségünk a sógornőmékkel közösen venni egy 2 szintes családi házat. Párom húzza a száját, de ő akar mindenképpen családi házba menni. Mondtam neki, hogy vagy hitelt veszünk fel, vagy maradunk a panelben ha nem hajlandó a testvérével közös házban lakni. Csak a konyha és a kert lenne közös.

A testvére 1-1,5 éven belül úgyis kimennek külföldre dolgozni, akkor ketten lennénk a házba.

Pár év alatt meg ki tudnánk fizetni a tesójának a ház felét. Szerintem inkább neki tartozzunk, mint a banknak.


2010. júl. 12. 11:55
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Ha felesben vesszük meg a házat, nem hajíthatnak ki.

Ki fognak menni, ebben biztos vagyok!

2010. júl. 12. 12:08
 12/34 anonim ***** válasza:
62%
igen hisz nincs a világon olyan ember akit jobban szeretnék mint a tesóm
2010. júl. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
85%

Hát a párom tesójáékkal laktunk együtt, soha többet nem szeretném. A kajámat pofátlanul megették, velük kijönni, áhh...

Öcsémmel viszont sokáig együtt laktam:DDD Vele laknék, sosincs otthon:) És a barátnőjét is kedvelem.

2010. júl. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
70%
A saját testvéreimmel természetesen laknék. Az övéivel is, hiszen a nővére olyan mintha az én testvérem lenne. A bátyja néha lökött, de ha ilyen lehetőségem lenne, akkor tutti elfogadnám.
2010. júl. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Eddig is 4 főre főztünk, és az 2 napig elég volt.

Most midnen másnap főznénk. Egyik nap ők, másik nap mi. A sógornőmmel már beszélgettünk róla.

2010. júl. 12. 12:16
 16/34 anonim ***** válasza:
55%

Szia. Lehet, hogy most még nem vagytok rosszban, de a közösködés sok esetben megrontja a kapcsolatot.

Én semmi esetre sem vállalnám be. Se szülővel, se testvérrel, se sógorral. Inkább a panel, vagy ha lesz egyszer lehetőség kisebb családi házra, de mindenképpen külön.

2010. júl. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

A szüleimen és a páromon kívül senkivel nem laktam még együtt.

Nem tudom, hogy ebből adódóan milyen problémák származhatnak.

2010. júl. 12. 12:21
 18/34 anonim ***** válasza:
89%

ne bonyolítsátok túl, kössetek kompromisszumot, neki kertes ház kell meg külön élet = ne azt a házat vegyétek meg amit kinéztetetek, ha nem keressetek kicsi ikerhézat, kis kert, gondolom nem dinnyeföldnek kell a birtok.


emeletes se muszáj, de vannak pici 2 szintes ikerházak.


vagy egy nagyobb, jó elrendezésű egy szintes 2 bejáratú házat venni és átalakítani 2 konyha 2 fürdő, és leválasztani, stb.


amúgy ha külföldre mennek, az ikerház 2.felét ki lehet adni, legalább "szemmel tarthatnátok" az albérlőt. jó együtt lakni közel a rokonsághoz ha jó a családi viszony, lehet segíteni egymásnak pl vigyázni a gyerekre, kutyára, miegyéb.

2010. júl. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
66%

Mi nem fogadtuk el a szülői segítséget lakásvásárláskor, és inkább a banknak tartozunk, mint nekik (szóval szerintem bizonyos esetekben a bank jobb mint a rokon). Azóta is áldjuk az eszünket érte. Mert a bank tisztelettel szól hozzánk, nem úgy mint egy utolsó útszéli kutyához. Szerintem a bank százszor jobb, mint egy h.ülye rokon, akitől soha nem fogsz tudni megszabadulni, és teljesen kicsinál idegileg. A bank kussol, amíg fizetsz, nem szól bele semmibe - a hülye rokonnak adhatsz akármennyi pénzt, be nem fog állni a lepcses pofája, bele fog okoskodni mindenbe (ez nem vonatkozik a normális rokonokra). Azt meg, hogy kimegy külföldre a tesója, nem venném a helyedben olyan biztosra - őszintén: ki az a h.ülye, aki házat vesz úgy, hogy tujda, egy év múlva lelép az országból - már csak az adókból meg az illetékekből kijön egy jobb albérlet egy évre, minek szenvednének a házvásárlás összes nyűgével 1 (!) év miatt. Szerintem sógornődék kamuznak.


Nem véletlen, hogy a férjed nem akar velük lakni, nyilván jobban ismeri a testvérét, mint te. Szerintem ne légy a saját magad ellensége, mert ha egyszer összeveszel a férjeddel, és elváltok, akkor 3-an lesznek ellened, és a háborúskodásnak soha nem lesz vége - és ez esetben a bíróság is tehetetlen lesz a vagyonmegosztáskor, hiszen más tulajdonosa is van az ingatlanotoknak. Szerintem vagy még pár évig maradjatok a jelenlegi lakásotokban, hiszen panelban lakni közel sem olyan rossz, mint amennyire mostanság köpködnek rá (max. a sznobok le fognak nézni, annyi baj legyen), vagy vegyetek fel hitelt egy kisebb, de közös házra, ami csak a tietek. Ez meg, hogy egyik nap egyik főz, másik nap másik, nekem már egyetemista koromban sem működött a lakótársaimmal, nonstop veszekedés volt miatta (egyik drágább kaját főzött mint a másik, adja meg a különbözet rá eső részét, a másik tovább pörgette a villanytűzhelyet mint az egyik, belenyalt a kajába, nem mosogatott el, akciós teszkós (romlott) alapanyagokat használt, amitől a harmadik hasmenést kapott, stb.) - szerintem komoly, felnőtt embereknek nem való ez az életforma.

2010. júl. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

A háznak amit néztünk, 2 külön bejárata van. Egyik a felső szinthez, a másik az alsóhoz tartozik. Fent csak egy pici főzőfülke van, hűtővel és mikróval.

Lent egy nagy háló, nappali plusz egy kisszoba + fürdő.

Fent is egy nagyobb és egy kisebb szoba és egy fürdő.


Nekem nagyon tetszik, sajnálom hogy a párom nem hajlandó belemenni.

2010. júl. 12. 12:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!