Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kell apa barátnőjének a...

Nem kell apa barátnőjének a kocsija, ebből miért kell családi balhét csinálni rögtön? Mi van, ha apa fejét telebeszéli?

Figyelt kérdés

Ősz végén-tél elején, ha minden jól megy, megszerzem a jogosítványt. Beszéltem már mamáékkal, és apával is arról, hogy kapnék karácsonyra egy autót, tatával már voltunk is megnézni az itteni szalonban és nagyon nagy szerelem már most. Tegnap velük vacsoráztam, kérdezték hogy megy a vezetés, mikor megyek forgalmizni és így jött szóba, hogy apa barátnője eladná az autóját... Egy régi Nissan Micra, belül tiszta műanyag, kicsi, kényelmetlen és nincs benne semmilyen extra. Ráadásul manuális váltós, amit nem szeretek, plusz két év múlva úgyis Budapestre költözöm, a fővárosban meg halál egy sima váltós kocsi. Ráadásul azt várja igazából, hogy apa fizesse ki neki, amennyiért ő eladná, csak erre megy ki az egész. Mondta, hogy milyen jó lenne nekem, igazi kis csajos autó, és ott ömlengett róla, pedig tudom, hogy ezer baja van már, meg tényleg nagyon "fapados", és lerendeztem annyival, hogy aha biztos, csak én nem ilyet szeretnék, majd mi intézzük. Erre meg kiakadt, hogy nekem semmi nem jó és hogy mit szólom le, ő csak nekem akar jót, és hogy neki még most, közel 40 évesen sem lehet olyan autója, amit én kinéztem, meg hogy ez mennyire felesleges nekem, stb. Kínos lett az egész, mindenki csak csendben ült és a végén mama mondta, hogy na ez még korai, meg úgyis előbb a jogsim legyen meg, és hogy apa barátnője most adná el az autót, nem akar ezzel várni még hónapokat, szóval ez így tárgytalan. Szóval ők is igazából nekem adtak igazat, utána is még ott maradtam velük, és mondták, hogy nem értik, minek szólt bele, amikor 1. külön kasszán vannak apuval, 2. neki semmi köze hozzám.


De most nem tudom, hogy mit csináljak, mert félek, hogy otthon apa fejét teledumálja, hogy nem kell nekem az az autó, amit szeretnék, és hogy jó az övé... Nem akarom hívogatni, mert azzal csak megőrjíteném. Valami ötlet, tanács, taktika? Anya szerint hagyjam most ezzel, meg ő sem hül.e, hogy vegyem egy több, mint 10 éves kocsit, aminek már minden baja van.



2019. aug. 17. 13:47
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
76%
Én nem vagyok irigy. Jó autóm van, autómata is. Csak nekem nem ez az első autóm, és nem friss a jogsim.
2019. aug. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 A kérdező kommentje:
Igen, pont azért járok az oktatómhoz, hogy megtanuljak vezetni!!:) Szép észrevétel.
2019. aug. 17. 16:15
 33/49 szántóvető ***** válasza:
41%
elég lett volna annyit mondani neki,hogy majd ti eldöntitek ill hogy neked más az elképzelésed.ha előszörre nem érti meg,akkor megismétled kiabálva,minél hangosabban,majd hozzáteszed hogy megértette-e?megértetted?-ezt addig kérdezed tőle amíg nem válaszol,és akkor befejezte volna.
2019. aug. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
97%

Tényleg semmi értelme nincs Apádat piszkálni ezzel, egyszer amikor ketten vagytok mondd meg neki őszintén, hogy te nem szeretnéd a nője kocsiját.


De amúgy bpi egyetemistaként mondom, szinte senkit nem ismerek aki kocsival járna be, ráadásul a tömegközlekedés is elsajátítható igen hamar, ha tényleg a belvárosban laksz majd.

2019. aug. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
100%

Az azért érdekes, hogy tömegközlekedni nem engedtek -gondolom féltettek-, viszont vadi friss jogsival meg engednének Budapesten vezetni?😱 Ha az én gyerekem volnál, én ettől sokkal jobban féltenélek, hiszen semmi rutinod nem lesz pár hónap alatt.

Mellesleg nem egy leányálom Pesten a dugóban üldögélni sem. Sokkal kényelmesebb a tömegközlekedés.

Nem akartam offolni, bocsi, de elcsodálkoztam ezen.

2019. aug. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:
Nekem az összes (najó, szinte az összes) barátom, barátnőm kocsival jár Budapesten, bár tény, hogy a legtöbbjük a budai oldalon él, a sulijuk meg a belvárosban van. Igen, idegesítő a dugó, de jobb, mint mikor leülsz a villamoson, és pár másodperc után tudatosul benned, hogy valakinek a vizeletében ülsz éppen... Mert ilyet is hallottam már, meg azért kényelmesebb szerintem a kocsi. Főleg ha az időjárás is szélsőséges (hó, fagy, vagy éppen 40 fok). Igazából nem is attól félek, hogy elveszem a metróban, hanem a sok fura embertől, hajléktalantól. Amikor megyek a barátnőimhez, vagy a barátomhoz, akkoris kocsival közlekedünk, ha 'messzebb' megyünk, vagy ha bulizni, akkor taxi+séta.
2019. aug. 17. 17:15
 37/49 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván a kényelem szempontjából fontos a kocsi, kevésbé kényelmes a

- parkolás (suli előtt ill otthon) és annak a díja, hacsak nem bejelentett kerületi lakos leszel és kapsz matricát erről,

- a sok hülye aki nem tud parkolni és menni az utakon (ebből is több van, mint a vizeletes ülésből),

- autólopások, karcolgatások (ebből is több van),

Továbbá nem sok autónak tesz jót a dugóban püfögés (+ a környezetnek ugyebár).


De biztos mindenki más hülye, csak te vagy helikopter.

2019. aug. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy tanulsz meg te vezetni. Csak beülsz a 6 millás fehér csucsi mucsidba, esetleg beparkol helyetted a tolatókamera, meg az úton tart a sávos figyelmeztető, ha átléped a sávot, de attól még nem fogsz kilátszani az autóból. Van egód, látszik. De rengeteg van az ilyen újgazdag lányokból, akik nincsenek tisztában a képességeikkel. Friss jogsisnak nem kell új autó, pláne nem több milliós. Ezt a nő is tudja és igaza van. Te nem akarod összetörni, de aki nem látszik ki egy autóból, attól ne sokat várjanak az utakon.

Rengeteg ilyet látok, mint te. Nem véletlen örök igazság, hogy friss jogsisnak elég egy tanuló autó és ha elég rutint szerzett, lehet váltani. Nem mondta senki, hogy SOHA ne legyen olyan autód, csak mondjuk ha már szereztél rutint. Ja, tudom, már megszerezted vezetni tanulás közben, tudjuk, tudjuk. De lásd csak a rosszindulatot ebben is.

2019. aug. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
66%
Kedvenc kérdezőm újabb, saját részéről kedvenc kitalált története... Egyszer kíváncsi lennék, mennyit agyalsz a különböző történeteken. Közben mindig folyamatosan kommentelsz, vitatkozol, de azért a gyk olvasói neked ne mondják meg... Akkor mi a francnak kérdezel?
2019. aug. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
8%
Igazából apa barátnőjének nincs köze a ti pénzt tárcátokhoz.
2019. aug. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!