Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kell apa barátnőjének a...

Nem kell apa barátnőjének a kocsija, ebből miért kell családi balhét csinálni rögtön? Mi van, ha apa fejét telebeszéli?

Figyelt kérdés

Ősz végén-tél elején, ha minden jól megy, megszerzem a jogosítványt. Beszéltem már mamáékkal, és apával is arról, hogy kapnék karácsonyra egy autót, tatával már voltunk is megnézni az itteni szalonban és nagyon nagy szerelem már most. Tegnap velük vacsoráztam, kérdezték hogy megy a vezetés, mikor megyek forgalmizni és így jött szóba, hogy apa barátnője eladná az autóját... Egy régi Nissan Micra, belül tiszta műanyag, kicsi, kényelmetlen és nincs benne semmilyen extra. Ráadásul manuális váltós, amit nem szeretek, plusz két év múlva úgyis Budapestre költözöm, a fővárosban meg halál egy sima váltós kocsi. Ráadásul azt várja igazából, hogy apa fizesse ki neki, amennyiért ő eladná, csak erre megy ki az egész. Mondta, hogy milyen jó lenne nekem, igazi kis csajos autó, és ott ömlengett róla, pedig tudom, hogy ezer baja van már, meg tényleg nagyon "fapados", és lerendeztem annyival, hogy aha biztos, csak én nem ilyet szeretnék, majd mi intézzük. Erre meg kiakadt, hogy nekem semmi nem jó és hogy mit szólom le, ő csak nekem akar jót, és hogy neki még most, közel 40 évesen sem lehet olyan autója, amit én kinéztem, meg hogy ez mennyire felesleges nekem, stb. Kínos lett az egész, mindenki csak csendben ült és a végén mama mondta, hogy na ez még korai, meg úgyis előbb a jogsim legyen meg, és hogy apa barátnője most adná el az autót, nem akar ezzel várni még hónapokat, szóval ez így tárgytalan. Szóval ők is igazából nekem adtak igazat, utána is még ott maradtam velük, és mondták, hogy nem értik, minek szólt bele, amikor 1. külön kasszán vannak apuval, 2. neki semmi köze hozzám.


De most nem tudom, hogy mit csináljak, mert félek, hogy otthon apa fejét teledumálja, hogy nem kell nekem az az autó, amit szeretnék, és hogy jó az övé... Nem akarom hívogatni, mert azzal csak megőrjíteném. Valami ötlet, tanács, taktika? Anya szerint hagyjam most ezzel, meg ő sem hül.e, hogy vegyem egy több, mint 10 éves kocsit, aminek már minden baja van.



2019. aug. 17. 13:47
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
98%
Budapesten belvárosba kocsival ép eszü ember.nem közlekedik mert parkolóhelyet találni nehéz ,és pénzbe kerül.és komolyan azért akarsz mindenek felszerelt autót hogy könnyebb legyen vezetni ? És zenét hallgas közben ? .
2019. aug. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
100%
Én született belvárosi nőként kérkezem, ha a bkv-n nem igazodsz ki Budapesten, vezetni, hogy akarsz? Budapest mellé költöztem, de ha be kell mennem, már idegesít kapok. Parkolóhely Nincs, utcák lezárva, mindenhol dugó. Lehetetlen ott autólag közlekedni, pedig én a wc-rendezvény is azzal járok. Ráadásul az egész Budapestet, mint a tenyérem úgy ismerem, de ha ott élnék leraknám az autót, mert értelmetlen. Ügyvéd haverokkal is reggel leteszi és napközbeni a tömegközlekedést használja az iroda, bíróság stb. között, mért kíméli az idejét, idegeit, autóját.
2019. aug. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:
Ez már részletkérdés igazából, majd ha már ott tartok, hogy szeptember, egyetem, évkezdés, látni fogom, hogy a jobb. :) Az pedig még lesz egy kis idő... Szóval ezen itt most felesleges problémázni, autó akkoris kelleni fog, mert valahogy haza kell majd járjak hétvégente.
2019. aug. 18. 11:33
 44/49 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen felesleges bármit is mondani. Az emberek többségének teljesen normális, hogy egyetemistaként felszáll a buszra/vonatra, és hazamegy. De van az a réteg, akik még két betűs kitérőre is autóval mennek, és nem tudják elképzelni, hogy képesek egyesek kibírni akár csak egy órácskát más idegen emberekkel egy légtérben. A kérdező ez utóbbi. Mondhatunk bármit, akkor sem fog felülni egy tömegközlekedési járműre. Előbb riasztja a családot, hogy menjenek érte, minthogy az megtörténjen.
2019. aug. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
100%

En azert egyetemistekent vegig gondolnam ezt az autozgatast BP belvarosaban.


Kitalalja a csapat, hogy elugrotok egy sorre/borra/koktelra akkor te nem ihatsz. Mire a csapat odaer bkv-val te jo esetben vegre uton vagy, majd 6 megalloval arrebb keresheted az uj parkolot (termeszetesen ezert meg fizetsz is) mire odaersz a tobbiek mar vegeztek.


Vagy esetleg vallaltod, hogy a kovetkezo 4 evben allando jelleggel fuvarozol 4 embert? Na es ha mondjuk 6an mentek? Akkor a 6. proli buszozzon? Jaj istenem. Latszik, hogy fingod sincs pestrol. A bkv nem ordogtol valo.


Kulso keruletek kozott van ertelme az autonak, de a belvarosban abszolut nincs.

2019. aug. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%

Pesten felejtsed el a kocsit. Többet vesztesz vele mint amennyit nyersz. Nincs parkolóhely, mindenhol fizetni kell, folyamatos araszolás, dugók, türelmetlen sofőrök stb stb.

Szerintem sokkal jobban járnál egy elektromos roller (150-200ezer ft)-mol limo, green go párossal. A bkv se ördögtől való ám, hamar megtanulsz vele közlekedni. Azt a 7-8 milliót amit kocsira szántak volna a felmenőid meg inkább tolják be egy lakás árába.

+Személy szerint teljesen kezdő kezébe nem hogy új, semmilyen autót nem adnék. Pár hónapig nem árt ha valaki ül melletted egy tapasztaltabb sofőr, (főleg Pesten) aki már átlátja a forgalmat, szituációkat, tanácsokkal lát el.

2019. aug. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
100%

Az ugye megvan, hogy a micra egy nagyon jó kocsi, tökéletes kisautó városba, tanuló sofőrnek? Én a helyedben örülnék neki!


A másik dolog, tudod te, hogy fog vérezni a szíved, mikor a vacsi új autódat szétb@@@sszàk a pesti utak? Ne tudd meg, ide nem érdemes új kocsit venni, de ezt te is megtalasztalod majd.


Még mielőtt én leszek az irigy, a 7 milkás kocsim a garázsban áll, vettem egy szakadt kis suzi robogót, azzal járok. Szal nem irigy vagyok, csak pesti. :D

2019. aug. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
100%
Nem közlekedsz Budapesten tömegközlekedéssel? Ott a legjobban az országban 🤣 Ez meg hogy a nagyszüleid mennek érted a moziba... Mit ne mondjak, gáz.
2019. dec. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
100%
Na mi van kishercegnő? Megkaptad már a bömbidet? :D
2019. dec. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!